Kost a kůže (1993)

Nenápadný moderní western s fajn atmosférou, kterou tvoří převážně úvodní scéna a pak návrat zlého pána. A tetování na čele Dennise Quaida. Milostnou linku bych seškrtal, prostě borec smočil v Meg a nemá nic s Gwyneth, která celý film vypadá příšerně, a pak jí na louce nechají filmaři pěkně rozkvést. Ten americký středozápad je tady moc pěkně zachycen v rutině Arlise Sweeneyho, obchodníka a provozovatele automatů. Mysteriózní tu nic není.

Skrytá tvrz (1987)

Nepřišlo mi to dost dobrodružné, a ty fata morgány by si asi zasloužily vysvětlení, nebo alespoň rozvést do většího rozměru. Původní český dabing je lahůdkou, na kterou každý nedosáhne. Já však film hodnotím jako celek a rumunské hory prostě na naše Vrbatu s Hančem nesahají ani po přezky.

Čertí brko (2018)

Najbrt se snaží (ne)vykrádat Bočana.... Bez Daniela by to asi nešlo... Budař byl dobrej, ale tím výčet pozitiv končí. Tupé detaily jako boxovací pěst tomu dávají pěkně na frak. Judit Bárdos posouvá laťku princezen zase kousek "dál".

Un peu, beaucoup, aveuglément (2015)

Minus za hlavičku a opravdu nevěrohodnou komunikaci přes zeď. Nejsem holt cílovka, takže můžu jen pochválit obsazení ženských rolí.

Riddick (2013)

Jak byl dobrej v letadle když jsem neměl nic jinýho... vizální porno, které si ale ani na 6´´ displeji moc neužijete. Obsahově je to ultrasračka, které ani odhalená ňadra (wtf, co to má v tomhle filmu co dělat) nevytrhnou. Vin vypadá dobře všude, uvidíme jak mu to dlouho vydrží.

Venom (2018)

Glosující vetřelec, to tu ještě nebylo. Michelle Williams už se na tyhle role fakt nehodí. Riz Ahmed klame tělem, vypadá jak Ind. Komiksy, no víte jak.

Převýchova Cameron Postové (2018)

Flashbacky super, ale žít v takovém místě, to bych fakt nechtěl. Křesťanská víra dokáže divy, ale vyléčit z homosexuality mezi ně nepatří.

Bělásek (1995)

Nenápadný klenot mezi mysteriózními filmy. Je to trochu násilnější s těmi výboji, ale nic, kvůli čemu byste se museli kroutit na židli, že jste šli na drama a ne scifárnu. Původní dabing s Jiřím Pomejem pro fanoušky povinnost.

Studená válka (2018)

Film co má styl. Nádherný obraz kreslený bw kamerou, úžasně ženská Joanna Kulig, která projde proměnou z copánkaté selky až do femme fatale. Což nemění nic na věci, že Studená válka je divácky velmi náročný film. Už jenom to věčné "ojojoj".

Tísňové volání (2018)

Představte si, že se skoro hodinu a půl budete dívat na borce, co telefonuje. Operátor tísňové linky, tzv. 112. Ve dvou místnostech, dál než na chodbu se nedostaneme. A bude to celkem vzrušující podívaná. Poklona scénáři, dialogům, ruchařům, zvukařům. Tohle se povedlo. A teď někam do hor, do přírody.