Kamia sympatheia gia ton Diavolo (1997)

Igelitový kabátek Leny Kitsopoulou je top, tedy nemá chybu. Ačkoliv se jedná o film z roku 1997, vizuálně jsem ho řadil do první poloviny šedesátých let. Tedy pokud to byl záměr, fajn. Hodně erotiky, ale děj takřka nulový a ve výsledku se silně nudíte.

Hrubý střih (2022)

Dobrá zábava v povedené filmařině. Člověk moc netušil, kam se to bude vyvíjet, jediné co si myslel, že z pana krejčího nám vyroste kápo boss gangster. A vono ne. Viděno v našem miloském filmovém klubu v originále (brr, hrozná angličtina) s řeckými titulky.

Nesen větrem (1986)

Nicole nahoře bez a trocha těch australských vln jako hlavní důvody proč sledovat tuhle povrchní zábavu pro osmdesátkové puberťáky. Děj je spíš vývojem vztahu s otcem, k práci, k nové přítelkyni. Ačkoliv PC je synem milionáře, nechová se téměř vůbec jako floutek. Ovšem domek měl exkluzivní.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Kasicka šablonka respektive puzzle životních příběhů několika kamarádů v průběhu Vánoc a Silvestra. Ničím zvlášť nevybočuje, snad jen že Sokol a Plesl jsou předabování do slovenštiny. Hoffman potěšil.

Marťanské lodě (2021)

Tenhle film má úžasný vnitřní vývoj. Jenom teda nevím jestli to byl záměr, nebo je to subjektivní percepce. Martina na začátku s despektem zařadíte mezi nevyléčitelné děvkaře, na konci ho litujete. Někdy k hodně stačí i málo. Norsko zbytečné ale asi to bylo za odměnu.

Přání Ježíškovi (2021)

První hezký vánoční film z Brna. Velkej doják. Jen škoda že se nevyvaroval klasické šablonovitosti skládání několika životních příběhů dohromady, z nichž všechny musí dopadnout dobře anebo alespoň nadějně. Jako vybočení z tohle stereotypu by jistě osvěžilo. Hlavní part hrají dětští herci, z niž nadevšemi vyniká holčička-stopařka. Ačkoliv je nemám rád, tady dvojice Dušek Holubová opravdu pobavila.

Krejčí (2020)

Krásně natočená nuda. Balada pro festivalová srdce, skvěle nasnímaná poetika v níž ani hrozící exekuce nepředstavuje chiméru. Od scény s černochy shánějícími sako na svatbu to začalo být zábavné. Body zaslouží i představitelka malé holky ze sousedství.

Morbius (2022)

Já na comixy nejsem, ale tenhle film kdyby v průběhu děje nepostavil do ringu soupeře, ani moc márvelovskej pro mě nebyl. Jared je ultraslizoun ale herecky to šlapalo. Viděno v hnusné angličtině s řeckými titulky.

Hráči se smrtí (2017)

Diego Dirty dancing Luna, 38 let, student medicíny... Tak asi o sci-fi dramatu s docela slušným námětem. Pro mě zásadní byl ten úklon k ospravedlnění jejich špatných skutků z minulosti. Zhebni klidně, ale nejdřív se omluv za to cos udělala. Page a hlavně Dobrev dost gut čiči.

Projekt Adam (2022)

Začátek docela dobrý a Ryan Reynolds vůbec nestárne, ale od setkání s otcem (Ruffalo) to byla hrozná blbost. Škatulkované zlo, a hodně stupidní finále ve fabrice.