Animatrix: Světový rekord (2003)

Vizuálna stránka sa mi veľmi nepáčila i keď zaujímavo to vyzeralo. Príbeh je celkom zaujímavý ale určite sa nájdu aj lepšie časti Animatrixu.

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Pre mňa najslabšia časť. Možno zaujímavá myšlienka, ale tá sa niekde stratila v príliš prekomplikovanej vizuálnej stránke. Niekde v polovici som sa už riadne nudil.

Animatrix (2003)

Najprv som si myslel, že je to len nejaký ťah ako vytiahnuť peniaze z rodičov detí, pre ktorých bol Animatrix robený. Mýlil som sa. Určite to nie je pre deti a je to vynikajúce. Má to myšlienku a veľmi dobre to pracuje s myšlienkou Matrixu. Niektoré časti sú samostatné, niektoré sa odohrávajú pred, Matrixom, niektoré medzi Reloaded a Revolutions. Vynikajúce je aj formálne spracovanie, kde skoro každá časť vyzerá inak a zároveň zaujímavo (moje obľubená je Kids story). Výborne spracovaný výborný nápad :).

Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Pekná noir-sci-fi časť Animatrixu. Depresívna, trochu psycho, veľmi pekne kreslená a s príjemným jazzovým podmazom :).

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Veľmi pekná animácia, jednoduchý a dobrý príbeh, ktorý nastopro pochopia len tí, ktorí majú odsledované všetky Matrixy.

Dobrý Will Hunting (1997)

Určite za 4 a pol *. Vynikajúca dráma, výborné herecké výkony, príjemná hudba, sympatickí hrdinovia. Pre mňa najkrajšia scéna vo filme je odpálkovanie "intouša" v bare a následne pochválenie sa telefónnym číslom :)). A musím ešte poznamenať, že Williams bol vy-ni-ka-jú-ci. Kľudne si to môžu pozrieť aj tí, ktorí ho nemajú radi. Minimálne si svoj názor poupravia. PS: Boston je naozaj taký pekný ako ho vo filme ukazujú :).

Memento (2000)

Film s najlepsim scenarom zo vsetkych filmov, ktore som doposial videl.