• Rodinný

Vyhlídka na vraždu (1985)

Hodně velký potenciál. Záporák je skvělý. I ten jeho příběh je zajímavý (dítě psychopat) a má dobrý plán. První polovina je povedená, ale druhá mě zklamala. Některé momenty jsou už zkrátka dost stereotypní a nudné. A moc mi nesedělo, že se ta děsivá černoška polepšila. Alespoň Moore je přes svůj již pozdější věk pořád sympaťák. Oblíbil jsem si ho a budiž mu země lehká.  AKTULIZACE DUBEN 222: Bondovky začínám  počítat až tak nějak od Goldfingera, který  plně nastavil Bondovske schema, kterého se série pak víceméně pravidelně držela  minimálně do právě Vyhlídky na smrt, která pěkně uzavírá kruh a  je zároveň labutí písní Rogera Moorea v roli Bonda, který začal docela vážnými díly, pak byl dost často spojován naopak s velkou Bondovskou nadsázkou a poté ojedinělý pokus o važnější díl (Jen pro tvé oči) mu podle mě moc nevyšel...Aby celou svoji dlouhou etapu uzavřel pro změnu zase o něco vážnějším kouskem, který se sice nevyrovná předešlé cirkusové Chobotničce, ale je určitě lepší než Jen pro tvé očí. Baví mě, jak se tady pěkně odškrtává  a funguje právě ono  Goldfingerovské  Bondovské schéma. Zorin je Bondovský padouch jedna báseň, navíc se skutečně zajímavým příběhem narození,  strašidelná  May Day je zase  ukázková prává ruka zla a pokud mi minule nesedla její závěrečná otočka, tak tentokrát mě její osud docela zasáhl.  Zorin má na poměry Bondovských padouchů (hlavně v té době) docela dost prostoru a celý děj je docela přímočaře soustředen na něj a Bondovu práci, není tady tentokrát tolik odboček, dokonce i s hlavní Bond-girl se Bond vyspí až v závěru a předtím k ni má spíše ochranitelský otcovský vztah. I tak ale nechybí vtipné odlehčení, tentokrát zase s policajty a skvělou policejní honičkou s demolicí aut,  která dá vzpomenout na dovádění šerifa Peppera. Moore už sice tentokrát vážně vypadá na roli staře, v prvních čtyřech dílech působil určitě lépe, ale je to zkrátka můj nejoblíbenější Bond, ani ke stáru neztratil svůj potměšilý pohled a hrátky s obočím, natožpak dabing pana Brabce, tak co.....S ním tak nějak v sérii odešla éra nadnesených pohádek pro dospělé a další Bondové už byli spíše ledoví agenti než hláskující sympaťáci a sňatkoví podvodníci.  Takže sbohem, pane Moore a moc díky za tuhle jízdu.

Siréna od Mississippi (1969)

Belmondo sice hraje naivního ňoumu, ale dokázal jsem jeho chování chápat.  Truffaut moc dobře věděl, co dělá. Ať už byl film tehdy přijat jakkoliv, je určitě vzrušující, děsivý, napínavý a funguje.

Spolu to dáme (2017)

Němečtí Nedotknutelní. Až moc.... Ani Nedotknutelní nejsou nějak dvakrát originální (to je asi jasné!), ale mají svoje vlastní kouzlo a humor. Právem se stali tak oblíbeným filmem. Spolu to dáme je kopírkou. Ale jinak svým způsobem další příjemný, odpočinkový film se silným příběhem a pro mě krapet zvráceným koncem.

Bláznivá komedie 3 (1994)

Divadelní část je perfektní, dobře vymyšlená a řádně vypointovaná. Možná vrchol série. Zbytek už je bohužel slabší. Balení dívky je trapné až na půdu, stejně jako ochrana soudce. Pečování o miminko je zpočátku nudné a infantilní, ovšem žádaní o adopci to trochu vylepší (Villaggio je v převleku za ženu půvabný.) A posledních 5 minut je dobrým zakončením. Suma sumárum: Poslední a nejslabší díl série, ale na ty tři hvězdice to ještě bude.

