Poslední aristokratka (2019)

Dobrý den, pane hudební skladateli, potřebuji složit zhruba dvě hodinky vesele trilkující hudby evokující dobrou náladu. My pak k tomu natočíme nějaké scény z prohlídky zámku a Vilhelmová s Čermákem tam mají pár dialogů. To by zhruba spolu s dvěma bělouši a sněhovou nadílkou mělo zaručit úspěch u diváků. Za mne hodnotím 40%.

Přes prsty (2019)

Petra Hřebíčková dala asi fyzické přípravě hodně, vypadá fakt namakaně. A to je bohužel jediné pozitivum. Scénář je prostinký, kamera a střih ve stylu reklamní videoklipy. Není to ani snad prvoplánovité, žádný plán tu totiž není. Poměrně dost nuda. 50%

Konto separato (1996)

Film má svéráznou poetiku filmů typu Fešák Hubert a jim podobných z období první republiky. Postránecký si svou roli vysloveně užil a plejáda hvězd mu zdatně sekunduje. Je dobré si na této reálné kauze také uvědomit, že velká korupce je součástí dějin a jen malé ryby končí draním peří v base. Tento film však nemoralizuje, ale především baví. Myslím, že je zadřilý svým lehkých jemným humorem a dobře napsanými dialogy. Po letech příjemné překvapení. 80%

Anna (2019)

Helen Mirren neošidí žádnou roli a v téhle se vytáhla. Ta mne bavila určitě nejvíc. Jinak je to oddychovka a to průměrná. Ovšem velmi slušně natočená. Brzo na ni asi zapomenu. 65%

Nepolepšitelný (2009) (TV film)

Tady musím režisérovi složit poklonu. Ne vždycky jeho filmy vstřebám a pochopím, tady jde ale o velmi civilní, pomalu a dobře odvyprávěný příběh doktora ex-primáře, na pozadí roku 1969, kdy se na další 20 let rozhodlo o osudu mnoha jednotlivců. A jemu jde o totéž, ale zároveň zůstává především člověkem a lékařem. Hanzlík myslím podal jeden ze svých nejlepších výkonů své pozdní éry. 85%

Narušitel (2019)

Do dvou třetin, než se zvrhne příběh do dramatu, je film ukázkou kvalitního řemesla. Děj je klasicky a dobře vystavěný, Dennis Q. svého padoucha buduje systematicky a precizně. V těchto filmech, pokud jste jich už pár viděli, nedojde člověk žádného překvapení, kromě kdy a jakou formou se to celé rozuzlí. A právě v téhle chvíli film selhává. Dennis Q. je herec první třídy a nezasluhuje si hrát jen tak černobílého padoucha jako v závěru sehrál. Takže nakonec zklamání. Koukatelné to ovšem je úplně v pohodě. 60%

Domina (2010) (TV film)

Přes veškeré schopnosti bratří Dlouhých (to je vlastně jediné pozitivum filmu) jde o průměr, který trochu nudí. Dnes už zastaralý přístup k látce. 60%

Boží duha (2007) (TV film)

Je určitě sympatické, že se Svoboda nebojí velkých témat. V roce 2007 se o poválečných událostech týkajících se sudetských Němců teprve začínalo mluvit, takže vlastně odvážný příspěvek do diskuze. Přesto pan režisér dost tlačí na pilu co se týče dramatu, teatrálně zobrazuje násilí, na můj vkus až zbytečně. V jádru ale hodnotím jako přínos. 60%