• Rodinný

Miliónový brouk (1980)

Tempo možná od minula trochu upadlo, ale exotické prostředí je tady nejsilnější ze všech dílů a konečně se přestali řešit drogy. Naopak, brouk, co dokáže najít naftu mi přijde celkem originální. Krom Buda mě opět bavil Caputo, celkem i Bodo (akorát by nemusel bejt tak namachrovej) a taky ten skřet s koberci (škoda, že neměl víc prostoru.) Je mi celkem líto, že už nevznikl nějaký další díl. P.S. Nechápu distribuční název. Mnohem lepší by bylo ,,Policajt v Egyptě´´

Zahradní slavnost (2010) (divadelní záznam)

Aneb jak dlouze mluvit, přičemž nic neříct a tak se vypracovat se až na nejvyšší patra. Havel už svou první hrou uhodil hřebíček na hlavičku. Tehdy kritizoval příslušníky komunistické strany, ale podobných ,,pindálů´´ je i dneska mraky. Pojetí Slezského divadla hře nic neubralo, ale ani nepřidalo. Radši bych viděl verzi s Libíčkem, ale ta nebyla zdokumentována.

Český sen (2004)

Český sen byl možná nemorální podvod, ale dneska už na něj všichni zapomněli a nikoho nepohoršuje. Po 15 letech od premiéry ho vidím jako velmi přínosný projekt o tom jak může fungovat reklama, o obrovské nákupní horečce a o pravém Čecháčkovství.. Je velmi nadčasový a pořád dokáže vzbudit debatu.

Borsalino a spol. (1974)

Chudák Delon. Je sice strašně stylovej (přesně tak, jak ho mám rád), ale vůbec nemá, co hrát. Deray se sice dokonale ponořil do atmosféry 30.let, ale zapomněl pořádně vyprávět nějaký pořádný příběh s začátkem, prostředkem, koncem, hlavou a patou.

Dvojníci (2016)

Hlavní nápad je okoukaný, ale pořád nosný. Já mám tyhle záměny postav rád a místy jsem se opravdu dost smál. Akorát kameraman vůbec neumí pracovat s kamerou.

Policajt v Africe (1978)

Zase drogy, drogy, nic jiného než drogy. Tentokrát se k nim přidaly ještě diamanty, ale jinak je kriminální zápletka fakt slaboučká. Což, je ale vcelku jedno, protože film už je čistou komedií a je opravdu zábavný. Bud je ještě takovej víc frajerskej než obvykle. Dost se pere a hláškuje. Dabing Hrušinského je zpočátku nezvyklý, ale nakonec sedí výborně. Caputo dostává o dost víc prostoru a je to fakt skvělá postava. Dabuje ho mistr Stanislav Fišer Closeaovským způsobem, takže je to opravdu sranda. Celkově má film skvělou atmosféru, šlape jak hodinky a moc jsem si ho užil.

Svědkové Putinovi (2018)

Série záběrů z Putinova předvolebního období a prvního volebního období, nic víc, nic míň. Trošku vám to přiblíží Putina jako člověka, ale kontroverze či nějaké šokující informace prostě chybí. Nejsilnější je určitě závěrečný dovětek. A až jednou někdo natočí dokument o okupaci Krymu, likvidování Putinových oponentů a nesvobodě ruského tisku bude to síla a já si na to počkám.

Dárek (1982)

Dabing ze staré školy (v čele s Miroslav Machem) je úžasný. Jinak mě tento styl humoru (o chlapech prasácích) míjí.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Pan Nicholas Winton byl (bohužel už musím používat minulý čas) obrovskou osobnosti, která nemá obdoby. Obyčejný člověk, co jen tak zachránil život téměř 700 dětem a dlouhých 50 let to tajil. Byl vždy prý velmi energický, skromný a vtipný. Ve svých sto letech řídil letadlo. Pan režisér Mináč ho znal. Natočil o něm krásný film Všichni moji blízcí a tento neméně krásný dokument, který na mě velmi taktéž velmi zapůsobil. Bravo!!!

Venkovský učitel (2008)

Oficiální text distributora píše: ,,Dokážou v sobě hrdinové tohoto příběhu najít sílu k odpuštění, potkají nakonec lásku nebo přátelství?´´ A ano, ten film je opravdu, o odpuštění, o lásce, přátelství, ale hlavně o lidech a je opravdu hluboce lidský. Škoda, že Liška nehraje podobné polohy častěji, hned bych ho měl radši. A Bydžovská je vážně skvělá.Libily se mi i detaily jako typická vesnická zábava. A Známka punku je jeden z nejlepších českých songů!!! I když holky řikaj, že punk je jinde..