Jdi a dívej se (1985)

Také vysoké hodnotenie,cakala som niečo ohromujúce,ale nedočkala som sa, totálna nuda.Prvú hodinu a pól sa tam nič nedeje,až na 4 sekundový záber na mŕtvoly zdiaľky,chlapec iba chodí po lese,po poli,po bažine . Žiadne normálne dialógy, žiadny dej, žiadny zmysel, žiadne emócie, žiadna akcia,zle herecké výkony.posledná štvrtina filmu trošku záujme sú tam asi tri dych berúce scény,za to som dala tie dve hviezdy.Ak si chcete pozrieť naozaj šokujúci film z obdobia vojny, taký že vám zviera hrdlo aj srdce a tuhnete hrzôzou, ,pozrite si poľsky film Volyň.

Volyň (2016)

Ak vydržíte prvú pol hodinu trošku menej záživného oboznámenia o konflikte ,budete odmenení neskutočným filmovým zážitkom, dovolím si tvrdiť,že s niečím čo ste ešte nevideli. Pozerala som to so zovretým srdcom a stiahnutým hrdlom,tak surovo zobrazené hrôzy.Ako si toto mohli robiť ľudia,susedia, známi ktorí spolu žili celý život v mieri,chce sa mi kričať, plakať.Ako si to mohli robiť, keď všade naokolo bola vojna,akoby to nestačilo.Ako môže Ukrajina ešte aj v dnešnej dobe uznávať Banderu a stavať na jeho počesť sochy, veď on bol zakladateľom tých masakrov.To veľa vypovedá o Ukrajinskom národe a hlavne v dnešnej dobe keď im všetci lížu zadky,tento film by si mali pozrieť všetci Ukrajinský riťovlezovia.Klobúk dole pred Smarzowskim,takto rozrozprávať príšerný pravdivý príbeh o ktorom málo kto niečo vie dokáže iba génius. Ihneď si pozriem všetky jeho filmy, rad radom.

In God's Country (2007) (TV film)

Pre mňa je to taký silný príbeh,že mi z toho behajú zimomriavky po tele.Mnohokrát nám príbeh dá viac než filmové efekty.

Jeptiška (2017)

Ja sa vždy tak strašne rozčúlim keď vidím film s tématikou náboženstva,ten fanatizmus ma privádza do šialenstva.A vraj cirkev je dobro,milosrdenstvo a láska,pri tom v kláštoroch kúska lásky nebolo,len ponižovanie,trestanie ach. Film nebol zlý ,ale mám jasnú predstavu ako by mohol byť zaujímavejší.

Dvě těla na pláži (2019) odpad!

Čo to bolo? Hrúza,to nemalo ani hlavu,ani pätu, úplne od veci, nič horšie som v živote nevidela 😂😂😂

Ztracena v bílém šumu (2023) (seriál)

Knihu som nečítala,tak našťastie nemám čo porovnávať. Podľa mňa to bol fantastický seriál.Svižné tempo, žiadne hluché miesta, napínavý a veľmi ľudsky podaná aj strana únoscov.Herci úžasný, príbeh tiež, milujem Španielsku tvorbu,zas nesklamala.

Z jiného těsta (2023)

Ja som spokojná, pár krát som sa zasmiala, pár krát rozčúlila a hlavne sa mi páčilo,že film nebol natočený ako v poslednej dobe veľa filmov so zameraním na to,ako veľmi sa ubližuje černochom.Ale ukazuje aj druhú stranu,ako si oni to zlé nájdu vo všetkom,aj v nevinnej debate o čomkoľvek a sami vystupujú mnohokrát rasisticky voči belochom,ale to už rasizmom nenazívajú.Poukazuje aj na to, ako sa beloši pod tlakom spoločnosti vehementne snažia prijať ich medzi seba,ale oni o to vôbec nestoja,lebo aj v tom predsa musí byť zlí zámer.Bolo to zaobalené do humoru a lásky,aby to nevyznelo tak okato,ale ja som v tom našla presne tento odkaz a som s výsledkom spokojná, pretože tiež vnímam túto problematiku v komunikácii a vnímaní týchto dvoch odlišných rás takto. Samozrejme,že rasizmus existuje, ale nie každý bieloch je rasista a nie každý čiernoch je obeť.

Místo jménem Důstojnost (2021)

Námet perfektný,prijala by som trošku surovejšie podanie príbehu,ale tým, že mám veľkú fantáziu to bolo pre mňa aj tak šokujúce.Niekoho bez predstavivosti,to môže nudiť.Nie je to pre každého.

Proces Jany z Arcu (1962)

Bez štipky akejkoľvek emócie a  pritom to mohol byť tak emotívny počin,keby to natočil niekto viac empatický.Nevyvolalo to vo mne nič,ani ľútosť,tak nudné to bolo.

Chudinská čtvrť (2023) (seriál) odpad!

Preafektovaný debilizmus,na to sa nedá pozerať