Babysitting (2014)

Po zhlédnutí Alibi na klíč byla očekávání vysoká, a nenaplnila se. Blbá pařba, kde je velmi málo vtipných situací. O většinu se stará Jugnot sedící na gauči (doutník), ale rozhodně ne Lacheauova skupinka. Jako puntíčkář a šetřílek se nedokážu přenést přes situaci, že někdo demoluje cizí dům. Alice David moc pěkná.

Pátá loď (2017)

Věrohodné. Přitom, kdybych vám řekl, že film bude o desetiletý žábě, co šlohne dvě nemluvňata a v zahradní chatce je bude vychovávat s budoucím ajťákem, tak si na zadek nesednete. Jenomže kamera, realičnost a jednoduchý příběh se povedlo zkloubit. Začátek popíše prostředí, v němž malá musí žít, druhá polovina už je taková snová a závěr totál úlet. Doporučuji, záběry na bratislavské periferie jsou moc zdařilé.

Klasické příznaky (1974) (TV film)

Náhodou zhlédnutý film u oběda, taková jednoaktovka a velké sólo pro pány Lipského a Větrovce. Ačkoliv se nejedná o nic zásadního v televizní tvorbě, zejména Větrovec podal uvěřeníhodný výkon (Lipský mi v tomhle přišel moc mechanický, rutinní). Tam budou pruty...

Americké graffiti (1973)

Perfektní iluze. Maloměstský život (nebo se snad jedná o velké město, ve filmu není poznat) amerického západu jedné jediné letní noci. Absolventi se střetávají, aby se příštího dne možná navždy rozešli do svých dalších životů. Postava DJ ďábla provází hlasem celou noc, jeho malé cameo je milé a dodává nádech tajemna. Jedno je patrné, život v amerických 60´ byl asi o padesát let před životem u nás, a řekněte sami, kdo by v téhle hudební éře nechtěl žít (já bez váhání, nemuset do Vietnamu). Letní filmy, to je moje. Velmi solidní dabing ČT 1995.

Všechny příští Černobyly (2011) (TV film)

Trošku pel mel, Fukušima, Temelín, Černobyl. Přiznávám, Pripjať a jeho příběh mě zase nalákal. Ve skutečnosti dokument působí trochu jako alibismus čs úřadu pro atomovou energii. Jo to u nás v Temelíně, tady se nemůže nic stát. Přínos vidím v poprvé zfilmované výpravě do Pripjati (konečně někdo natočil, jak to vypadá na komerční exkurzi za valuty), a hlavně všech těch výpovědích českých Ukrajinců, žijících v oblasti. Někdo si musel dát práci vysbírat životní příběhy a natočit to. Hudební skupna hrající hity o výbuchu hodně navíc (a mimózní).

Silkwoodová (1983)

Podivnost mohla krásně modelovat atmosféru tohoto snímku. Vše kolem jaderné elektrárny, zastřené pochopitelným závojem tajemství a zahlazování stop. Jenomže my dvě hodiny sledujeme nesympaticky vypadající Meryl, která se chvíli chová jak kráva, pak divně a nakonec se dozvíte houby. Cher v době, kdy ještě nebyla tak vyhlazená. Pro Američany asi bližší téma.

Lady a Tramp (1955)

První půlka je dobrodružství pro cukrové panáčky, ta druhá má správné koule. A Eduard Cupák a taky skvělí dabéři v maličkých rolích psů v útulku.

Alibi na klíč (2017)

Nefekálních moderních komedií je jako šafránu, a Francouzi s Alibi bodují. Je to sice ztřeštěné, nekorektní a přehání se to s romancemi (asi kvůli ženám), ale výtlemů u filmu si užijete veĺa. Totiž, pokud taky jedete release se slovenskými titulky. Bontonu tenhle film asi někdo poradil, a dobře. Za mě FR komedie roku a od (K)lamač srdcí konečně něco dobrého. A na začátek příště víc ukázek práce agentury!

Cuky Luky Film (2017) odpad!

Karel Janák odešel na Slovensko? Tak to je ta nejlepší zpráva týdne. Veľa šťastia želám. Duo Polnišová + Šebová - měli bychom ho znát? Z nějakého tříminutového seriálu. Přemýšlel jsem, za to by měla být jedna hvězda. Jedinej vtipnější moment byl bezďák s pleťovkou. Má to být parodie na slovenské VIP? Tak jo. Palec nahoru za Lasicu.

Nahota na prodej (1993)

Film, který dobře zachycuje dobu, o níž vypovídá. Jenomže z filmařského hlediska je to tragédie. Ani by mi nevadil nezvládnutý kompars bitky skinů s cikánama, jako spíš herecké výkony všech ve filmu, Čechoameričanka Kája s přízvukem, Jirka zabiják a HLAVNĚ, hlavně ta příšerná hudba. Martina Adamcová jako prostitutka Veverka ukáže hodně :)