Raz, dva, tři (1961)

Skvělá konverzačka, přesně tak, jak to mám rád. A pěkně politicky nekorektní. Tempo je obrovské a s každou přibývající minutou je film lepší a lepší. Prostě skvělá zábava.

Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Dobrý den, tady Pierre. Jsem sice zapřísahlý intelektuál, ale odsledoval jsem všech 13 dílů tohoto seriálů. Na začátku příjemné překvapení, ale velmi brzy šel seriál z kopce a ve výsledku byl možná až moc pohádkou.  Ale Jenovéfa Boková je pohádkově pěkná herečka a bavily mě ty upoutávky.:D Jestli jste ještě nevyrostli z her na četníky a zloděje, dívejte se na Strážmistra Topinku.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Občas něco málo příjemně překvapí (žralok, bitka v sanatoriu, honička motorky a auta, hra o dominantnost nad světem), Connery je pořád dobrý, vidět Rowana Atkinsona ve filmu o Jamesu Bondovi je milé a záporačka Fatima je pěkně nechutná vražedkyně, která si myslí, že je nejlepší na světě. Ale jinak by tohle (doufám) nikdy nemohla být oficiální Bondovka. Je to natočené jak na bramboru. Všechna prostředí jsou hnusná a divná (ani exotika vůbec nefunguje.) No a představitelé M, Q a Many Peny jsou strašní, kdepak takové ksichty vyhrabali? AKTUALIZACE 2022: Ne, tohle fakt ne. Zase jsem viděl kousek, ale tohle nejde. Fatima a Hra o dominaci nad světem jsou asi tak jedinnné dobré  věci, které si tahle doslova a do písmene rádoby  Bondovka (bohužel hodně nevhodně v televizi uváděna mezi těmi oficiálními) působicí místy dojmem home videa  nezasloužila a Connery mě při svém comebacku vůbec neoslovil. Kdyby to upadlo v zapomnění, bylo by to možná lepší.

Máj (2008)

Třeba Brabec tehdy věděl, co dělá a proč to dělá. S kamerou to určitě umí. Pořád lepší natáčet tohle, než Kameňák. Bohužel, film působí jako parodie. Když začal hrát nefalšovaný tuctový rock, mé zmatené pocity se nedaly popsat slovy. A Matěj Stropnický je vážně Matěj. Stejně dobrý politik jak herec (snad bude aspoň dobrý zámecký pán.) Ale Tříska s Javorským jsou dobří.

Bláznivá komedie 2 (1991)

Platí praktický to samé jako u jedničky (i se skvělým dabingem Postráneckého se Zavřelem.) Akorát se tentokrát víc tlačí na pilu a zamrzí několik zbytečných vulgarit. Kvalita je krapet nevyrovnaná. Záchranářská a policejní část je poměrně slabá, letecká a vojenská je celkem solidní a závěrečná Vánoční je nejlepší (u té jsem se upřímně nasmál.)

Charleston (1977)

Je tady můj oblíbenec Bud v zajímavé a pro něj ne úplně obvyklé roli sympatického podfukáře, který má velmi dobrý plán. Pak je tady můj další oblíbenec Dreyfuss (tedy vlastně Čech Herbert Lom) v Dreyfusovské roli. Pak je zde skvělé duo záporáků (mafián a jeho advokát), které neumí telefonovat. Pak je tady pár otravných postaviček okolo, které naštěstí nemají moc prostoru. Pak je tady typicky Italský humor, ale v tomto případě vtipný, vkusný a milý. Pak skvělý starý dabing v čele s Rudolfem Hrušinským. A pak jedna malá milá bitka a mé spokojené čtyřhvězdičkové hodnocení.