Hvězdný prach (2007)

Film, který rozhodně zahřeje, potěší, pobaví. Hvězdný prach se může honosit skvělou hudbou(!!), výpravou, výtvarnou stránkou, skvěle vybranými herci (Pfeiffer vyloženě potěšila, De Niro ve svém prostoru kraloval!) a hlavně čistou režíí, která jakoby místy ani nebyla, což si myslím, je u tohoto typu filmu natolik důležité, abychom se mohli plně vžít do pohádkovosti příběhu. Bohužel má ale taky několik vad, pro mě podstatné jsou dvě. Průměrný divák po deseti minutách ví, jak celý fim skončí do detailu a je schopen odhadnout finální role jednotlivých postav v příběhu a navíc asi až moc často více než pohádkově balancuje na hranici komedie a to v podstatě ryzí. Tento fakt může být pro široké spektrum velice diskutabilní, se domnívám. Já říkám: určitě se nechte Stardustem na dvě hodiny zaměstnat. Ideální film pro sledování v páru (pokud nemáte slečnu/chlapce suchara).

Okrsek 13 (2004)

Kecy, kecy, ještě blbější kecy, masakroidní akce, kecy, kecy, nářez se skvělou hudbou a perfektní kamerou - člověk se neztrácí v prostoru (což u spousty dnešní produkce je výkon) a pak ještě srandovnější kecy. Hodně příjemné pokusy o klasické klišé zvraty a vyražení dechu. Uteče to snad ještě rychleji než doopravdy 80 minut. Sednout si pohodlně, pustit Okrsek 13, rychle vypnout mozek a jen se bavit obrázky a zvukem. Hodně nadprůměrná oddychovka s borci v ústřední dvojici -> 70%.

Prosíme přetočte (2008)

Velice příjemná záležitost. Hodně mě překvapilo přirozené herectví Mosefa Defa a stárnoucího Dannyho Glovera. Sympatický scénář vůbec neruší tu speciální náladu Be kind rewind. Gondry prostě umí dělat filmy tak trochu jiné, vždy zvláštním způsobem hladí po srdci a duši..

Alf (1986) (seriál)

Máte kočky?

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Slabé tři za celkem slabý pilot (na star trek). Líbí se mi Enterprise NX-01, celkem sympatická posádka (T'Pol:) ), ale seriál mi zatím nabídl mnohem lepší okamžiky než jeho pilot. I když je to celé mnohem méně logické než klasické série z let minulých. Na druhou stranu proč neletěla Janeway do Gamma kvadrantu najít ústí červí díry, kterou střežil Deep Space Nine na druhém konci, asi by to měla blíž.:) 55% pro Enterprise (TV film)_Chyba na mém přijímači. Napoprvé nudná podívaná, nicméně napodruhé jsem to viděl jinak. Nabušený pilot na poměry Star Treku. Tempo jede jak zběsilé a tvůrci z počátečního konceptu ždímají totální maximum. Povedlo se a nastartovalo seriál, který se nemusí bát hrdě nosit přízvisko Star Trek i díky elementům obsaženým v úvodní dvojepizodě (první kontakt s klingony, časová studená válka, rasa Suliban..). 75%

Andělé a démoni (2009)

Původně jsem zamýšlel, že dám kvůli všem tady pět hvězdiček a do komentáře napíšu jen stručně: Sráči. Ale, nejde to. Od D. Browna jsem přečetl všechny dosavadní romány. Ona je to ve své podstatě braková literatura. Čili já, kompletní brakový čtenář to jednoduše vidím jinak, než kdybych předlohu nečetl a šel na film. Prvního velkého flusance na oltář děje se mi dostalo hned na začátku, kde si v podstatě scénáristé CERN jen tak lehce vypůjčili a vynechali příbuzenské vazby (počáteční vražda slouží jen pro kanystr v podstatě), ale osekávání se dalo čekat, film nemůže mít tři a půl hodiny.;) Druhý se nachází v samotném rozuzlení. Výsledek stejný, cesta trochu jiná, zejména mě mrzí vynechání jedné over the top pasáže, kde jsem se vyloženě těšil, jak v ní bude Tom Hanks působit (zasvěcení vědí). SPOILER Dospět k pointě: Jen pomocí kamer - vše působí jak mega klišé. Sám román je v podstatě na nich postaven, ale to už bychom se dostali do jiného rozboru. Za tohle by byly slabé dvě hvězdičky. Jenže všechny předpisové slabiny, které jsme vyjmenoval, pomáhají snímku. A ano, koukáme na film, ne na knihu. Je to film, co hodnotíme. A v této kategorii působí Andělé a démoni mnohem kompaktněji než Šifra. Hanks je jako vždy třída, Zurer je hezčí než Tatou, dočkáme se i nemnoha pěkně mrazivě vyhrocených momentů (první úmrtí preferiti - země), Howard ruku v ruce se scénáristy nechává víc vše plynout, než aby narval co nejvíce zásadních momentů a informací do nejkratšího časového úseku a režisér též příjemně rezignoval na abstraktní ztvárnění hádanek, což 'také' skvěle posloužilo k plynulosti. Celek pak korunuje vskutku dokonalá hudba. Jako přepis jsou Andělé jendoznačně horší než Šifra, jako film fungují paradoxně mnohem lépe. 70%

Grindhouse: Don't (2007)

Docela sranda s dobrým nápadem, Lucy Punch jsem zaznamenal, ale Simona Pegga jsem už nějak nerozeznal, bohužel minuta dvacet tři s takovýmto obsahem asi z mé strany nelze ohodnoti lépe a tak nějak mě nutí přemýšlet, zda to vubec má smysl zavádět do databáze? Ale asi ano, jen je to prostě zvláštní. Nechci nikoho rozhořčit.

Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Tohle je fakt hodně špatný pořad.

Star Trek (2009)

Předem obavy. Hlavně z herců. Jenže... Po filmu jsem přemýšlel nad tím, kdy naposled se mi stalo, abych vůbec nepomyslel na to, že bych támhle nebo tudle možná raději viděl někoho jiného. Chris Pine je borec stejně tak Zachary Quinto. Oba dva perfektně nastudovali různé detaily herectví svých postav od předchůdců (grimasy, pohyb, postoje), J. J. rozhodně musel vidět Sunshine, jelikož některé záběry a zejména místy pojetí určitých fází venkovních scén přímo odkazuje na vizuálno Sluncesvitu. Někdo může narazit na podezření z kopírování, ale ne, to jsou pocty. Dočkal jsem se všeho: jiskření hlavních postav, dokonalých triků, dechberoucích scén (přistání na plošině), na které padne hudba jakou ulitá. Abrams opět všem natřel prdel a poslal do světa vzkříšení další série. Navíc mě celá skutečnost hřeje mnohem víc, jelikož mám ke star treku hodně blízko... a když Leonard Nimoy na konci počne odříkavat legendárdní epizodní úvod... už jen Goldsmithovo klasické nosné hudební téma po tomto finále a bylo by vše dokonalé. Toť jediná vada na kráse._ Druhá projekce naprosto famózní. Pastva pro moje smysly ST fandy. Abrams dodal fenoménu novou šťávu, nenáchází se ani jedna chybka ve scénáři. Doufám, že nezůstane jen u jednoho filmu. Herci jsou dokonalí, nemohli vybrat lépe. 90-100%