Shadow of Fear (1963)

Přímočará záležitost, ve které se moc nekecá, na druhou stranu tomu trochu chybí napětí a závěrečné finále je příliš, simple. Celé technicky (kamera, výprava, kostýmy, svícení, střih) to vypadá jako díl ze seriálu Randal & Hopkirk, ovšem bez Randala a Hopkirka.

Konec cesty (1959)

Vyberte si: Buďto je to výborný temný thriller s atraktivním námětem ukrytého fašistického dědictví, proložený roky věznění, vydíráním a snahou opustit tenhle prašivej bolševickej svět směrem západním, anebo falešná komunistická agitační moralitka o hodném králi Miroslavovi s hlasem Old Shatterhanda (který se tady náhodou jmenuje Jindra, nosí brýle a má míň vlasů), který si váží pracujícího lidu a je upřímně zdrcen lidsky pochopitelnou snahou Lachmana a jeho dcery trošku si přivydělat. Těžké rozhodování, zvláště když se možná přistihnete, jak na konci filmu na nádraží držíte Martinu Růžkovi a Aleně Vránové pěsti, aby se Vendům s Bohoušem podařilo zdrhnout za kopečky.

Mrchožrouti (1984)

To už bysme nemuseli dělat nic...Velice solidní válečný akčňák (je to vtipné, ale za břicho se popadat nebudete) s JPB v nejlepších letech, a k tomu dabing České televize 1992. Tutovka pro každý večer, se kterou neminete.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Kvalitní detektivka musí vycházet z kvalitního scénáře, a to tento televizní film bohužel nepotkalo. Vyhodit postavu Ivy Janžurové a jejích debilních saxofonistek (a tím i prostřihy z koncertu = koncertů s rozjásanými komparsisty), vyškrtat pár klišoidních postav (sousedka u dědečka, neagilní policista Kříž, politicko-herecký ztroskotanec a pijan Landovský), míň dělat z diváka blbce, dalo by se na to bývalo koukat.

Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón (1980)

Zatím můj nejstarší film od Pedra. Lze zopakovat již vyřčené, PA ve svých začátcích opravdu uměl a nebál se šokovat. Kolik jste jen viděli filmů s technikou pissu (aniž by se jednalo o porno)? Musím si smát při představě, že by tohle měli čs soudruzi schvalovat pro kina :-) Dějově ovšem plytké, a pamatovat si kromě několika extrémnějších scén budete asi jen postavu, která na svého manžela štěká slova jak skvadra kulometčíků.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Jedno nelze Burtonovi upřít: už tehdy měl (někdy obludnou) fantazii. Film je však příliš infantilní a narozdíl od postavy Mr. Beana není Pee-Wee vtipný.

Malé letní blues (1967)

I ve tmě, v mlhách, a černobíle se lze cítit jedinečně letně. Film plný řeky, prázdninových lásek a nedospělé naivity.

Den poté (1983) (TV film)

Tohle není hezký film, ani být neměl. Odkážu na již zmíněné War Game, Threads a taky It happenned here.

Dospívání po americku (1993)

S Gilbertem Grapeem nesrovnatelné, tady Leonardovi sebral prostor De Niro (v poněkud otravné roli). Trochu mi to připomnělo New York, New York, kde měl RdN taky co do činění s hudbou. Dabing Nova Cinema to rozhodně nevytrhl.

Echo of Diana (1963)

Průměrné nízkorozpočtové špionážní drama/detektivka, u něhož jsem nepobral konec. Obsahuje řadu záběrů z londýnských ulic, ale to Profesionálové taky.