Barbarella (1968)

Hodně utajený film s neviditelnými klíči, tajnými uniformami, slepým opeřencem a tristním dějem (možná umýslně, možná ne) , každopádně o něj stejně vůbec nejde, tenhle snímek má tolik smyslnosti a perverznosti, že jsem nedokázal ani na chvilku odtrhnout oči od obrazovky, Jane Fonda je ultrasexy, její sci-fi modýlky provokují dnes natož v roce 68, opakovaně je omráčena, potrhána a obsouložena jen proto, aby mohla odhalit ještě více, nádhera u které upřímně slintám.

Kokain (2001)

Hezky odvyprávěný příběh se sympatickým Deppem, kterému jsem upřímně fandil a na konci mi ho bylo strašně líto.

Flash Gordon (1980)

Geniální ve své stupiditě, naivitě prostředí kostýmů i hereckých výkonů, úlet do fantazie, nejnadupanější soundtrack v historii kinematografie a v neposlední řadě Ornella Muti , která je i v roce 09 neuvěřitelně sexy. Ještěří muži, útok okřídlených maníků s meči na lasery vybavenou loď, hláškující císař, ano tenhle film byste neměli brát vážně, on to po vás ani nežádá, naopak je nadupaný odkazy a je tak mile praštěný, že jsem si ho zamiloval.

Znamení (2002)

I s minimem prostředků se dá dosáhnout znepokojivě mrazivého pocitu a i díky vynikajícím hereckým výkonům jsem se napínal od začátku do konce, Shyamalan ukázal, že největší strach je z neznáma, skvělá atmosféra, skvělý film.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Film, který má v sobě hodně pravdy a jeho snahu o nezaujatost oceňuji, i přes množství dialogů a minimum natáčecích lokací rozhodně nenudí.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Forman rozehrál na malého prostoru herecký koncert, fantastický Nicholson, ale nejen on. Film, který ve mně vyvolává emoce, jako málokterý.

Třetí princ (1982)

Pohádka, která jistě patří k tomu nejlepšímu, co bylo u nás v rámci žánru natočeno, osvědčená dvojice Trávníček - Šafránková nezklamala.

Vánoce naruby (2004)

Vím, že jindy než na Štědrý večer bych se na něco podobného nepodíval a po prvních minutách filmu jsem byl zděšený a bál se mozkového výplachu, ovšem po chvíli jsem navykl stylu snímku založeného na vtípcích, kterou jsou tak trapné, až se zasmějete.

Wimbledon (2004)

Pohádka jejíž děj odhadne průměrně všímavý divák v prvních pěti minutách, ale mě si získala svojí zamilovanou atmosférou, nádherným zpracováním zápasů, sympatickou hlavní dvojicí a jemným humorem.

VALL-I (2008)

Nikdy by mě nenapadlo jak dojemný může být příběh dvou robůtků, Pixar opět nezklamal, rozhodně se nejedná o povrchní dětskou zábavu, to poselství a varování bije do očí a navíc je to roztomilé, že i morous se usměje, ke konci už je film trošku natažený, přeci jen to není nápad na hodinu a půl, přesto jsem opět nadšen.