Simpsonovi - Série 25 (2013) (série)

Nejlepší díly - Homerland, Piráti ze Springfieldu a Budoucí budoucnost. Celkově - 9/10.

Simpsonovi - Série 17 (2005) (série)

Nejlepší díly - Návrat nezdárného syna, Taliján Bob a Holky těžší to maj...? Celkově - 10/10!

Simpsonovi - Série 16 (2004) (série)

Nejlepší díly - Speciální čarodějnický XV, Za jasného dne neuvidím svou sestru a Vypráskaný práskač. Celkově - 9/10.

Prezident Blaník (2018)

Střídmě nekorektní fraška, která si nezadá s ničím jiným než s aktuální politickou situací, ze které si vystřelila až moc trefně. Tonda Blaník je takovým druhým Kazmou - jeho Prezident totiž po lehkomyslném rozjezdu vypadá, jako by on sám doopravdy zosnoval celý vývoj letošních voleb. Nikdy mě nebavilo se zaobírat detaily politických soudů a úsudků, ale tahle přihlouplá, avšak autentická sonda do prostředí vysokých řečí a slibů mě poměrně pobavila.

Simpsonovi - Série 12 (2000) (série)

Nejlepší díly - Muž, který věděl příliš mnoho, Homr a Tulácké báchorky. Celkově - 8/10.

Simpsonovi - Série 11 (1999) (série)

Nejlepší díly - Plastický Vočko, Nebárt se budoucnosti, Zabij krokodýla a uteč. Celkově - 8/10.

Simpsonovi - Série 10 (1998) (série)

Nejlepší díly - Střet s mafií, Ať žije Flanders, Na plnej plyn. Celkově - 9/10.

Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)

Samotný začátek nesmrtelného nežlutého fenoménu je ohromnou nostalgií a i když mnozí ovlivnění dnešní animací tu počáteční nemusejí, já protáhlé jednoduché obličeje naší praštěné rodinky prostě žeru. Nejlepší díly - Bárt generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál, Smutná Líza a Kyselé hrozny Sladké Francie. Celkově - 10/10!

Legendy zítřka - Série 3 (2017) (série)

Tak je Legendám zase na půl roku odzvoněno a jejich posledních několik částí je nekompromisně umístilo mezi mé nejoblíbenější seriály. Více než zajímavé budování postav, důstojné odchody stálíků i příjemné příchody nových Legend, mě bavila ta nenásilná humorná nadsázka, kterou se snažili budovat Mick s Natem a Rayem. Také hodně kreativní názvy jednotlivých epizod, trefně si utahujících ze známých filmů a televizních děl. V neposlední řadě také konečné řešení samotného CW o návrat Constantinea do svých řad. Jen doufám, že se říjnové pokračování nebude přespříliš držet jen jeho příběhu a souvisejících schopností. Třetí série 9/10.

Casino (1995)

Devadesátky byly přímo líhní legendárních filmů, které na žebříčku zasloužených kultů nic nepřekoná ještě půl století po jejich uvedení. Scorsese je jedním z tvůrců, který se zasloužil o nemálo zástupců téhle domény a Casino je jedním z nich. Je tedy hůře stravitelné se svou megalomanskou stopáží a místy dost extravagantním stylem vyprávění, na mě tohle drama tak působí ale spíše z důvodu toho, že jsem neviděl předchozí gangsterky a jiné zářezy dvojice Scorsese - De Niro. Kdyby se klidně celé tři hodiny věnovaly expanzi úspěchů i stinných momentů samotného casina, byl bych naprosto spokojen. Přál bych si tak, protože pasáž manželských etud De Nira se Stoneovou mě začala pěkně nudit a už se začala nad pětihvězdovým hodnocením stahovat mračna. Finální rozuzlení bylo ale nakonec dostatečně gradující na to, abych nemusel být zbytečně kritický. Už se těším na další dohánění kultovních devadesátek.