UnReal (2015)

once our eyes are open, the possibilities are endless. soundtrack, kamera, nejkrásnější země světa a frajeři na kolech, co si to dávaj s takovou lehkostí a stylem, až se vám z toho dostane nějaký snítko do oka a musíte si ho hodně nenápadně utřít, protože u bajkovejch videí se přece nebrečí! dík a zejtra to balím a jedu na kolo, lesní traily jsou totiž corona-free! p.s.: Inarritu s lubezkim nepřekonatelný, ale tahle epická jednozáběrovka se jim hodně vyrovnává! https://www.youtube.com/watch?v=oQDLAoPs-as

Šéfkuchařův stůl - Francis Mallmann (2015) (epizoda)

Jídlo samozřejmě nesmírně vzrušující a super, taky nádherná Patagonia, ale do toho hlavně myšlenky Francise Malmanna a jeho přístup k životu jsou eye-opening a life-changing a u mě trefa do černýho. Děkuju.

Modelář (2020)

Unpopular opinion: Zelenku žeru, ale vypadá to strašně cheapácky a nedodělaně, a je to vlastně fakt vizuálně ošklivej film, kterej by se hodil víc do televize. Message je dobrá, ale vyzní doztracena, jak v nějakým bakalářským famáckym filmu. Zklamání:(

Gentlemani (2019)

Takjo, i'm all in a po druhý návštěvě kina zvedám na plný hodnocení. A jak si tak uvědomuju, tak se z toho pomalu stává tradice, že jakmile dojedou závěrečný titulky Ritchieho filmů, už otvírám kalendář a plánuju další projekci. Tenhle film mi dal kromě velkýho úsměvu na tváři vlastně úplně všecko: dokonalý herecký ensemble, Charlieho Hunnama, fantastický akcenty všech zúčastněných, hodně trávy, hodně gangsterů, Charlieho Hunnama, hodně dobrý muziky, hodně c**tování, pár bezva meta momentů a hodně ritchieovskýho střihu, kterej ale není už tak moc na speedu a je o trošku sofistikovanější a vyspělejší, než bejval. No a hlavně to má gangsta gentlemana Charlieho Hunnama v modrým burberry kabátu, ve kterým schovává samopal a do toho hraje Shimmy Shimmy Ya?! Jsem ve filmovym nebi snad? Díky a chci to ještě jednou. Update: Dala jsem potřetí v kině a už se těším, až to bude v mý domací bluray kolekci!

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Čím jsem starší a čím víc seriálů nakoukávám, tak je to fakt čím dál tím těžší narazit na něco, co by mě položilo a na tu krásnou televizní hodinu poslalo do totálního transu. A hele?! A přitom je to tak basic. Americký bílý předměstí, vražda, vyšetřování... A pak nějaká ta záhada. Ale celý je to tak mrazivý a brutálně nepříjemný, někdy mám pocit jako kdybych sledovala nějakou reálnou dost děsivou událost, a koukala se na ní pořád dokola, abych pochopila, proč se to stalo, a pak bych si všimla toho něčeho nebo někoho, kdo by v tom mohl být ruce. A to ve mně přesně evokuje ten vizuální styl, hlavně takový ty delší záběry, který pak začnou úplně pomalu, chladně a hlavně odporně děsivě zoomovat na nějaký point of interest. Výborný, dokonalý a Jason Bateman zase dokazuje, že to je frajer před kamerou a hlavně za kamerou, A mám strašnou radost za Bena Mendelsohna, ten týpek je fakt skvělej úplně ve všem, ať už je to galaktickej tyran nebo feťák.

The Death and Life of John F. Donovan (2018)

wait... what? Myslím, že scénář se mohl zdát dobrej - popravdě, všechny charaktery měly silnej potenciál vás totálně emočně zdolat svým příběhem, ale to asi ještě bylo před castingem nebo nevim? Je to tak podivně odvyprávěnej příběh, jakoby to bylo celý takový nedopečený, nedoladěný, asi jako by se ten film ztratil někde ve střižně. Škoda. P.S.: A brutálně špatný vyplýtvání Bittersweet symphony a soundtrack je taky takovej nedolanovsky nijakej a prázdnej. Prostě bleh:(

1917 (2019)

Pamatujete na scénu vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana... No tak to roztáhněte do dvou hodin a přidejte ještě pár naprosto srdcezastavujících scén (běh vedle zákopu, hra světel ve vesnici). Vizuální a hlavně technická stránka nemá obdoby, muselo to být šílený natáčení, a je tam tolik kamerových vychytávek, že se vyloženě těším, až to vyjde na blůčku a bude tam komentář Deakinse. Jedenkrát v kině to vidět nestačí, aspoň tak 5x!

6 underground: Tajné operace (2019)

disclaimer: mám fakt ráda filmy Michaela Baye, hezký holky i rychlý auta, a rozhodně mi nevadí, že Bayova tvorba je hodně přes čáru (čáry jsou dobrý), a že čím víc explozí, tím víc Bay... ale tohle je fakt jak mokrej sen bílýho heterosexuálního muže, co má prachy, takže díky tomu může zachránit svět a přinýst blaho jedný diktaturou utlačovaný arabský zemi, protože jeho pravda je ta jediná správná. A je jedno, kolik lidí během toho (tentokrát fakt brutálně, a to mám vysoký standardy!) zabije a kolik světovejch památek zničí. No, a teď už nevim, jestli mluvim o Bayovi, postavě Ryana Reynoldse nebo Americe obecně..