Torpid

Torpid

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 4.10.2018  11:06

Tak nějak tuším, že motivace postav budou v knižní předloze zjevnější. Při sledování filmu mi to především v závěru hodně vadilo, ale s odstupem dvou dnů ten vlčí díl zapadl do toho člověčího a já zvedám ze 3 na 5*. V záplavě výplachů si takového filmu musí člověk vážit.

• 3.10.2018  19:34

Pokus o nahláškovanou akční komedii, která vědomě postrádá vnitřní logiku a Predátora zneužívá pouze jako marketingovou značku. Napětí neexistuje a s žánrem horor se to totálně míjí. Aby to byla zábava vyžadující vypnutí mozku s míchou, muselo by tam být těch povedených hlášek 10x víc.

• 3.10.2018  02:53
    Equalizer 2 (2018)

Jedná se o totožný bezelasťákový komiks jako minule, jen o trošku mdlejší. Tím, že se ta klišé doslovně opakují po jedničce, celý ten kalkul jaksi více páchne. Denzel by si zasloužil lepší scénáře. 50%

• 1.10.2018  21:29

Stopáží přepálená umělecká onanie nad velmi jednoduchým revenge příběhem, která ale určitě stojí za vidění. Obsahuje totiž po velmi dlouhé době s chutí hrajícího Cage a celkem dost suveréně zvládnutých filmových scén, které ovšem vůbec nedrží pohromadě. Zkrátka Cosmatos v dobrém i zlém.

• 24.9.2018  00:29

Akce, hloupý dialog, akce, hloupý dialog, akce ................. ano mám na mysli porno s "příběhem". Tady místo souložení je několik mistrovsky a originálně natočených akčních scén poslepovaných interakcí silně neoriginálních a tupých postav. Přijde mi strašná škoda, že když se měsíc filmaři mořej s minutovou scénou seskoku nad Paříží a povede se jim vytvořit opravdovej klenot, obratem ho vložej do takovýho scénáristickýho hovna.

• 18.9.2018  16:01

To snad museli Sheridana něčím nasrat, že jim hodil na stůl takovej blábol. Dvouhodinovej pilot k seriálu, kde děj posunují náhody, kde nekompromisní zabijáci najednou jihnou, kde zastřelenej chodec během sekundy dojde helikoptéry a auta, který před tím pět minut letěly dějem, kde si nějakej tajemnej vojáček vytře prdel s ministrem obrany. Sheridane, Sheridane ser na prachy a dej si s psaním na čas.

• 17.9.2018  22:09

Ta zvířátka s cool projevem by se hodila spíš do hororu. Něco ve stylu Chucky doll a jeho chlupatí kamarádi.

• 4.9.2018  15:08
    Génius - Einstein (série) (2017)

Technicky dokonalé, prvotřídní herci, ale ...... /to podstatné je vždycky za tímhle slůvkem/. Konvenční, podbízivá a ničím originální forma , která vypráví o nekonvečním a geniálně originálním člověku. Přijde mi to jako promarněná příležitost a vyhozené peníze. Kdyby to dali místo Howarda třebas Stevenu Soderberghovi,.....ach jo

• 20.8.2018  13:13
    Mrakodrap (2018)

Rock je akční osvalenec, kterej si uhraje v žánru to co potřebuje a ještě přidá charisma. Tím se odlišuje od zbytku kolegů. Jinak se jedná o velkorozpočtovou, s nadhledem přepálenou poctu akčním klasikám. Kdyby to nebylo tak dementně předvídatelné, dal bych klidně 4*.

• 19.8.2018  14:51
    Upgrade (2018)

Originální žánrovka a i když vlastně béčkový příběh, tak paradoxně inteligentní Sci-Fi a hlavně revenge superzábava. Dal bych 4*, ale celé to na mě působilo, že si Leigh Whannell splnil velký filmařský sen a za to přidám ještě jednu :)

• 14.8.2018  19:22

Na takhle drahejch blockbusterech dělají tisíce profesionálů a přitom z pohledu dospělého diváka - opět tak špatnej scénář a dialogy. Asi cílovce doopravdy stačí řvoucí ještěrka na velkym platně. I v mantinelech jurské série, otřes.

• 1.8.2018  12:28

Za efekt guilty pleasure a přítomnost Pinheada, hvězdy dvě. Ale jinak je to bídné na všech profesních frontách. Chaoticky vyprávěné, herecky děs běs, oproti jedničce, která měla uvnitř jednoduché přímočaré drama milostného trojúhelníku, jsou zde zle napsané postavy v debilním, komplikovaném příběhu. Trochu se děsím dalších pokračování, protože ta jsou téměř všechna v tmavě černých číslech a tady je to ještě v červené.

• 28.7.2018  14:49
    Hellraiser (1987)

Kultovní, originální, slušně zahraný horor. S několika nezapomenutelnými scénami. Překvapivě dobře napsané postavy. " Ta kostka je vaše. .......a vždycky byla."

• 19.7.2018  16:34
    Van Helsing (2004)

Stephen Sommers naprosto nepochopil, co udělalo z Mumie tak úspěšný film. A asi už nikdy nepochopí. Tady dostal dost peněz na herce i výpravu, ale místo zábavného dobrodružství s nadhledem se mu povedla nudná, přeplácaná trapnost bez humoru i napětí.

