Bohemian Rhapsody (2018)

Co k tomu napsat, když všechno bylo napsáno? Strašně silný zážitek, který dokáže pobavit, pohladit i pekelně rozesmutnět. Za mě jasný kandidát na nejlepší film roku. Nemůžu jinak než za 100%.

Aquaman (2018)

Rozhodně to nejlepší od DC, což mě jako DC fanboiiiie těší. Úžasný vizuál a poutavý příběh. Film má spád, akci a pořád drží člověka ve víru děje. Doufejme jen, že DC dokáže navázat i s dalšími filmy, protože zatím to bylo spíš přešlapování na místě. Každopádně Aquaman to má u mě za krásných 85%, protože už dlouho jsem se u komiksového filmu takhle nebavil (naposledy Infinity War).

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Go Go Power Rangers! Čekal jsem na to tak dlouho, protože jsem jako malý trávil u seriálů Power Rangers spoustu času. Myslím si, že zdejší i celkové hodnocení filmu je přísné. Power Rangers byli vždycky takoví ujetí, nešlo tam moc o dokonalost provedení, jako o akci. Až na klasickou social-justice-warrior omáčku, kterou na současnosti nenávidím, šlo o super akčňák a z klasiky Power Rangerů tam bylo vše. Morfování, Alpha, Zordy. A to já prostě jako správný Geek miluju. Za mě krásných 70%.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Vtipem nabitá akční jízda s charismatickými hrdiny. Jumanji v modernějším pojetí, pro něho možná postrádající tu tajemnost deskové hry. Ale nápad skutečně chválím, super. Film jsem si užil od začátku do konce, příjemně jsme se pobavili a proto dávám vysoké hodnocení. Původní Jumanji je též jeden z filmů, které mám rád. 80%

Solo: Star Wars Story (2018)

Akční jízda v podobě mladého Hana, kde jsme dostali konečně odpovědi na plno otázek okolo tohohle legendárního pilota. Alden mě hodně překvapil, z jeho výběru jsem nebyl vůbec nadšenej a spíš jsem se toho obával. Ale je vidět, že tenhle kluk udělal velký kus práce, skvěle odkoukal pohyby a gesta od "starého" Hana a jsem z něj opravdu nadšený. Lando výborný, škoda, že nedostal o trochu větší prostor, ale třeba se dočkáme. Bavil jsem se o začátku až do konce, který byl možná pro někoho trochu víc zmatečný, pro mě o to překvapivější a jako z každého Star Wars filmu i tady si z konce můžeme vzít poselství. Jako SW fan se možná dívám na film přes růžové brýle, ale filmu není skoro co vytknout. SKORO. Koho do koního análu napadlo dát do filmu komunisticko-feministicko-roboprávní aktivistku droidku L3? Nebylo toho social-justice-warriorství ve filmech trochu dost? Tenhle současný trend nikdy nepochopím. Naštěstí se to tady smrsklo jen do epizodní role otravné robotky, ale zrůdným produktem této agendy už začínají být i samotné filmy. Děsím se, co přijde v sérii Riana Johnsona... Přes tento závěrečný hejt chci Sola pochválit. Byl to super biják, který všechny fandy Star Wars zahřeje u srdíčka. 85%

Troja (2004)

U tohohle filmu se zrodila moje nenávist k Bradu Pittovi. Pamatuju si to úplně jako včera. Bylo mi 12 let, byli jsme se školou v kině na Troje. Souboj Hectora s Achillem a mě padá z oka nejedna slza, při jeho závěru. Od té doby jsem se zapřísáhnul, že Brad Pitt je můj nejneoblíbenější herec a Achilles nejneoblíbenější postava. Od té doby jsem samozřejmě ještě takových postav a herců vystřídal několik, ale ten legendární souboj ve mě zůstal natolik zakořeněný, že dodnes Brada Pitta nemám rád. A ani moc tenhle film. +1 hvězdička za epičnost, +1 za Diane Kruger a +1 za to, že Achilles chcípnul, haha. 55%

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Průměr, který neurazí, ale mě osobně nenadchne. Slušná zábava i akce, bez výraznější stopy v mém srdci. Navíc nemám rád ani Pitta, ani Jolie, takže hodnotit to pro mě je obtížné. 50%

Světová válka Z (2013)

Snad jediný film, ve kterém mi Brad Pitt, ani jeho postava nevadili. Naopak, podle mě dost nedoceněný horor/thriller, který mě osobně se líbil dost. I tak má film hluchá místa, kde jsem se moc nebavil, ani nebál. Faktor Rodina je pro mě taky dost klišé a děti mě ve většině případů dost serou, což byl i případ WWZ. 70%

Hanebný pancharti (2009)

Klasickej Tarantino. Všechno je zveličené, přehnané a mě to strašně baví. Výkony herců jsou tady na té nejvyšší úrovni, stejně jako děj, který nepřestane šokovat až do konce. Hitler je neskutečně vtipný, zvlášť scéna v kině. Bohužel nemám rád Brada Pitta, je to čistě můj osobní problém, ale i jeho postava je aspoň za mě dost otravná. Možná je to mojí neoblíbeností Pitta, každopádně málo která jeho role mi přiroste k srdci. Ovšem film je to skvělý a zaslouží si vysokých 90%.

Amélie z Montmartru (2001)

Když se necítím dobře, tenhle film je jak lék. Spousta pozitivní energie, vtipu i emocí, které by jednoho rozbrečely. 100%