Torpid

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 16.1.2018  19:22
    Tvář vody (2017)

Je to do detailu dokonale natočené takovým tím způsobem, že to posadí na zadek. Režie, kamera, hudba, nasvícení scén, filtry a já nevím co ještě. Bohužel je to pocta b-čkovým slaďákům a to jde mimo mně. Toro je skvělej režisér, ale měl by se vykašlat na variace romantiky a gotickejch hororů, a taky ty velký ještěrky by měl vynechat. Hellboye prosím s plynatym Němcem místo polevy. Tohle nudilo.

• 13.1.2018  22:16
    The End Of The F***ing World (TV seriál) (2017)

Nevěř nikomu nad 30 a tady to sedí u scénáristů jak prdel na hrnec. Seriál pro 15 leté ztrápené jedinečné duše, které pravděpodobně čeká nějaký ten korporátní velkoprasochov. Nikoli autory tohodle "kultovního" manifestu - ti už jsou nějaký ten rok - za vodou.

• 9.1.2018  12:27

Zpětně doceňuju Spielberga za jeho Indiana Jones serii, která byla dobrodružná a vtipná. Tohle bylo akorát drahé a trapné, ale vzhledem k vysokému hodnocení jsem asi hodně daleko od cílovky.

• 8.1.2018  23:28

Čermák mile překvapil a Bartoška hodně rozesmál a to je za 30 minut celkem dost.

• 6.1.2018  12:44
    jOBS (2013)

128 minut trvající reklama na Aple. Film obsahuje minimálně 10 monologů - patetických deklamací, podbarvených usmyčcovanou hudbou, které se dají bez úprav použít do reklamního bloku jakékoli televize. Odpudivá manipulující forma s minimem životopisných údajů.

• 6.1.2018  02:14

V TOPce mám jak McDonagha, tak i Frances McDormand. Očekával jsem tedy skvěle zahrané a nádherně napsané postavy. A víte co? Dostal jsem je a zároveň si před talentem druchých sednul na prdel. Vyprávět o velmi smutných věcech s humorem a jakousi těžce definovatelnou nadějí, to umí jen málokdo.

• 5.1.2018  15:53

Chápu ty odpady tady a je dost možné že režisér je sebestředná kreatura, která nechává napochodovat lidi do svých filmů stejně jako nacisti židy do koupelen. Ale ať chtěl vytvořit cokoli, ve finále mu z toho vyšel velmi originální hraný bizár, který na mě působil v široké škále od pseudodokumentu po českou novou vlnu a Hoří má panenko.

• 4.1.2018  13:07

Vzpomínky na dětství, téměř bez příběhu - proč ne. Ani na ten sentiment se zase tak moc netlačí. Úsměvné místy, s dobrými herci a ani ty děcka nebyly tak stršný. Takže celkem další milý film od Svěráků. Trošku mi vadil ten skok do zimy, protože to působilo jak kdyby chyběla část filmu a hodně mi vadilo pro mne absolutně nevěrohodně nahozené to rodinné drama. Chápu, že otec - hospodář na vesnici a před 70 lety, že je to jiný kafe než dnešní rodinný vazby, ale aby senil , kterej prohrál střechu nad hlavou v hazardu panoval v rodině dál takovým způsobem jakým to je ukazováno, aby byl zavrhnut syn, kterej chtěl z majetku alespoň něco zachránit a aby si druhej syn ve vlastim domě nechal od dědka nakládat jak pětiletej harant. To by musela bejt rodina složená výhradně z retardovanejch a to nebyla. Tuhle věc jsem úplně nepobral a vlastně mi i zkazila druhou polovinu filmu.

• 4.1.2018  06:06
    Já, Tonya (2017)

Nemám rád sociální dramata, je to můj osobní problém a bez ohledu na kvalitu při sledování trpím asi proto, že v reálném životě si těhle sraček všímám víc než je zdrávo. První hodina filmu je právě jen o sociální beznaději, naštěstí se to v druhé půlce dějově rozjede a přibude i humoru. Je to velmi originálně vyprávěný životopis s výbornými herci a scénářem s již už zmíněným sociálním přesahem a s trochu podivným, ale funkčním humorem.

• 4.1.2018  05:48
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Historická data si tenhle TV film bere jen za osnovu. Do ní vkládá trochu politiky hodně romantiky, intrik a především v závěrečné hodině i dost nekompromisní červenou knihovnu. Je to maximálně komerční po vzoru např. seriálu Victoria,Tudorovců, rozhodně nečekejte Wolf Hall /samozřejmě mám na mysli přítup k látce, nikoli historické období/. Povedly se lokace, kostýmy, herci jsou dobří, je to vyprávěné lehce a s humorem. Výhoda je, že předem víte do čeho jdete. Slušný zástupce historické limonády s pěknými obličeji.

