Top Gun: Maverick (2022)

Vidím to mezi 4 až 5, ale podlehnu tlaku okolí a dám za 5. Myslím si, že do TOP 3 roku 2022 bude jednoznačně patřit. Tom Cruise zraje jako víno.

Ambulance (2022)

Klasický Bay. Akční béčko. Co jsem čekal, tak jsem taky dostal a ještě něco navíc. Jake Gyllenhaal dokáže zahrát úplně všechno. Chvíli to byla až moc velká sranda, ale narážky na jeho předchozí filmy se mi moc líbili.

Tým zabijáků (2019)

Podle skutečné události. Blbost Ameriky nezná konce.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Až zpětně po 20 letech si uvědomuji jaká herecká esa prošla touto série a tím nemyslím ústřední trojici. Vždy se rád k sérii HP vracím. Tomuto světu se už žádná zvířata nevyrovnají.

Na hraně zítřka (2014)

Nechápu, že podruhé se dívám až po 7 letech. Snad pokračování opravdu natočí, i když si myslím, že jednička nemůže být překonána.

Matrix Resurrections (2021)

Neo už není cool, tak jako býval. Stal se z něj utrápený John Wick. Resuscitace se nepovedla.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Pokud bychom zapomněli, že je nějaká předloha, tak by se to dalo zkousnout. První série přinesla mnoho odchylek od předlohy, ale teď? To si dělá Lauren Schmidt z nás prdel? Ano, hodně porovnávám (hry a knihy) a snažím se viděl ve druhé řadě, co se povedlo, ale opravdu toho moc není. Vnímání postav (Geralt a Ciri jsou jediné dvě postavy, které tam patří), humor, sarkasmus, celé pojetí hlavního příběhu konfliktů mezi severním královstvím a Nilfgardem mě nebaví. Pochválit se dá jen pár nových monster, ale soubojů bylo málo. Netflix mám rád, ale už to opravdu přehání s pič..inou o LGMBTV nebo jak se to píše. Chybí tam už jen, aby Geralt, Ciri nebo Yennefer prohlásili, že jsou transgender nebo nějaká jiná podobná volovina. S blackwashing by to taky mohlo být trochu mírnější. Neneke to je taková ta třešnička na dortu nebo spíš kudla do zad od Netflixu. Ukázky na The Witcher: Blood Origin? Tak z těch šikmooček už mám teď strach :-/ Ještě se musím zastavit u pana Sapkowského, protože je tak trochu pokrytec, když hejtuje hry a vychvaluje seriál, který jde úplně jinou cestou, něž jeho knihy. Přitom jsou hry daleko více podobné jeho předloze. NA ZÁVĚR: Tohle jsme si za dva roky čekání opravdu nezasloužili.

Red Notice (2021)

Dwayne Johnson a Ryan Reynolds víc nepotřebuji, co jsem čekal, tak jsem taky dostal.

Eternals (2021)

Musím se přiznat, že 157 minut uteklo celkem rychle. Jako samostatné universum by to fungovalo skvěle, ale v rámci Marvelu a postav jako je Iron Man, Kapitán Amerika nebo Thor, tak se jedná o velmi slabé postavy. SPOILER: Nejzajímavější postava Black Knight se objeví jen na pár minut.