The Human Voice (1966) (TV film)

Veliká role pro Ingrid, která si však rozhodně nemusela nic dokazovat. A jinak, jaké to asi může být, když žena před zhroucením skoro hodinu sama mluví... nezáživné.

Shadow of Fear (1963)

Přímočará záležitost, ve které se moc nekecá, na druhou stranu tomu trochu chybí napětí a závěrečné finále je příliš, simple. Celé technicky (kamera, výprava, kostýmy, svícení, střih) to vypadá jako díl ze seriálu Randal & Hopkirk, ovšem bez Randala a Hopkirka.

Konec cesty (1959)

Vyberte si: Buďto je to výborný temný thriller s atraktivním námětem ukrytého fašistického dědictví, proložený roky věznění, vydíráním a snahou opustit tenhle prašivej bolševickej svět směrem západním, anebo falešná komunistická agitační moralitka o hodném králi Miroslavovi s hlasem Old Shatterhanda (který se tady náhodou jmenuje Jindra, nosí brýle a má míň vlasů), který si váží pracujícího lidu a je upřímně zdrcen lidsky pochopitelnou snahou Lachmana a jeho dcery trošku si přivydělat. Těžké rozhodování, zvláště když se možná přistihnete, jak na konci filmu na nádraží držíte Martinu Růžkovi a Aleně Vránové pěsti, aby se Vendům s Bohoušem podařilo zdrhnout za kopečky.

Mrchožrouti (1984)

To už bysme nemuseli dělat nic...Velice solidní válečný akčňák (je to vtipné, ale za břicho se popadat nebudete) s JPB v nejlepších letech, a k tomu dabing České televize 1992. Tutovka pro každý večer, se kterou neminete.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Kvalitní detektivka musí vycházet z kvalitního scénáře, a to tento televizní film bohužel nepotkalo. Vyhodit postavu Ivy Janžurové a jejích debilních saxofonistek (a tím i prostřihy z koncertu = koncertů s rozjásanými komparsisty), vyškrtat pár klišoidních postav (sousedka u dědečka, neagilní policista Kříž, politicko-herecký ztroskotanec a pijan Landovský), míň dělat z diváka blbce, dalo by se na to bývalo koukat.

Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón (1980)

Zatím můj nejstarší film od Pedra. Lze zopakovat již vyřčené, PA ve svých začátcích opravdu uměl a nebál se šokovat. Kolik jste jen viděli filmů s technikou pissu (aniž by se jednalo o porno)? Musím si smát při představě, že by tohle měli čs soudruzi schvalovat pro kina :-) Dějově ovšem plytké, a pamatovat si kromě několika extrémnějších scén budete asi jen postavu, která na svého manžela štěká slova jak skvadra kulometčíků.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Jedno nelze Burtonovi upřít: už tehdy měl (někdy obludnou) fantazii. Film je však příliš infantilní a narozdíl od postavy Mr. Beana není Pee-Wee vtipný.

Malé letní blues (1967)

I ve tmě, v mlhách, a černobíle se lze cítit jedinečně letně. Film plný řeky, prázdninových lásek a nedospělé naivity.

Den poté (1983) (TV film)

Tohle není hezký film, ani být neměl. Odkážu na již zmíněné War Game, Threads a taky It happenned here.

Dospívání po americku (1993)

S Gilbertem Grapeem nesrovnatelné, tady Leonardovi sebral prostor De Niro (v poněkud otravné roli). Trochu mi to připomnělo New York, New York, kde měl RdN taky co do činění s hudbou. Dabing Nova Cinema to rozhodně nevytrhl.

Časové pásmo bylo změněno