Torpid

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 19.4.2018  10:29
    Hostiles (2017)

Určitě filmový zážitek tohoto roku. Silně melancholický až depresivní western s trochou filozofování, s minimem akce a s absolutní absencí humoru a jakéhokoli jiného odlehčení. Snad jen občasný krásný záběr na krajinu a celkové téma odpuštění a smíření trochu vyvažuje dominantní smutek s téměř výhradně vyhořelými postavami. Ale to základní rozporcování severní ameriky v 19. století asi žádná velká legranda nebyla. 90%

• 19.4.2018  07:23

Kamera, uspořádání obrazu, výkon Pulmmera zaslouží obdiv. Těžko uvěřitelná "vyjednávací" scénka o půjčce, kde dojde téměř k metafyzickému obrácení Marka Wahlberga na stranu dobra. Rozvleklost a zbytečnost některých scén a vypravěčsky odfláknutá poslední čtvrthodinka. Lepší to už asi nepude rejžo. Nakup pruty a hybaj na Floridu.

• 18.4.2018  16:37
    12 Strong (2018)

12 Rambůůů opět v Afganistááánůůů. Znovu hloupé, propagandisticky černobílé, ale nikoli tak zábavné jako Slyova guilty pleasure dobrodružství. Do takového filmu je dobrých herců škoda a tady jich bylo celkem dost.

• 18.4.2018  10:58
    Brooklyn (2015)

Červená knihovna po všech stránkách řemeslně zvládnutá. S výjimkou mdlého scénáře. Skvělá hlavní herečka.

• 17.4.2018  16:31
    Maudie (2016)

Film, který mi udělal velkou radost. Takže pro tentokrát neřeším jak moc je tenhle životopis naivní malířky přislazený. Film například úplně ignoruje zvládání artritických bolestí, které jsou podle mého možná hlavním bodem života takhle silně postižených lidí touto krutou nemocí. Ústřední herecká dvojka je vynikající. Určitě jeden z filmových zážitků roku.

• 17.4.2018  05:40
    The Terror (TV seriál) (2018)

Po prvních dvou dílech oceňuju výpravu, atmosféru a herce. A především jakousi těžko definovanou nevstřícnost k divákovi. Filmové obrazy, které jen tak z hlavy nezmizí, nedoslovnost a nejednoznačné, ale přitom zajímavé charaktery. Po prvních dvou dílech celkový dojem za 100%. S přibívajícími díly kvalita zpracování neklesá. Problém je spíš v délce celého vyprávění. Jedná se vlastně o komorní příběh a dle mého by seriálu slušela poloviční stopáž se 4 díly bez uměle naroubované "mystické" linie, která je přidána právě a pouze z natahovacího důvodu. Extra sympatie za pokus o "dobovou" angličtinu v dialozích. 80%

• 11.4.2018  12:45
    Street Kings (2008)

Slušně napsaná a zrežírovaná kriminálka s hodně kvalitním obsazením. Ale taky otravně předvídatelná. 70%

• 10.4.2018  22:13

Má to pouze dvě roviny. Jednu, to vulgární hovado a druhou, že samotná politická scéna musela nedobrovolně akceptovat tuhle performanci. Oboje mi přijde fajn, ale na skutečnou satiru je to strašně málo. Chybí psychologie moci, mechanismy oblbování, mechanismy rétorického lhaní a podobně. Mohlo to být nadčasovější a chytřejší. Ale i tak mají tyhle Babovřesky moje sympatie.

• 10.4.2018  03:21
    Nikdys nebyl (2017)

Neohrožená mlátička na cestě do organizovaného podsvětí a zpět. Velká škoda, že režisérka není na stejném levelu jako Phoenix na tom svém hereckém. Mám rád nedoslovné, atmosferické napínáky, ale tady za těmi "artovými" vypravěčskými postupy cítím spíš velkou řemeslnou bezradnost. Doopravdy byl záměr vytvořit tak chaotické Psycho flashbacky s dýcháním v igelitu a asi "taťínkovým" kladívkem?? Doopravdy se hodila vodní pohřební scéna do konceptu filmu?? A posledních 15 minut je to režijně a scénáristicky už na přes držku. Škoda, protože na úvodní kratičkou momentku zpívajícího černošského taxikáře ve zpětném zrcátku nedokážu zapomenout.

• 9.4.2018  00:36

Řemeslně vytříbená a dokonalá podívaná, určená pouze pro velké plátno. Přeplněno popkulturními a herními odkazy, v jednotlivostech originální fantasy svět. Ale to je vše. Děti odkazy nepoberou, protože si nepamatují předchozí dobu. Generace +30 zase nepřijme základní hloupoučkou příběhovou linku. Na uvěřitelné herectví animovaných panáků si budem muset ještě pár let počkat. A blockbuster s poselstvím?? Nebo dokonce kultovní?? Opravdu se dneska mladá generace chystá řešit dilema, jestli žít virtuál nebo skutečnost?? Tady je stařičký Steven asi nejvíc mimo mísu.