• 3.1.2018  05:30

V dnešní době každej film, kterej nemá za cílovku dospívající děcka nebo festivalový rozumbrady, zaslouží hvězdu navíc. Tady se točilo pro 40+, pro lidi který už tak nějak tuší, že moudrost stáří jde ruku v ruce s demencí. Western, revenge, krimi zápletka, to všechno podle mýho tvoří jen podklad pro obrovskej prostor intimního herectví, který bohužel využívá pouze Pullman, ten však geniálně. Druhou hlavní roli má Tommy Flanagan, kterej určitě není špatnej, ale já sí na jeho místě pořád představoval Jeffa Bridgese. Jinak dávám 5*, hlavně pro to, že tuhle utahanou, nudnou litanii o přátelství brzy zdejší adrenalinoví odborníci pošlou pod 60%, což v kontextu hodnocení např. Marvel produkce je víc než smutný.

• 2.1.2018  03:49

Jako film sám a o sobě to příliš neobstojí. Dramaticky taky nic moc, ale dohromady se znalostí knihy to byl pro mne zážitek. Měl jsem pocit blízkosti samotnému procesu psaní a myšlení velkého spisovatele.

• 30.12.2017  08:53

Emma Stone hraje skvěle, ale jinak mě to úplně minulo. Celej ten marketingem vyhoněnej zápas mi přišel debilní a pokryteckej. V prvni řadě jde vždycky o prachy. Zas a znova o boji homosexuálů nebo na střídačku holoukost, až i normálním tolerantnim lidem to bude k zblití.

• 30.12.2017  00:06

Už minulý díl mi přišlo, že sága je v současnosti už jen pro 40 - 55 leté fans a že je to film výhradně pro nostalgické pamětníky. Ale je to zřejmě omyl, když do toho mickey mouse hází ty neuvěřitelný peníze. I když jsem asi v průběhu posledních 20 let viděl všechny díly, tak rozhodně nejsem fanoušek a tenhle díl mi většinu času nedával smysl, v tom chaosu jsem se začal orientovat až ke konci. Všechnu koncentraci mi vzaly nabotoxované malinově zbarvené rtíky, věčně nedovřené rtíky Daisyny, poslední rtíky Jediů, tupě deklamující metafyzické formulky o síle. Tak tahle pornoherečka je poslední nadějí a já doufám, že to v příštím díle pořádně rozkouří.

• 29.12.2017  06:04

Atmosféra a uměřené herectví Atkinsona. Citlivá pocta předloze, pravý opak novodobého Sherlocka.

• 29.12.2017  00:56
    Bright (2017)

Tohle strašně zabilo to honění se za hůkou. Skvěle nahozenej fantasy kastovní systém s fungující a hláškující buddy dvojkou - to přece úplně stačilo. Mohl to bejt všední den jedný policejní posádky brodící se až po kolena v přepálený negaci americkýho snu, to má přeci tak velkej potenciál. Ale ne to prostě nestačilo a tak od 40 minuty dominuje b-čkovej, krkolomně vyprávěnej a špatně režírovanej fantasy nesmysl. Velká škoda.

• 22.12.2017  05:54
    Silnější (2017)

Uvěřitelné drama se skvělou režií, kamerou, Jakem Gyllenhaalem a Mirandou Richardson se v poslední půlhodině /pravděpodobně pod tlakem producenta/ láme v limonádu plnou patosu a hloupých dialogů. Možná ta hlavní myšlenka o tendenci společnosti vytvářet hrdiny bez ohledu na reálný stav věcí je tak v závěru obrácená úplně naruby a to je škoda. Oskarovka v dobrém i zlém.

• 19.12.2017  05:43
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Doufám že tenhle moderátor dostane od Zemana medaili za zásluhy. Po Renčovi a Troškovi je tenhle tydýt ten nejvhodnejší k definitivnímu kopnutí národa do kulturní prdele. Nehodnotitelné, protože se jedná o psychiatrický diskurs.

• 17.12.2017  20:15
    Sněhulák (2017)

Tomas Alfredson toho zas tak moc nenatočil, přesto mu ve filmech hrají ty největší hvězdy. To je dost zajímavej úkaz zvlášť, když jeho filmy nejsou žádný stroje na prachy. Asi je to do jistý míry ovlivněný slavným otcem a především bráchou , autorem původního Millénia. Já sem hodně zpozorněl u Tinker Tailor Soldier Spy, kde se mi osobitá režie s důrazem na atmosféru , načasování a detail hodně líbila. Tady se jede podle stejných pravidel, která narušují zaběhlý lineární způsob vyprávění. Dost lidí tady na ČSFD to irituje a dokonce to čtou jako neschopnost scénáristy a režiséra. Já to vnímám jako 100% záměr, předkládat vyprávění ve zlomcích a detailech a tím nutit diváka aktivně se zapojit do procesu pátrání - vyprávění. Myslím si, že stejného názoru na přístup režiséra jsou ty největší herecké hvězdy dneška a dokonce i největší inťoši zdejší ČSFD databáze /Douglas/. Naopak obhájci pouhé "zábavy" jako např.Verbal tento kousek rozporují do extrému jenom proto, že neoblíbení uživaté chválí. Mám tě rád Verbale , ale někdy jseš kilometr za hranou egoistickýho dementa.

