• Thriller

Jack Ryan: V utajení (2014)

Takovej slaďáček o chlapci, kterej je tak blbej, že sám leze do pekla hlavou napřed. Poté, co žuchne ve vrtulníku s RPG v zadnici přežije svou smrt, a pak všem těm ošklivým nepřátelům světa natrhne prdel. Pěkný, chvílemi těžko vstřebávatelný, konec je už spíše z filmu Marťan a sedm Terminátorů, ale přežil jsem to vcelku bez poškození myslivny. Díky.

Pražská 5 (1988)

Základní škola, 1988, a povinně do kina. A tam Pražská pětka. Absurdistát té doby, nikdo tomu moc nerozuměl, nebo nechtěl, ale do dneška se k tomu vracíme. Je to divný, nesourodý, v tý době jedinečně ujetý, odvážně jiný, a zamotaný tak, že ani tehdejší funkcionářští recenzenti ( nebo snad ještě cenzurenti) se neorientovali jestli to pustit nebo ne. Bylo víc takových zvláštností které patřily do té doby a nějakým zázrakem se vežraly do mozkových útrob tehdejšího diváka a přežili vcelku zvesela do dnešní doby, mimo jiné Kopytem sem.., ale to je příběh na jinou stránku. Pražská pětka je bezesporu hodně dobrá, a úspěch těchto filmů je i v tom, jak nás, pamětníky dokážou sebrat a vrazit zpátky do tý zvláštní doby, která ať to bylo jak bylo, má v sobě zvláštní kouzlo. To totiž lidi ještě žili.

Ulovit miliardáře (2009)

Jednoduše otevřený okno do života kolem nás. Tak to prostě je, srači sráčům hubu cpou a navzájem si ruku myjou. SUper film, kupodivu dobře poskládanej, a s kupodivu dokonalým Mádlem. ne. ..Všichni jsou v tom přesně kde maj bejt.

Cesta do lesa (2012)

Skoro někde do tříčtvrtin se jedná o dokonalou podívanou, super vystavěnej příběh o lidech, o lese, o nás. Pak se to nějak posere, malinko, asi to posrali myslím ti policajti, ale celkově je to suprácký. Výborná kamera. Fakt jsem se bavil, a těšil jsem se z prima filmu. Navíc je v tom super ukázána funkce našeho státu. Na každýho srát, a jak člověk co se stará sám o sebe.. udělá krok vedle, tak ho vomrdat, voholit, zlikvidovat, natáhnout, vyklepnout, zpokutovat. Nádhera. Pastva pro oka i ducha.

Skřítek (2005)

Vorel je genius, a Skřítek je geniální Vorlovina.

Podraz (2011)

Podle zdejších komentářů jsem čekal totálně vypatlanou sračku, kde nuda střídá usínání. Naštěstí i přes to jsem se do toho pustil, požmoulal jsem si to, a výsledně tomu klíďo dám kladné hodnocení, protože: Vyloženě mě to nenasralo, herci jsou takový jako kdyby v tom ani nebyli (a už i to je umění), děj to má, pohromadě to drží, začalo to i skončilo, no a vcelku jsem to v klidu přežil.

Mizerové (1995)

Tak to vůbec není mizernej film. Dva černý negři si to metelej sem tam, machrujou na kdekoho, a občas daj někomu do huby. Pěkně každou akcičku propeprněj dokonalejma hláškama, ne že by z toho člověk vyloženě skákal radostí z okna, ale na vyplivnutí plíce smíchy to bohatě stačí.

Rychlá akce (2008)

No... taková spíš rychlá sračka. Průjem. Hromada rychle za sebou míhajících se hoven. To v tom je jistě. Akce a vtip, napětí, závan dobrodružství atd... to se vše bohužel vyzmizikovalo někam do úplně jinýho filmu.

Půlnoční běh (1988)

Pěkný, poctivě natočený příběh, ve kterým jsou jasně vymezený drsňáci -- to jsou vlastně všichni, a jasnej start a cíl. Bez zbytečnech keců to frčí jako o závod. Výbornej Niro v postavě, která mu padne jak hrnec na zadek.

Texaský kat (2011)

Pohoda, tak nějak poctivě jednoduše postaru natočený krimi drama, bez zbytečných keců a efektů.