Torpid

Torpid

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 27.6.2018  17:10

Pět hvězd hlavně za skvěle napsanou a zahranou hlavní postavu vesnického policajta. Nádherná kombinace Ira, novodobého Švejka a Ignácia J. Reillyho. A pro filozofující padouchy mám slabost.

• 21.6.2018  18:16

Dokonalost. Jen několik málo filmů může fungovat čistě jako technicky skvěle provedená, žánrová zábava a zároveň /pro ty co to baví/ jako podklad pro "hlubokomyslné" přemítání o lidském údělu, přátelství nebo jako historický exkurz.

• 20.6.2018  17:21
    Jak na věc (2002)

Inteligentní, spíš úsměvná dramedie s dobře ocastovanými herci. Vyjímečný příklad, kdy filmu hodně pomáhá smysluplně použitý voiceover. 70%

• 20.6.2018  14:15

Milé, vtipné, chytré a se skvělými herci, plus sexy Jamie Lee. Co víc si od komedie přát.

• 18.6.2018  15:04

Že prej podle skutečných událostí. Dokážu si představit rigidní katolickou rodinku někde v totálním zapadákově jak 6 dní jezdí traktorem po poli a sedmej den se jde rozšoupnout "mezi lidi" k přestárlýmu flanďákovi do kostela. Od narození cpou svejm potomkům do hlav středověkou podobu katolický teologie, kde červenej rohatec s obrovským kotlem má výsadní postavení. Pak pustěj dcerku do velkýho města na studia, ta si poprvé vyzkouší nějakej ten šňupec a celý to metafyzický univerzum, který má od mala do hlavy pěchovaný, se jí navěky rozsype na prvočástice. Na vážno braný exorcismus mi vždycky smrděl církevním strašením a následnou manipulací. A i když si tohle odmyslím, tak ani v rámci žánru to moc nefungovalo. Jediným pro mě snesitelným vymítačem nadále zůstává Constantine z roku 2005.

• 18.6.2018  11:21

Atraktivní blondýnka s nevěrohodnými příznaky autismu se vydá na cestu za svým snem /o čem tak skutečný autista sní ??/. Zažije spoustu dobrodružství, ve složitých situacích přestává být autistou, nýbrž skvělým scénáristou a na konci putování si zahraje na piáno na chodníku a lásku nalezne a miminko si pochová. Pro ty, kteří mají doma skutečného autistu je tenhle přeslazenej film dost možná těžce k nasrání.

• 10.6.2018  14:28
    Equalizer (2014)

Názorný příklad jak může tuctový akční scénář vykopnout nahoru obsazení charismatické hvězdy. Bez Denzela by to bylo za 2*. Jinak celkem slušně stavěné drama a představení postav v první polovině filmu se v poslední třetině láme do čistokrevné b-čkové, superhrdinské, ne příliš přehledné rubačky, která by spíš seděla Seagalovi. Ale i tak jsem fandil až do konce, takže trochu zvedám hodnocení nahoru.

• 8.6.2018  15:19
    Pomsta (2017)

Jak udělat vynikající film, když použijete tu nejprovařenější a nejjednodušší revenge zápletku, která vůbec existuje? Tak předně musíte valit každé tři minuty jednu originální scénu za druhou /tady je jich celkem tak deset a to je na 108 minut málo/. Pak potřebujete vynikající charismatické herce a nikoli pouze dobré, které zalejete velkou dávkou krve, přidáte vydatnou porci rozřezaného masa a v pěkných pouštních kulisách, za doprovodu povedeného soundtracku, mírně podusíte. Tady z toho vylezlo něco celkem k jídlu, nikoli však delikatesa.

• 25.5.2018  12:37

Špionážní thriller, natočený v době, kdy svět ještě uvažoval v mantinelech velkých ideologií. Dnes už to působí naivně a hloupě. Na druhou stranu slušná atmosféra, hudba, gentlemanské konverzačky a pomalejší tempo.

• 24.5.2018  12:40

Krasinski má charisma/což byl objev/, Blunt je vynikající a krásná /což objev nebyl/, dobře obsazená byla i nejstarší dcerka. Originálně stavěné napětí, kdy se jako divák děsíte jakéhokoli zvuku a celá vaše pozornost se koncentruje pouze na vizuální vyprávění, které je velmi slušně řemeslně zvládnuté. Skvělé intro, několik velmi dobrých scén a tím to pozitivní končí. Především vnitřní logika vystavěného světa a jednání postav jdou postupem času sešupem přímo do téměř trashového finále. Pokud zrovna tohle v hororech neřešíte, možná i opětkujete.

• 23.5.2018  14:28
    Deadpool 2 (2018)

Ironizuje to, čemu sám zištně podléhá. Viděl jsem pouze jedničku a už tam mi to vadilo. Podle komentářů tohle pokračování už neuvidím.

• 22.5.2018  23:56
    Zásilka (2013)

Originální, krátké a pro otce jednoročních dcer těžko zapomenutelné.