• 6.4.2018  01:28

• 5.4.2018  19:08

Ten střih a způsob odvyprávění byl buď dost špatnej nebo naprosto mimo moji kulturní matrici. Fantasy bez inteligentních fantasy symbolů a psychologie, takže zbývá jen přefiltrovaná, přestylizovaná nacionalistická řežba po vzoru 300 nebo Čínské zdi. Chybí Tolkienův prsten, chybí "kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem", chybí pohádková nebo fantasy imaginace. Čirá propaganda v čase války i v čase míru. Mě z toho mrazí.

• 4.4.2018  15:41
    Little Boy (2015)

Kluk čeká na tátu, až se vrátí z 2. světový, kde bojuje proti Japoncům. Čistota a naivita dětského pohledu na sračky dospělých, říznutá náboženstvím, provedená v barvách ilustrací Strážní věže /viz. dětská silueta v západu slunce na plakátu filmu/. Těžce manipulativní a doslovné. Sentimentální kýč, který tlačí k dojímání. Na druhou stranu ve filmu hrají velmi dobří herci včetně dětí, je to plynule odvyprávěné, místy vtipné. 55%

• 3.4.2018  02:22
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Nesestříhaný materiál spíš než původní americký Survivor připomíná nějaký povinně-dobrovolný podnikový zájezd na Mácháč, kde v písku divná parta lidí nuceně dovádí a povídá si. Legranda. Divim se, že Nově neseberou licenci pořadu.

• 3.4.2018  00:07

U tohodle druhu thrilleru se tak nějak očekává, že tempo, akce, napětí a nečekané zvraty budou upřednostněny před logikou a uvěřitelností příběhu. Tady však je to kilometr za hranou tolarance, hluboko v zóně debility. Liame, jseš dobrej herec a na důchod už máš našetřeno, tak si ku..a začni vybírat kvalitní projekty.

• 30.3.2018  08:45

Měl to být ultracoool hláškující nekonveční vyšetřovatel, ale zrodil se jen trapnej vocas. Pro mně to nejpodstatnější v žánru krimi, tedy dialogy a postavy, je tady úplně špatně. Christian Gudegast tvoří na jiný, než mojí, planetě.

• 26.3.2018  11:07
    Tomb Raider (2018)

Tohle zazdila dvojice scénáristů. Jeden nezkušenej a druhej rutinérskej patlal. Přesto, že opisovali od Indiany, tak na místo lehce naznačeného, nahláškovaného a zábavného napravování vztahu otec x syn, tu máme těžce ufňukunou melodramatickou linku otec x dcera. K tomu krajně neoriginální přímočarý děj, se spoustou zbytečných polopatických dialogů. Režisér dělá co může a pár scén se povedlo a především fyzické hraní sympatické Alicie Vikander dělá z filmu koukatelnou oddechovku.

• 23.3.2018  07:26

Hvězda stand up vystoupení. Jeho osobité "chrlení slov" má kvalitu beatnické poezie, vzpomněl jsem si na Kvílení. Na povrchu vulgární a vtipný, uvnitř moudrý a osvobozující. A tak to má být.

• 20.3.2018  11:05

Přijde mi, že všichni zůčastnění chtěli hlavně odvést slušné řemeslo a to se jim bez výjimky povedlo. Není to v ničem originální krimi, je to bez velké hvězdy, ale všichni herci jsou minimálně dobří a John Hawkes je tak trochu nenápadně vynikající. Tohle se prostě točilo pro radost a obdiv k žánru. Mám pro takový přístup k filmařině slabost a naopak filmy s přepálenými ambicemi dost často házím do odpadu. 75%

• 20.3.2018  05:10
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Jako sociální experiment je to dost zajímavý. Druhá polovina soutěže může imitovat např. situaci v podniku, ve kterým se chystá propouštění. Takže i trocha poučení se nabízí. Zajímalo by mě jestli někde na internetu nejede přímej přenos 30 krys v uzavřeným kontejneru, to by ale bylo nemorální, protože ty krysy se do soutěže nepřihlásily dobrovolně. Jinak se jedná o dobrodružstvím a sportem trochu ozvláštněné šmírování lidí, vystavených do prostředí, které útočí na jejich nižží pudy. 2- 3 řady mohou být člověku přínosem, větším počtem si však ublížíte. Česká mutace pořadu je ve všech směrech o 2 lvl níže.

