Big Hit (1998)

Nekačakal som od toho skoro vôbec nič a nakoniec som dostal riadnu dávku srandy. Vždy, keď som sa zasmial, tak ma napadlo, že to bolo asi poslednýkrát. Ale nebolo. Smial som sa od začiatku do konca. Škoda, že ten film nie je taký známy ako napríklad Zbal prachy a vypadni! nakoľko sa mi zdá (možno menej vizuálne premakaný ale) omnoho vtipnejší!

Šmoulové (1981) (seriál) odpad!

Ja som tento seriál neznášal. Furt to bolo o tom istom a aj ten dabing bol dosť úchylný.

Letec (2004)

Osobne som od Letca veľa nečakal a toho som sa aj dočkal. Žiaľ. Už pri Gangoch NY som mal pocit, že Martin stráca dych a ako by sa pri behu trošku potkol. Na rovinu: herci boli vynikajúci. DiCaprio je naozaj výborný herec, osobne ma veľmi prekvapila Blanchet. A taký Alda ma poteší vždy. Trochu ma mrzí, že herci ako Law a Dafoe dostali v tomto filme len šteky. To čo tam zahrali, by zahral asi každý. Gwen Stefani tam vlastne nezahrala skoro nic, no ale aspoň si vedľa slova "speváčka" môže dať aj "herečka". Veľké negatívum tohto filmu je, že som počas jeho sledovania nemohol prísť na to, prečo sa Scorsese rozhodol natočiť skoro trojhodinový film o niekom ako Howard Hughes. Priznám sa, že mne je ten človek neznámy ale to tak isto bol aj LaMotta pri pozeraní Zuriaceho býka mi to vôbec nevadilo. Ak Scorsese uznal, že život tohto človeka stojí za sfilmovanie, tak sa mal sústrediť na tú časť, ktorá naozaj stála za to. Bola to jeho záľuba v lietaní a aviatike? Vo filmovaní? Osobný život? Psychická proucha? Pretože ak to všetko zmieša tak z toho vznikne niečo pekné a farebné, čomu však bude chýbať niť, ktorej by sme sa držali a aj vďaka ktorej by sme si nemohli pri pozeraní tohto filmu povedať, že sa nudíme. Jedna hviezdička za hercov (myslím tých, ktorí dostali možnosť hrať viac ako 5 minút), druhá za hudbu a tá tretia za zopár akčných scén.

Ed Wood (1994)

Vynikajúci bografický film. Depp a Landau sú výborní. Pákrát som sa zasmial (chobotnica bez motora), pár krát mnou prešla ľútosť (Béla Lugosi). Nejde o tom, či Burton opísal život Wooda, tak ako naozaj bol ale o to, že i napriek tomu,že tento režisér bol absolútne bez talentu, cíti k nemú isté sympatie a nezosmiešňuje ho ( i keď to kľudne mohol urobiť). Vo filme cítiť poctu k filmovej tvorbe ako takej ( i keď čo sa týka vykreslenia pocty je na tom predsa len lepšie film V tieni upíra) a entuziazmu samotného Wooda. K tomu všetkému si ešte pripočítajte výbornú čiernobielu kameru a Burtonovsky podivnú hudbu. U mňa za 95 percent.

Nevěsta monstra (1955)

Ja som sa schuti zasmial. Čo vás v tomto filme čaká? Záverečná bitka, kde strácate prehľad, kde kto vlastne stojí. Veľký polystyrénový kameň. Inšpektor s papagájom na ramene (škoda, že sa o ňom nezmienil Burton v Edovi Wodovi). Katastrofálny strih. Nelogické správanie postáv. Zlé herecké výkony. No a najlepší je aj tak záverečný atómový výbuch, pričom hlavné postavy stoja pár metrov od epicentra a neveriacky krútia hlavami. :) Bez srandy - toto sa nedá opísať, to sa musí vidieť!

Glen, nebo Glenda (1953)

Povedal som si, že Z-tkové filmy hodnotiť nebudem a tak teda nehodnotím. Tento film sa pohybuje medzi 5timi hviezdičkami a "odpad!"-om. Keď som to pozeral, tak som nevedel či sa mám smiať alebo ľutovať Wooda a všetkých hercov čo tam hrali. Wood sa vôbec nebabre s nejakou formou. Ak má k dispozícii jeden sekundový záber a potrebuje dvojsekundový, tak jednoducho nalepí za sebou jednosekundový 2krát za sebou a hotovo. No a čo, že je to vidieť! A keby ste si to náhodou nevšimli - nevadí, vo filme ho totiž použije asi trikrát. Wood bez hanby použije aj ten istý 5 sekundový záber znova. Alebo urobí 3 zábery z rôznych uhlov ale stále pri tom istom výklade obchodu. Výkony hercov sú strnulé. Máte pocit, že snáď ani v živote nehrali (okrem inšpektora a Lugosiho). Spomínané zábery s bizónmi a spracovaním železa vás jednoducho musia rozosmiať. Tento film sa na prvé pozeranie ani nedá celá pojať. Je to totiž nesúrodý, nedrží pohromade a občas máte pocit, že ani sám Wood nemohol vedieť, čo chcel vlastne netočiť. Ako tak - je to veľká sranda :). Najlepšie si je tento film pozrieť spolu s filmom Ed Wood od Burtona. Človek aspoň sčasti pochopí ako niečo také mohlo vzniknúť. :)

Sex ve městě (1998) (seriál)

Je to naozaj tak, že ono sa to stále všetko v tomto seriáli opakuje. Občas sa mi stávalo, že som jednu časť videl na ČT a druhú na STV. To ma mýlilo ale potom som si uvedomil, že ono je to vlastne aj tak jedno, pretože je to furt to isté. Neviem, presne na čo sa tento seriál chce hrať. Sitcom to nie je i keď humor je tu dobrý (asi najväčšie pozitívum seriálu, preto mám rád Samanthu :). Akési filozofovanie o vzťahoch ide mimo mňa, pretože ja som v tých rečiach nenašiel vôbec nič (keď už niečo o vzťahoch tak to radšej High fidelity). A problémy s nakupovaním sú už úplne mimo mňa. A to prostredie strednej vrstvy.. uaaaaa! No a klinec do rakvy je oblečenie Sarah Jessici Parker! Keď si to tak uvedomujem, tak toho dobrého v tomto seriáli až tak nie je. Ešte, že je tam tá Samantha :).

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Tak na tomto som sa vždy narehlil. Niektoré súťaže boli až stupídne a skoro vždy sa niekomu niečo stalo - ale to bola na tom tá najväčšia sranda :).

Animatrix: Program (2003)

Kvalitný zástupca Animatrixu. Zlé to nie je ale zas ani nič extra.

Animatrix: Neznámé území (2003)

Pekné využitie myšlienky chyby Matrixu a stvárnenie, čo sa stane, keď sa Matrix poškodí. Deja vu je len jeden prejav. Toto je ten zaujímavejší :).