• Krátkometrážní

Almost Human (2013)

Myslím si, že Almost Human je celkem povedenej nízkorozpočtovej Sci-Fi / Horor se sympatickou stopáží. Má celkem rychlý tempo a dokáže navodit patřičně tísnivou atmosféru. Krev teče a mrtvoly přibývají. Sem tam vykoukne i povedený gore. Stejně jako u Begos(ova) filmu The Mind's Eye se sice jedná o průměrnou, ale rozhodně nenudící zábavu. Myslím si, že o Begos(ovi) neslyšíme naposled.

Stepfordské paničky (1975)

Stejně jako film Rosemary's Baby je i tento film natočenej podle vynikající knižní předlohy Ira Levina. Obě knížky jsem četl dřív než jsem viděl filmovou podobu. V obou případech vyhrává knížní podoba nad tou filmovou. Ikdyž musím uznat, že film Rosemary's Baby se snad ani natočit líp nedal a i proto si ode mě vysloužil 5 hvězd. Ovšem tohle převedení Stepfordských paniček na plátno si zaslouží taky velké uznání. Oceňuji pomalu houstnoucí atmosféru přesně jako v knize. Obsazení Katharine Ross do hlavní role bylo taktéž dobrým tahem. I přeze všechno mé nadšení finální výsledek na 5 hvězd nevidím. Určitě je ale verze z roku 1975 lepší volbou než ta z roku 2004, kterou jsem jen těžko rozdejchával. A upřímně lituju toho, že se musel Ira Levin dožít takového zprznění své knihy. Pokud Paničky ze Stepfordu tak jedině tahle verze.

Anděl pomsty (1981)

Čekal jsem perlu ,ale dostal jsem brak, kterej vykrádá co může. Spousta náhod a představa,že se na Thanu přilepí každej chlap mi přišla naivní. A hlavně Zoë Lund není Christina Lindberg.

Dard Divorce (2007)

Tohle je prostě klasickej Olaf Ittenbach. Už jsem měl párkrát tu čest seznámit se s jeho tvorbou takže jsem věděl do čeho jdu. Nejlepší zářez od Iffenbach(a) je zatím stále No Reason.

Forced Entry (1973)

Předem chci poděkovat zvrator(ovi), kterej si tenhle kousek nedávno přidal do filmotéky a mě tím nezištně pomohl. Připomenul mi tím film na kterej jsem se už kdysi chystal, ale postupem času jsem na něho zapomněl. Nyní je teda rest dohnán a já mám Forced Entry zasebou. Nutno dodat, že jsem celkem zklamanej. Podle zdejších komentářů jsem čekal šílenost, humus, špínu, prostě nekoukatelnej extrém. Ve finále mi to ale nepřišlo, že by to bylo zas až takový zvěrstvo. Myslím si, že jsem viděl daleko horší flicky. Samozdřejmě - záběry z vietnamské války jsou krutý sami o sobě. Zbytek filmu tvoří porno záběry, znásilňování a vraždy. Forced Entry rozhodně není kousek pro normální lidi. Konečně vím odkud má italská grindcore kapela Cripple Bastards foto na přebale svýho CD - Almost Human.

The Sadist (1963)

The Sadist = černobílá exploitation jízda. Psycho teror o pěti lidech. Arch Hall Jr. se role psychouše zhostil velice dobře. Ale na krále záporáků, kterým je pro mě v exploitation žánru David Hess ani zdaleka nemá.

Plod noci (1990)

Už to tady bylo mnohokrát napsáno takže se budu opakovat. Film nabízí ( na rok vzniku ) vynikající masky a slizkýho psychiatra v podání D. Cronenberga. Má to I svý mouchy, ale dobře se na to kouká.

Žár (1981)

Snímek zařazený na listině Video Nasty a další kvalitní slasher z roku 1981 ve kterým měl prsty Tom Savini. Tudíž se neubráním menšímu srovnávání právě se snímkem The Prowler ( Vrah Rosemary ). The Burning je sice oproti Prowler(ovi) bohatější na vraždy, ale gore není na takové úrovni. V The Prowler(ovi) se Savini vyřádil daleko víc. Mínusem je taky pomalej rozjezd. Jinak se ale jedná o hodně dobrou vybíjenou. Slabší 4 hvězdy.

Vrah Rosemary (1981)

The Prowler je atmosferický slasher ze staré školy. Pravý poctivý gore efekty ( přesně jak to mám rád ) - na kterých dělal Tom Savini. Což mluví samo o sobě. Pro milovníky slasheru povinnost.