• 18.7.2018  20:57
    Vlkodlak (2010)

Je to smutný, že když má pocta starosvětským romantickým hororům legrační CGI animaci, horší masky a málo krve - dostane se automaticky do šedých čísel. Koho dneska zajímají charismatičtí herci, atmosféra a přemítání o místě v člověku, vhodném pro dravou šelmu. 85%

• 17.7.2018  10:50

Latexová Kate Beckinsale je jedním z největších sex symbolů posledních dvou dekád a světe div se, zároveň dobrá herečka. Navíc v téhle přímočaré temné gothic fantasy hraje i pár kvalitních herců. Ten, kdo má rád žánr a neprotáčí oči ze soubojů upírů s vlkodlaky, nechť se na tuto sérii podívá a začne určitě prvním dílem z roku 2003, protože a jelikož kvalita lineárně klesá až k pátému dílu. I ten však stojí za vidění, pokud se tedy k němu prokoušete těmi předchozími.

• 17.7.2018  10:49

• 17.7.2018  10:47

• 17.7.2018  10:46

• 17.7.2018  10:45
    Underworld (2003)

• 27.6.2018  17:10

Pět hvězd hlavně za skvěle napsanou a zahranou hlavní postavu vesnického policajta. Nádherná kombinace Ira, novodobého Švejka a Ignácia J. Reillyho. A pro filozofující padouchy mám slabost.

• 21.6.2018  18:16

Dokonalost. Jen několik málo filmů může fungovat čistě jako technicky skvěle provedená, žánrová zábava a zároveň /pro ty co to baví/ jako podklad pro "hlubokomyslné" přemítání o lidském údělu, přátelství nebo jako historický exkurz.

• 20.6.2018  17:21
    Jak na věc (2002)

Inteligentní, spíš úsměvná dramedie s dobře ocastovanými herci. Vyjímečný příklad, kdy filmu hodně pomáhá smysluplně použitý voiceover. 70%

• 20.6.2018  14:15

Milé, vtipné, chytré a se skvělými herci, plus sexy Jamie Lee. Co víc si od komedie přát.

• 18.6.2018  15:04

Že prej podle skutečných událostí. Dokážu si představit rigidní katolickou rodinku někde v totálním zapadákově jak 6 dní jezdí traktorem po poli a sedmej den se jde rozšoupnout "mezi lidi" k přestárlýmu flanďákovi do kostela. Od narození cpou svejm potomkům do hlav středověkou podobu katolický teologie, kde červenej rohatec s obrovským kotlem má výsadní postavení. Pak pustěj dcerku do velkýho města na studia, ta si poprvé vyzkouší nějakej ten šňupec a celý to metafyzický univerzum, který má od mala do hlavy pěchovaný, se jí navěky rozsype na prvočástice. Na vážno braný exorcismus mi vždycky smrděl církevním strašením a následnou manipulací. A i když si tohle odmyslím, tak ani v rámci žánru to moc nefungovalo. Jediným pro mě snesitelným vymítačem nadále zůstává Constantine z roku 2005.

• 18.6.2018  11:21

Atraktivní blondýnka s nevěrohodnými příznaky autismu se vydá na cestu za svým snem /o čem tak skutečný autista sní ??/. Zažije spoustu dobrodružství, ve složitých situacích přestává být autistou, nýbrž skvělým scénáristou a na konci putování si zahraje na piáno na chodníku a lásku nalezne a miminko si pochová. Pro ty, kteří mají doma skutečného autistu je tenhle přeslazenej film dost možná těžce k nasrání.

• 10.6.2018  14:28
    Equalizer (2014)

Názorný příklad jak může tuctový akční scénář vykopnout nahoru obsazení charismatické hvězdy. Bez Denzela by to bylo za 2*. Jinak celkem slušně stavěné drama a představení postav v první polovině filmu se v poslední třetině láme do čistokrevné b-čkové, superhrdinské, ne příliš přehledné rubačky, která by spíš seděla Seagalovi. Ale i tak jsem fandil až do konce, takže trochu zvedám hodnocení nahoru.

• 8.6.2018  15:19
    Pomsta (2017)

Jak udělat vynikající film, když použijete tu nejprovařenější a nejjednodušší revenge zápletku, která vůbec existuje? Tak předně musíte valit každé tři minuty jednu originální scénu za druhou /tady je jich celkem tak deset a to je na 108 minut málo/. Pak potřebujete vynikající charismatické herce a nikoli pouze dobré, které zalejete velkou dávkou krve, přidáte vydatnou porci rozřezaného masa a v pěkných pouštních kulisách, za doprovodu povedeného soundtracku, mírně podusíte. Tady z toho vylezlo něco celkem k jídlu, nikoli však delikatesa.

• 25.5.2018  12:37

Špionážní thriller, natočený v době, kdy svět ještě uvažoval v mantinelech velkých ideologií. Dnes už to působí naivně a hloupě. Na druhou stranu slušná atmosféra, hudba, gentlemanské konverzačky a pomalejší tempo.

• 24.5.2018  12:40

Krasinski má charisma/což byl objev/, Blunt je vynikající a krásná /což objev nebyl/, dobře obsazená byla i nejstarší dcerka. Originálně stavěné napětí, kdy se jako divák děsíte jakéhokoli zvuku a celá vaše pozornost se koncentruje pouze na vizuální vyprávění, které je velmi slušně řemeslně zvládnuté. Skvělé intro, několik velmi dobrých scén a tím to pozitivní končí. Především vnitřní logika vystavěného světa a jednání postav jdou postupem času sešupem přímo do téměř trashového finále. Pokud zrovna tohle v hororech neřešíte, možná i opětkujete.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16