• Krátkometrážní

Deathstalker III – Nájezdníci z pekla (1988)

Třetí dobrodružství Deathstalkera a třetí herec v hlavní roli. Tentokrát si Deathstalkera zahrál John Allen Nelson. Dějově o5 nic převratnýho. Kvalitativně někde mezi prvním a druhým dílem. První díl se bral příliš vážně, dvojka byla říznutá hodně do komedie(líbila se mi zatím nejvíc) a i zde nechybí sem tam humor ale není ho tolik jako ve dvojce. Třetí díl to má u mě za čistý 3hvězdy. Čtvrtej díl Deathstalkera prozatím odkládám. Tyhle tři dobrodružství mi prozatím stačila. Ale koukal jsem, že se čtvrtým dílem se do role Deathstalkera vrátil i představitel z prvního dílu Rick Hill.

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Oproti prvnímu dílu dílu se Deathstalker II – Duel of the Titans nebere tak vážně a myslím i, že to snímku jen prospělo. Nebo aspoň mě to víc bavilo.  prvním díle hrál Deathstalkera blonďák(díky paruce)Rick Hill zde si ho střihl hláškující John Terlesky. Zdatně mu tady sekunduje sympatická Monique Gabrielle. Hodně pobavil i souboj s „Droběnou". V porovnání s prvním dílem je to u mě za 4hvězdy.

Deathstalker I (1983)

Deathstalker je fantasy trash z dob kdy obdobný filmy prožívali svůj největší rozmach a slávu. Dnes už se člověk na tyhle filmy podívá spíš jen z těchto tří důvodů. Buď aby se zasmál nebo že tyhle filmy miluje no a nebo tak trochu z nostalgie na tyhle časy. U mě je to ten třetí důvod. Měl jsem prostě chuť na nějakej kousek Conanovskýho ražení. A volba padla na Deathstalkera. Kouzla a magie, polonahá těla, teatrální herecký výkony,.... No asi jsem dostal to co jsem očekával. Slabší 3hvězdy

La mesita del comedor (2022)

To že, Caye Casas dokáže zdárně kombinovat tragikomedii s hororem mě přesvědčil už ve svým filmu Matar a Dios(2017), kterej mimochodem taktéž doporučuju. A i La mesita del comedor je zdařilou kombinací tragikomedie a PSYCHO hororu. Jde vskutku o pozoruhodnej kousek kterej v divákovi bude střídat pocity jak aprílový počasí. Chvíli se budete usmívat, chvíli žasnout nad absurditou některých situací a v určitý chvíli vám při zásadním zvratu ztuhne krev v žilách. V některých situacích vám bude film brnkat na nervy a vše vyústí v solidní psycho peklo. Za sebe film určitě doporučuju. 5hvězd

Na prahu temnot (1987)

Tady má film celkem vysoký hodnocení ale u mě se popravdě film naprosto minul účinkem a neoslovil mě. Za mě je to nefunkční ani jako horor ani jako drama a selhává to i jako Love Story. Nemůžu si pomoct. Byl to prostě nemastnej neslanej kousek z kterýho pár vydařenějších scén ještě nedělá dobrej film. Snímkem jsem se těžce pronudil a hlava mi nebere čím si zasloužil tak vysoký hodnocení. 2hvězdy na víc to u mě není.

Neuvěřitelný svět pavouků (2015) (TV film)

Pár dní naz5 jsem viděl na ZOOMu dokument o hadech World's Weirdest Snakes/Nejpodivnější hadi světa(2020). Což byl velice povedenej a zajímavej dokument. Nutno ale dodat, že k hadům jsem nikdy neměl tak blízko a nefascinovali mě tak jako pavouci. A při této příležitosti jsem si vzpomněl na tento perfektní dokument kterej jsem už kdysi viděl a rozhodl jsem si ho zopáknout a oba dokumenty ohodnotit. Dokument o hadech je ohodnocenej a co dodat k tomuto. I přesto, že už jsem viděl dokument podruhé stále mě bavilo dívat se na to jak se dokážou pavouci přizpůsobit a jak jsou pavouci co se týče lovu i sebeobrany vynalézaví. Tenhle dokument může jen vřele DOPORUČIT. 5hvězd

Nejpodivnější hadi světa (2020) (TV film)

Fauna a flóra na Zemi je vskutku rozmanitá a má mnoho tváří. Tento povedenej dokument zavede diváka do světa hadů a představí největší zajímavosti a podivnosti z říše těchto tvorů. 4hvězdy

Abigail (2024)

Tak tady jsem trošku tušil do čeho jdu ale i kdybych nevěděl tak mi ten kukuč malé Abigail hned při úvodním tanečku Labutího jezera prozradil, že nepůjde o normální dívenku a partička si jejím únosem pěkně zavařila. Škoda té zbytečně dlouhé stopáže protože prvních 50minut se toho až tak moc záživnýho neděje(rapidní zkrácení stopáže bych určitě uvítal). Od 50minuty se vše začne zlepšovat. Poté se začnou cenit zuby a začne téct krev ve velkým. Sem tam přijde i nějakej vtípek či hláška. Škoda toho zbytečně dlouhýho a nudnýho začátku. 3hvězdy

Bláznivý exorcista (1990)

Film jsem viděl a měl jsem ho půjčenej ještě v dobách videopůjčoven. V té době u mě moc úspěchu nesklidil. Po těch x letech jsem mu chtěl dát druhou šanci a tak jsem si dal repete. A musím uznat, že na podruhé  po těch x letech už jsem se pobavil rozhodně víc než kdysi. Jasně, není to žádná třeskutá prdel ale nemůžu říct, že bych se nudil. Ba naopak se našlo i pár povedených scén a fórků který mě pobavilo a rozesmálo. Určitě jsou povedenější komedie i z téhle doby ale tak nízký hodnocení si tenhle kousek podle mě rozhodně nezaslouží. A i proto svoje hodnocení navyšuju na 3hvězdy.

New Life (2023)

První půlka filmu je celkem nudná a nezáživná a dělalo mi celkem problém se na ni soustředit. Naštěstí druhá půlka je daleko vydařenější a vše zachraňuje. New Life je o5 filmem o kterým je líp vědět co nejmíň. Nejlíp nic tak jako já. A pak je tu možnost na alespoň trochu pozitivní hodnocení. Kdybych viděl trailer nebo si četl nějaký komentáře či si o tom zjišťoval cokoliv jinýho tak bych se připravil o ten moment překvapení. Zkrátka a dobře čím míň toho o filmu bude divák vědět tím líp pro něho. Bez nějakýho spoilerování se tudíž špatně píše i komentář. Jesicca je na útěku. V patách jí jsou totiž tajní agenti. Jessica se na svém útěku snaží co nejvíce vyhýbat lidem. Když už ale na někoho narazí má to štěstí, že naráží na samé dobráky kteří jí jsou ochotni pomoci. Jenže tahle pomoc se jim nevyplatí. Víc bych to nekomentoval. S hodnocením jsem někde mezi 2-3hvězdami. Při rozhodování kam se přiklonit přimhouřím oči nad tou né moc záživnou první půlkou a přihlédnu k tomu, že jde o prvotinu s nižším rozpočtem, pochválím to, že druhá půlka už je o mnoho povedenější a fajnový masky. 3hvězdy