Zlodějíčkové (2007)

Jestli chcete vidět nehollywoodský příběh dvou krásných mladých lidí, jděte do toho. Jestli chcete vidět jenom dva krásné mladé lidi, jděte do toho. Jestli chcete vidět jenom Mariu (jako já), neprohloupíte ani tentokrát. Parádní stylizace, jednoduchý příběh, jemuž jsem v průběhu sledování stihl napsat stejný konec. Moc působí milostná scéna, takhle se totiž divá a chová zamilovaná slečna kolem 17. Maria se tu z nenápadného kuřátka vyloupne v nádhernou hrdou labuť během asi půl hodiny. A nepotřebuje k tomu umělý čtyřky ani tuny mejkapu.

One Step Beyond (1959) (seriál)

Epizoda The Visitor 1960 (série 2 episoda 33) a v hlavní roli Warren Beatty, vysíláno bylo 10 May 1960. Více podrobností o ději obšlehnu z imdb: "Alcoholic Ellen Grayson summons her husband Harry to her isolated house to announce their marriage is over, after which he crashes his car. Helen is then visited by a man, the exact double of a much younger Harry, whose account of the love his has for his wife moves her to reconciliation and inadvertently saving her husband's life." Je to takový mysteriózní cyklus, kde záhrobí a nadpřirozeno má své místo. Pro mě zajímavostí jedno z první Warrenových vystoupení na obrazovce.

Rodinné vinařství (2015)

Kdysi jsem slyšel, že francouzský víno nemůže být špatný. Postupem času jsem se naučil, že to není pravda. A teď už i vím, proč. O vinařství tam vědí hovno, hrozny šlapou nohama a nesklízejí podle zralosti, ale když začne sklízet někdo v okolí... Sladkobolná sračka plná žánrových a vypravěčských klišé. Zachránit to mohly jedině pěkné ženy, ale Laura Smet to fakt už není, Taglioni je už bohužel za zenitem a původní Charliho holka Stéphane Caillard se rychle vytratila. HBO uvádí další průměrnou nudnou cukrkandlovku pro cílovou věrnou skupinu.

Každému, co mu patří... (1967)

Jednoznačně to slabší z italské krimi mafio scény. Nechápu dramaturgii ČT, která si tenhle nemastný neslaný snímek vybere do vysílání a ještě k němu vyrobí tak slabý dabing. Hned několik dabérů asi tak o generaci nesedí na postavy. Pokud neměli na Kavčích horách dostatek starých hlasů, měli k tomu holt nasadit titulky. Laurana je špatný hlavní hrdina, nevýrazná postava, a žádná další důležitá ve filmu není.

Eurovision Song Contest 2017 (2017) (pořad)

Letmo jsem viděl semifinále, ale výběr postupujících jen potvrdil, že tohle je podívaná pro psychopaty, extremisty a exhibicionisty. Čím víc kroužků v rypáků, tím víc šancí na postup. A Portugalec? WTF! Řekyně byla fakt hezká.

Výtah na popraviště (1958)

Bez těch pískajících gum a klaksonů na dálnici by to byl asi nejtišší noirek v historii. Moc se mi líbil způsob střihu resp.. vyprávění - třeba vražda pana Caralu. Nechápu, proč Česká televize nenapíše minimálně KAPITÁLKAMA, že film pustila v původním, nikdy nevysílaném dabingu. To je počin hodný chvály, výjimečná práce. Excelují tu Bohdanová, Brousek st., Satoranský a Potměšil.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Kdyby byla tahle televizní náročná záležitost z nelehké doby tak napínavá a plná emocí a zvratů, jak jí líčí obsah z dílny ČT, měla by určitě jiné hodnocení. Milan Knažko v roli vyšetřovatele je fajn, je to milá změna na obrazovce, hlasově hodně připomínal Martina Hubu. Ostatní ale nestojí za nic, a to ani jindy krásná Evička. Bandička Neužil, Jiráček, Hádek a flashbacky s nimi jsou televizní šmírou.

Tři metry nad nebem (2010)

Všechno, co jsem psal u Tengo ganas de ti, platí o 100 % víc i tady. Přestože jsem Tři metry vidět tehdy nechtěl. Je to perfektní film, "akční" pecka plná romantiky a bolavých témat - ale cílová skupina jsou skutečně čtenářky Bravíčka (a to hlavně ty, co si ho půjčují potají od kamarádky, protože by jim maminka ještě nedovolila jej číst). Psí kousky na motorkách co by mohl závidět leckterý cirkusový artista, scénář který bych mohl napsat sám (vytušíte všechno dopředu) a JEJÍ první poprvé, ozvláštněné jedině tím, že tu Mariu prostě budete každýmu závidět. I když je tu už starší, než by být měla (hraje 17/18). A má tu pěknou "ségru". Formálně dokonalé, ale bacha na cílovku!

Časem zapomenutá země (1975)

Začátek je perfektní. Moc se nevysvětluje, loď jde ke dnu a my se dostáváme na ponorku. Uvnitř režisér napětí udrží, a už jsme objevitelé neznámé země. Pořád výborný námět. Pak přijdou dinosauři a kmeny Gu lu a Gu bu a všechno jde do háje. Apokalyptický konec není kvůli pyrotechnickým výbuchům, ale selhání lidí od scénáře - vůbec asi netušili, jak tuhle nadějně rozehranou partii dokončit. Šlo to jednodušeji, jak už to v podobných stavbách bývá, někam skupinu poslat a postupně je vyvražďovat. Nebo je nechat potkat ty vobludy, ale technicky na úrovni, a je jak moduritový pajduláky z pískoviště. Včetně záběrů, které jsou najednou na hony vzdálené kvalitám začátku.

Gernika (2016)

Kolegové to zmiňují, nejvíc stanyslaw. Taky jsem z hrané monumentálnosti a výpravnosti měl pocit, že ČT natáčí televizní film na výročí vypálení vesnice. Celkově je to odfláklé, komparz je hrozně cítit, zápletka milostné linky jak pěst na oko, a jestli se Luftwaffe chovala ve Španělsku takhle, není divu, že jim to v roce 1939/40 tak šlo. Maria má jedinou nahatou scénu zakopanou v násilí, to měl režisér radši ukázat její filmovou sestřenici, Irene Escolar. Měla by er. premiéru.