Tvář vody (2017)

Z kvalitních surovin se dá upéct pěkný hnus, ale del Toro je vynikající kuchař a nečekala jsem, že by mi výsledný pokrm od něj nechutnal. Jen se bojím, že už se podobných skvostů brzy přejím.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Skvělé nápady a skvělá zpracování. Víckrát si většinou pouštím jen zábavné seriály, ale Černé zrcadlo stojí myslím za vidění ještě několikrát.

Pustina (2016) (seriál)

Slyšela jsem jenom chválu, stejně jsem se toho bála, ale naštěstí zbytečně. Doteď jsem udivená nad tím, jak skvěle dokáží čeští filmaři pracovat.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Nadchlo mě to především tím krásným posláním (jedním z mnoha), že věci nejsou často tak, jak se na první pohled zdají. Myslím, že je potřeba to připomínat. A filmy podobného ražení mám tak ráda zejména proto, že velmi citlivě a krásně dokáží předat i ty největší životní tragédie. Přišlo mi to kouzelné a vizuální zpracování "pohádek" bylo za mě na jedničku.

Chceš pěstí? (2013)

Přišlo mi to o chlup méně pitomé než většina podobných snímků. Hlavním kamenem úrazu pro mě dost často jsou nepřesvědčivé až špatné herecké výkony, což se od McAvoye a Stronga nedá snad nikdy očekávat.

Vrtěti psem (1997)

Myslím, že kromě skvělého nápadu, zpracování, zahrání a vlastně skvělého skoro všeho má na to, jak moc se mi tenhle film líbil, taky vliv rozpoložení, věk a doba, ve které jsem ho viděla. Vidět ho dřív, asi bych tak moc nedokázala ocenit děsivost toho všeho.

Sněhulák (2017)

Někde jsem četla, že měl být tenhle snímek původně delší, ale nakonec jim došly peníze nebo čas nebo obojí a tak museli některé scény nechat nenatočené. To by nejspíš vysvětlovalo to, proč jsem ze Sněhuláka (s jehož knižní předlohou jsem neměla tu čest) byla místy dost zmatená. Děkuji tvůrčímu týmu za obsazení Fassbendera, do role Hola mi docela sedí a upřímně doufám, že ve stejném obsazení budou následovat další zfilmovaná díla od Jo Nesbø. Vím, že některé věci se musí přičíst na vrub autorovi knižní předlohy (občasná přehnanost a přehršel pitomin) a ve výsledku mi filmový Sněhulák vůbec nepřišel tak hrozný.

10 položek a méně (2006)

Pro Freemana mám slabost a tady byl po celou dobu přesně takový, jakého si ho představuju. Pozitivní energií nabitý a dobrou náladu (a rady!) rozdávají stařík, na kterého je radost pohledět. Neměla jsem tušení, co od tohohle snímku očekávat, ale po zhlédnutí jsem měla moc příjemný pocit.

Tajemství jejich očí (2015)

Tenhle film je pro mě nadprůměrný ze dvou důvodů. Jedním z nich je herecké obsazení, protože dobří herci v mých očích dokáží zvýšit úroveň téměř čehokoliv. Druhým z nich je ale určité morální dilema, které se tady nastoluje, a pociťovala jsem dost silný vděk, že v tomhle filmu nejsou některé věci tak samozřejmé, jako v jiných podobného ražení.

Blízko od sebe (2013)

Takhle úzko už mi při sledování filmu nebylo hodně dlouho.