24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Jedině dobře, že vše zůstalo při starém! Pěkné 4 hvězdy po zatím 3 dílech a ten třetí byl opravdu vydařený, jen tak dál hoši a já zase zapětkuju._Poslední třetina je takovej mazec, co opět patří k tomu nejlepšímu z celého univerza 24, že nemohu jinak a opět zvedám na pět.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Severskej dědkovskej Forrest Gump. A kurňa dobrej. Ať žije brutální glosování 'prokrastinace', aneb vždyť je to jen pouhá lidská hloupost a co se má stát, tak bude tak, jak bude, nač přemýšlet.

Kouzelníci (2013)

Neurazí, nenadchne, ale pobaví. Příjemné pohlazení po duši stylem humoru mně blízkým, ale salvy smíchu se nekonaly. Lepší tři, protože tohle je podle mě ta správná cesta hollywoodské komedie.

Sousedská hlídka (2012)

I když je všechno na Sousedské hlídce sympatické na míle dopředu (obsazení, téma..), nezajímavější na celém filmu jsou úvodní a závěrčné titulky. Až na pár dobrých gagů a hlášek se koná bohužel jen další z mnoha těžce promarněných šancí. Nebýt tam charisma ústřední čtyřky, jdu snad ještě níž.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Po dlouhé době ten blahý pocit husí kůže během několika scén u filmu.. Bejt to ještě víc konzistentní a kick-assoidní, nad pěti neváhám. 90%_Pocitová pecka._ Edit 2019: Ve filmu o snílcích a jejich hledání optimálního vnitřního rozpoložení není potřeba řešit logiku. Walter Mitty je krásný film každou vteřinou s perfektní zvukovou a hudební stránkou. Škoda, mohl by být s klidem 20 minut delší.:) Sekvence setkání se SO a následného fotbálku mě pokaždé rozloží na prvočinitele. Ben Stiller si Waltera zahrál i zrežíroval s přirozenou lehkostí, hravostí, nadhledem a sebeuvědoměním. 100%_Škoda, že Walter není o 30 minut delší. Miluju ten film.

2 zbraně (2013)

Pro mě to bylo veliké překvapení. Jedná se o hodně svěží mix akce, komedie a dramatu. Čím dál víc přicházím na chuť Wahlbergovi, navíc spolu s Washingtonem v 2 Guns tvoří vzácně elektrizující duo. Soundtrack hodně solidní, pořád se něco děje a sem tam spadne do hrnce peprná hláška. Takhle dobré žánrovky se poslední dobou moc často netočí.

Thor: Temný svět (2013)

Star wars meets Marvel meets Cloudy with a Chance of Meatballs. Celkem povedená taškařice, jíž sluší lehčí tón a díky němu jí prominete toliko berliček, o které se příběh otírá, vykrádání Star Wars v každé druhé minutě, wtf moment na konci a tu spoustu dalších chyb.. Celkem rychle to uteče, jde v podstatě o akční komedii, řízlou do enormních digitálních kulis. Dvojí natahování během titulek potěší a závěrečné lovení ptáků příšerkou na skladišti mi jen dokreslilo, že to kluci díky bohu nevzali moc vážně.

Jonesovi (2009)

Velice příjemný malý film, kde postavy mají uvěřitelné profily ale hlavně s excelujícím Davidem Duchovnym, kvůli jehož výkonu si začínám shánět Californication.

NON-STOP (2014)

Nebýt klasického mustru na konci, zahřálo by mě to mnohem víc. Tam, kde odvaha tvůrců Neznámého pustila za hranice běžného thrilleru, uzdidržení naopak výrazně přibrzdilo Non-stopáka a shodilo ho z hrušky důmyslně budovaného napětí těsně před špičkou. Oslí můstky a berličky neřeším, ty nějak patří k žánru. Supr bitky, herci a režie.

Enderova hra (2013)

Rovné jako škvarková placka. Díky Enderovi za jeho předlohu, pointu a poselství a filmařům za triky, hudbu a super fyziku. Jinak by to šlo pěkně do kytek.