• 14.12.2017  16:27
    Godless (TV seriál) (2017)

Není moc co vytknout. Snad jen, že některé motivace postav a jejich příběhy mi přišly nevěrohodné a literární, což s faktem vyčerpaného žánru místy nudilo. Asi bych uvítal 6 místo 8 dílů, ale i tak se jedná o hodně nadprůměrný westernový seriál. 75%.

• 13.12.2017  20:07

Sportovní novináři usilují o jediné. Nalepit na sportovce příběh a pokud možno vytvořit ikonickou legendu. Ta přináší do byznysu peníze pro všechny zůčastněné. Pohádka o cestě chudýho irskýho tajtrdlýka ke slávě a bohatství je určitě jednou z nejvydařenějších a nejčtenějších v současnosti. Conor má obrovský charisma a na film se dobře dívá. Působí tak trochu jako energetický suplement. Koment zrovna píšu v době, kdy možná Joanna Jedrzejczyk a Rose Namajunas v UFC odstartovaly nové vyprávění.

• 13.12.2017  08:58
    Dunkerk (2017)

Suvéréní filmařina, která téměř bez dialogů dokáže naplno vtáhnout do tohoto válečného čekání na zázrak. Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance - to je absolutní herecký nebe, beze slov a přitom nezapomenutelní. Režie, hudba, střih - zážitek pro velké plátno. Hrdinství, zoufalství a touha přežít a téměř žádný nacionalismus, to vše dělá z Nolanova filmu výjimečný kousek. Jedinou výtku mám k pro mne dost násilnému zlomu hudebního motivu v závěru filmu, ten přechod z psycho-nervní pulzace do sladkých smyčců, příliš doslovné i když beze slov.

• 10.12.2017  11:59
    matka! (2017)

Pokud znáte od rejži Wrestlera a líbil se vám a pokud znáte taky Noa , Fontánu a Labuť ze kterých vám bylo spíš šoufl, tak se téhle alegorii - magorii od reality čím dál víc vzdalujícího se festivalového Darrena s klidem VYHNĚTE. Toto si dovolím říct ale hodnotit nebudu, protože rychloposuv zkrátil tenhle filozoficko- náboženský ejakulát, vyhoněný na červený koberec nějakého šperky chřestícího klubíku, ze 120 na stravitelných 10 minut.

• 9.12.2017  19:09

Neviděl jsem všechno a následující koment je k S04e04, kde mi ale navždy došla chuť. Dobří herci v sebeparodickém příběhu. Největší mafiáni Itálie střílejí mimo a nebo rytířsky odpouštějí. Všichni s ultracool pózou, hlasem co nejhlubším ve zpomalených záběrech za zvuku písní Cashe a Cavea. Pitomost zápletek v tomhle díle vyvrcholila k trvalému opuštění nadhodnoceného seriálu.

• 9.12.2017  19:03

• 6.12.2017  18:11

Jak na ploše dvou hodin vytvořit chytrý, uvěřitelný a přehledný politický thriller s překvapením? Vlastně mě nenapadá příklad, kde se to povedlo. Aby to bylo přehledný, musí tam být málo postav, není čas je představit a do toho ještě narvat nějaký překvápko a vyvarovat se debility. Tady se to moc nepovedlo, ale musím uznat že akce je povedená a Jackie zoufalýho taťku zvládnul perfektně.

• 24.11.2017  23:06

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.

• 21.11.2017  21:42
    The Punisher (TV seriál) (2017)

V kratkym čase po Soderberghových Logan Lucky, který tady utržili 71%. A tohle tady má 91% doprdele. Nejde o to , že je to seriál a trochu jinej žánr. Ale přesto má punisher sotva průměrné herce /s výjimkou hlavní postavy/, a především hloupej doslovnej a užvaněnej scénář. Dokonce i hlavní mlátička dost často mele hovna a to by měl bejt mlčenlivej ranař. A ty flashbacky každejch 5 minut - to je jako zvládnutá filmařina?? Marwell komunito jdi už do prdele.

• 19.11.2017  22:52

Soderbergh je borec a já bych se bez příběhu loupení klidně obešel. Za vedení herců, pár silných, nenápadných scén a filmařský cit dám plnej počet a to ostatní trochu přehlídnu.

• 10.11.2017  10:29

Měla to být stylová zábava se slušným rozpočtem, dobrými herci a dokonalým vizuálem. Přesto jsem se filmem pronudil až do nesmyslně 141 minut vzdáleného konce. Myslím, že to bude tím univerzem Kingsmana, které je mi zcela ukradené.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12