• 12.5.2018  20:43

Asi i proto, že vím co je to za režiséra, jsem vnímal primitivně jednoduchou, nahláškovanou trash gangsterku zároveň jako celkem rafinovaně, z odstupu k postavám natočenou alegorii krysích dostihů. Originální zážitek.

• 3.5.2018  15:00

Hu,Hůů ----- Marvel vláčku, plný hláškujících superhrdinů, zvesela ti mávám a vystupuju na perón. Odcházím zdechnout do mlhy 21. století, věku PR a merketingu, s vědomím, že jsem právě viděl 11. nejlepší film všech dob.

• 2.5.2018  11:11
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Matt Sazama a Burk Sharpless se zaměřují na ryze komerční projekty určené pro náctileté. Mají za sebou tři velmi průměrné fantasy filmy a tento seriál kvalitou nevybočuje. Dobrodružné Sci-Fi, bez humoru, bez nadhledu s nevýraznými herci, s příběhem, který osloví spíš malé kluky než dospělé. Z 50% se řeší otravné rodinné hovnoty a z 50% je to dobrodružství, kterému jakoby napsal základní osnovu 10 letý kluk se zálibou v meteorologii a přírodních živlech, protože cca po každých 10 minutách je tady někdo vystaven mrazu, ohni, bouři a zase bouři a tak pořád dokola. Seriál opuštěn po 2 dílech.

• 29.4.2018  21:11
    Odnikud (2017)

Diane Kruger hraje skvěle, jenže já se prostě pořád zadrhával v přijímání konstrukcí postav a vlastně celého dramatu. NEVĚROHODNÉ - to je to slovo. Taťka dýluje a pak mu narostou křídla a točí se synkem jedno roztomilý homevideo za druhým. Obhájce nacistů vyskočil z nějakýho temnýho pohádkovýho lesa. Soud neuzná rekognici jako přímý důkaz. Dopsaný údaj do knihy hostů a náckovská fotka nezpochybní svědka. Podivný příběh s podivnými postavami a jedním mimořádným hereckým výkonem. Nesedlo mi to vůbec.

• 28.4.2018  11:42
    Frank (2014)

Bizardní, vyprázdnění, povrchní hipsteři všech zemí !!!! ... Jděte do prdele.

• 25.4.2018  16:14
    Metanol (TV film) (2018)

První díl seznamuje s okolnostmi a ten druhý asi bude více o vyšetřování. Trochu nadhodnocuju, ale strašně bych si přál aby takhle kvalitní procedurální krimi bylo standartem pro ČT a aby scénáristé /Lenka Szántó, Matěj Podzimek/ a i další talentovaní nahradili zavedené matlaly typu Ivy Procházkové,autorů Inspektora Maxe a mnoho dalších. Po prvním díle 75%

• 24.4.2018  21:19
    Štiky (TV pořad) (2018)

Myslím, že prezident Eman má jasnou volbu pro další státní vyznamenání za kulturní povznesení tohodle národa. Taky by mě zajímalo, jak velké procento populace potřebuje sledovat a srovnávat se s něčím takovým, aby se mu na chviličku ulevilo od života, který žije. /Tak jsem se zpětně podíval na sledovanost pořadu a z toho vyplývá, že na začátku bylo zvědavejch 700k diváků, během pořadu odpadlo 300k a dokoukalo to asi 420k diváků/. Chápu tu obrovskou vlnu hejtu, ale v prvním díle musím ocenit slušné řemeslo tv štábu, celkem zajímavé prolínání šílenější a normálnější poloviny rodiny. A konečně musím uznat, že z rozhovorů staré Štikové se svým manželem mne mrazilo a doteď nedokážu sám v sobě určit, jak to vlastně vnímám. Směšnost, ubohost, živočišnost, hloupost, předvádění se, amaterské hraní, skutečné emoce, okamžiky upřímnosti, šílenství, ......to vše v tak rychlém sledu, že člověk jen čumí v úžasu. Otázka do jaké míry jsou to pro peníze předstírané karikatury a do jaké míry je to opravdový náhled na tyhle osoby. Kdo se to ale odhodlá zjistit sledováním většího počtu dílů, ten si zcela jistě psychicky ublíží, protože celý koncept projektu cílí a rozvíjí to nejnižší v divákovi. Trilogie o Homolkových se mi nezdá zas až tak vzdálená i když 2 hodinový film přiznaně hraný herci o stejných věcech zcela jistě obohacuje a nenutí k osobnostnímu rozkladu jako zde nadepsaná realityshow.

• 24.4.2018  08:32

Přijde mi hloupý posuzovat tenhle blockbuster jinak než v rámci subžánru. A ten si definuju přesně určenou cílovkou - chlapci 8 - 12 let, velký podíl ze zisku tvoří prodej hraček, kterému film dělá reklamu, hrdinové řešící problémy pochopitelné cílové skupině, což znamená že jsou zde postavy ve věku starších sourozenců, podle mého geniální nápad spolupráce dvou lidí na řízení a boji obrovského robota s příšerami - geniální v tom, jak přesně zasahuje chlapeckou imaginaci. Film si nehraje na nic jiného, než čím je, nesnaží se oslovit diváka mimo věkovou hranici 8-12. Akce je technicky kvalitní, odlehčená a vrámci možností i originální. Oproti prvnímu dílu je zde větší důraz na asijský trh, absence dospělých, ale jinak se jedná o to samé. Divím se uživatelům, kterým se nelíbil už první film od del Tora, kteří si dobrovolně pustí tohle a následně to hejtují. To o nich ledasco vypovídá. 5* pro malé kluky a odpad pro ty ostatní, že se na to vůbec dívají.

