Krotitelé duchů (1984)

Další z těch filmů, co jsme s bráchou sjížděli doma na VHS velmi, velmi často. Jestli se nemýlím, TV Nova jej dávala první večer svého ostrého vysílání. I s odstupem času jsou Krotitelé duchů zábavní, ačkoliv teď už by mi k životu bohatě stačilo vidět je jednou za pět až deset let:) Slabší čtyři.

(K)lamač srdcí (2010)

Dobrý nápad, adekvátní množství vtipu a exkluzivní lokace... Chudáček Angličan, (ne)přišel k tomu jak slepý k houslím. Kdyby film končil ve výtahu, možná bych dal i čtyři. Takhle tři a půl.

Goemon (2009)

A ty čtyři dávám protože to vše, co tu bylo filmu vytýkáno (CGI, skoky, nesmrtelnost a kdo ví co ještě), se mi na něm líbilo, plus i to co se líbilo ostatním. Prostě krásná pohádka se vším všudy - to je Goemon aka japonskej Pán prstenů:)

Čtyři lvi (2010)

Four Lions jsou velmi originální komedií. Přestože mám britský humor rád, chvíli mi trvalo, než jsem na jejich hru přistoupil, ale pak jsem toho rozhodně nelitoval. Navíc, film mi zůstal v podvědomí a já jsem zjistil, že při jeho zpětném přehrávání se mi mnoho situací zdálo ještě vtipnějších. A že se někomu zdá film příliš "odvážný"? Pch, dělat si legraci z chytrých a dobrých lidí je fajn věc, ale ze špatných blbců je to skoro povinnost. P.S. Závěrečné titulky můžou také pobavit;)

Expendables: Postradatelní (2010)

Expendables jsou pro mě pohodovým vzpomínkovým akčním filmem, nic víc, nic míň. A kdo se naladí na stejnou vlnu, tak nemůže být zklamaný - dostane svoji porci klišé, namazaných svalů, digitální krve, hlasitých výbuchů, štěkotu střelných zbraní, srdceryvných dia- a mono- logů (u toho se slivovicí jsem skoro brečel... smíchy:)) a hlavně uvidí scuka velké akční trojky v kostele... Škoda divokého střihu, na druhou stranu, aspoň člověk procvičí představivost a prostorovou orientaci. Lepší tři.

Mazaný Filip (2003)

Hodnocení má film na ČSFD hodně rozhárané, já jsem se po zhlédnutí Mazaného Filipa zařadil do skupiny s pozitivním pohledem na věc. Sedí mi Sklepáci, suchý humor, kulisy a detaily (takhle objemnou ploskaňu bych taky uživil:)). Na čtyři to uplně není, ale dám je. Kdo se řídí jen zdejšími procenty, mohl by totiž nabýt dojmu, že film nestojí za to ani vidět, což vůbec není pravda.

Souboj Titánů (2010)

Prakticky přesně to co jsem čekal. Fůra akce, digitálních efektů, dialogů o ničem a tak dále. Původní Souboj titánů si už nepamatuju, takže si nedovolím porovnávat (ale rád se na něj ze zvědavosti při nejbližší příležitosti podívám). Na bezmyšlenkový relax je to ideální film a jiné ambice předpokládám ani neměl. Slabší tři.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Mně se Barva kouzel líbila o hodně víc než Hogfather. Ku prospěchu věci byl určitě i fakt, že jsem se díval na "druhý díl" až druhý den (filmová Barva kouzel v sobě zahrnuje i děj Lehkého fantastična a je tak rozdělena do dvou dílů), jinak by byla stopáž asi nad mé síly. Mrakoplaše jsem si pravda představoval jinak... někde v půli jsem si uvědomil, že mi připomíná spíš Čáryfuka než nedoučeného kouzelnického klacka:) Na filmu je sice vidět televiznost, ale tak nějak se to stejně k Zeměploše a šišlajícím dědkům-hrdinům hodí, tak proč ne, navíc podpořené pěknou hudbou a dobrými hereckými výkony (např. Trémon drsný metalista;)). Čtyři hvězdičky, dobrá zábava.

Den poté (1983) (TV film)

Den poté jsem viděl někdy na začátku či v polovině devadesátých let, ještě během docházky na základní školu. Tehdy na mě zapůsobil daleko víc než teď a ty čtyři hvězdičky co mu dám nejsou moc spravedlivé, protože z filmařského, hereckého a scénáristického hlediska to není žádná výhra. Ale filmů s podobnou tematikou moc není a mně se prostě líbí styl, kterým je Den poté dělaný (tak jaksi chladně, dokumentově). Mám také dojem, že skutečná katastrofa by byla mnohem větší (ale v praxi to snad nikdy lidstvo ověřovat nebude), ale zároveň si myslím, že "západní" země (kam SSSR/Rusko i USA řadím) by se k jadernému konfliktu tehdy, teď ani v brzké budoucnosti neuchýlily (minimálně ne v takovém měřítku). Ovšem v situaci, kdy by měli jaderné zbraně k dispozici náboženští fanatici, kterým záleží víc na "životě" po smrti než na vnímané realitě a jejich intelektuální otrokáři by jim slibovali za každého mrtvého bezvěrce od pána boha ještě nějaký ten bonus, tak bych asi toliko optimistou nebyl... P. S. Určitě se podívám na Threads, které tu ostatní často zmiňují a možná si zahraju i Defcon;)

Moon (2009)

Z mého pohledu až skoro překvapivě podařený sci-fi film. Dlouho jsem tápal, co se vlastně na plátně děje, zda jde o projevy nějaké nemoci hlavního hrdiny, důsledek jeho dlouhého odloučení či o to, co se asi opravdu dělo;) Nicméně zpětně oceňuju vlastně vše - od hudby, přes "kulisy" (tady musím vyzvednout měsíční exteriéry... ty byly fakt bezva), herecké výkony (respektive prakticky jen herecký výkon) až po myšlenkový základ filmu a náměty pro zamyšlení. Film zajisté stojí zato být viděn a pro mě to bylo rozhodně potěšením.