• 23.4.2018  08:56

Lawrence si tentokrát nechala luk a šípy mezi plyšáky, vytunila svou vadžínu a pustila se do loktovaný v systému stylizovaného KGB, které mi splývá s postapo totalitou vyhládlých válek. Několik vadžinálních komb muže potěší a dívky inspiruje. Velký důraz na tempo a efektní scénky za cenu špatně vystavěných charakterů a celkové logiky, což by nevadilo, jen kdyby se to nebralo tak vážně.

• 21.4.2018  07:53
    Outland (1981)

Klasický westernový příběh nacpaný do kosmické lodi. Šerif, záporák, nájemní vrazi, naháněčka, střílečka. Potěší charismatický Sean a především skvěle hláškující doktorka v podání Frances Sternhagen. Vůbec dialogy jsou překvapivě přímočaré a dobré /s výjimkou úplně zbytečných keců s manželkou, které kdyby scénárista vynechal - dobře by udělal a já čtvrtou hvězdu dal/. Velmi slušná výprava a hudba od legendy. Akční scény z dnešního pohledu dost zestárly. Kdyby to Hyams pouze napsal, vynechal "mám tě ráda /rád říkačky" a režii předal někomu lepšímu, mohla to být klasika. 70%

• 19.4.2018  10:29
    Nepřátelé (2017)

Určitě filmový zážitek tohoto roku. Silně melancholický až depresivní western s trochou filozofování, s minimem akce a s absolutní absencí humoru a jakéhokoli jiného odlehčení. Snad jen občasný krásný záběr na krajinu a celkové téma odpuštění a smíření trochu vyvažuje dominantní smutek s téměř výhradně vyhořelými postavami. Ale to základní rozporcování severní ameriky v 19. století asi žádná velká legranda nebyla. 90%

• 19.4.2018  07:23

Kamera, uspořádání obrazu, výkon Pulmmera zaslouží obdiv. Těžko uvěřitelná "vyjednávací" scénka o půjčce, kde dojde téměř k metafyzickému obrácení Marka Wahlberga na stranu dobra. Rozvleklost a zbytečnost některých scén a vypravěčsky odfláknutá poslední čtvrthodinka. Lepší to už asi nepude rejžo. Nakup pruty a hybaj na Floridu.

• 18.4.2018  16:37
    12 Strong (2018)

12 Rambůůů opět v Afganistááánůůů. Znovu hloupé, propagandisticky černobílé, ale nikoli tak zábavné jako Slyova guilty pleasure dobrodružství. Do takového filmu je dobrých herců škoda a tady jich bylo celkem dost.

• 18.4.2018  10:58
    Brooklyn (2015)

Červená knihovna po všech stránkách řemeslně zvládnutá. S výjimkou mdlého scénáře. Skvělá hlavní herečka.

• 17.4.2018  16:31
    Maudie (2016)

Film, který mi udělal velkou radost. Takže pro tentokrát neřeším jak moc je tenhle životopis naivní malířky přislazený. Film například úplně ignoruje zvládání artritických bolestí, které jsou podle mého možná hlavním bodem života takhle silně postižených lidí touto krutou nemocí. Ústřední herecká dvojka je vynikající. Určitě jeden z filmových zážitků roku.

• 17.4.2018  05:40
    The Terror (TV seriál) (2018)

Po prvních dvou dílech oceňuju výpravu, atmosféru a herce. A především jakousi těžko definovanou nevstřícnost k divákovi. Filmové obrazy, které jen tak z hlavy nezmizí, nedoslovnost a nejednoznačné, ale přitom zajímavé charaktery. Po prvních dvou dílech celkový dojem za 100%. S přibívajícími díly kvalita zpracování neklesá. Problém je spíš v délce celého vyprávění. Jedná se vlastně o komorní příběh a dle mého by seriálu slušela poloviční stopáž se 4 díly bez uměle naroubované "mystické" linie, která je přidána právě a pouze z natahovacího důvodu. Extra sympatie za pokus o "dobovou" angličtinu v dialozích. 80%

• 11.4.2018  12:45
    Street Kings (2008)

Slušně napsaná a zrežírovaná kriminálka s hodně kvalitním obsazením. Ale taky otravně předvídatelná. 70%

• 10.4.2018  22:13

Má to pouze dvě roviny. Jednu, to vulgární hovado a druhou, že samotná politická scéna musela nedobrovolně akceptovat tuhle performanci. Oboje mi přijde fajn, ale na skutečnou satiru je to strašně málo. Chybí psychologie moci, mechanismy oblbování, mechanismy rétorického lhaní a podobně. Mohlo to být nadčasovější a chytřejší. Ale i tak mají tyhle Babovřesky moje sympatie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15