• 20.3.2018  05:06
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

• 20.3.2018  01:18
    Paddington 2 (2017)

Naprostá špička v žánru "taťka a mamka jdou s mrňatama do kina". Ubrat sentiment a akční scény, přidat 2x na humoru /s tím, že ten co tam je, je sakra kvalitní/, klidně obšlehnout pár vybraných gagú z němých grotesek a bylo by to za 100%.

• 17.3.2018  12:26
    Sidney Hall (2017)

Slepenec všech možných, totálně vyprázdněných, "indie" klišé. Ten film se bere tak moc vážně. Téměř s ambicí generační výpovědi nebo co. Pořád dokola se mluví o genialitě, kterou ale nikdo z tvůrců nedokáže ani v náznaku představit natož ukázat. Esej o semeni??? To jako vážně?? Uživatel Ladas má pravdu, je to klasickej hipsterskej film a nenapadá mě jediná uvěřitelná postava v něm. Jednu hvězdu za hudbu, i když tady zbytečně vyplácanou.

• 16.3.2018  06:41
    The Son (TV seriál) (2017)

Po třech dílech končím. Brosnan má charisma a role mu sedí a Texas na začátku 20. století je zajímavý a celkem neprofláklý seriálový prostředí. Jenže už v prvních dílech to několik partnerskomileneckých dvojic celkem hutně zasmradilo pachem telenovely a herec, který hrál mladíka mezi indiány mě, nevím proč, totálně iritoval.

• 14.3.2018  05:56
    Annihilation (2018)

Ajajaj, tak světu hrozí zánik a zachraňovat ho jde pět emočně rozháranejch skautek. Chápu, že herci musej mít obnažený ksichtíky, že se nedá koukat 2 hodiny na lidi ve skafandrech, ale i tak je to další z mnoha výletů do potenciálně toxickýho prostředí bez ochrany. Buňky si dělaj co chtěj, všechno metastázuje do patogeních map a děvčátka si to s kulometem štrádujou k majáku. Místo pochodové písně si stačej navzájem pokecat o svejch těžkejch dramatech a Natálka vypadá že trpí každým nádechem. Co se to stalo z toho nádherného děvčete, které neslo Leonovi kytku ?? A protože Garland není ňouma a ví, že na remake Stalkera v 21. století je už málokdo zvědavej, tak sem tam výletnicím položí do cesty nějakýho toho bubáka nebo superotravný milostný flashbacky a na závěr hutnej matroš pro hloubavý duše v podobě otázky otázek, tedy "kdo jsem?". Plus závěrečný, efektně barevný taneček x ohňostroj, aby úplně všem bylo jasný, že jdeme do finále. Za hudbu, atmosféru a originalitu - tři hvězdy. Za to, že dobrej scénárista vytvořil patlaninu, jednu hvězdu zase dolu.

• 13.3.2018  05:34
    The Outsider (2018)

Yakuzácký příběh z poválečných let v Japonsku. Slušně atmosferický, slušně krvavý a pro mně překvapivě s vynikajícími asijskými herci. Jared Leto jako obvykle sere mramor a pokud by v příběhu nebyl, přihodil bych další hvězdu. Film si držel mou pozornost celou dobu, škoda toho b-čkově tupého závěru. 70%

• 12.3.2018  22:43
    Black Panther (2018)

Marvel je asi můj nejmíň oblíbený žánr a při sledování 98% této produkce mě kroutí podmíněný reflex. Podchytit černošské dospívající a děti se určitě povedlo, tržby jsou vynikající. Kombinace afro folklóru, natřásajících se tanečků s vyšpulenýma zadkama a kosmických hightech technologií mi přišlo směšné. Film ze mě na 90 minut udělal cynického rasistu a už za tuto mou reakci musím dát odpad. Kde byl nějaký charismatický hrdina, kde byl záporák, strhující děj, smysluplné universum ?? - já nic z toho nezaznamenal. Moje chyba, že jsem se dal nachytat červeným hodnocením. Pokud to tady nebude mít 85-90%, tak produkce od Marvelu nestojí za mou pozornost. A teď asi ještě nějakýho číňana do elasťáků.

• 12.3.2018  22:28
    Bába z ledu (2017)

Většina vedlejších postav byla přepálená do karikatury a k tomu humorný prvek slepice s lidskými pocity. Přitom mi přišlo, že Sláma chtěl točit sociální komorní drama, pracovat s tichem a tím i do hloubky. A do toho mi ty groteskní hrubozrné symboly vůbec neseděly. Jestli toto byl nejlepší český film za rok 2017, tak dejte radši šanci studentům. Paní Kronerová má však respekt.

• 10.3.2018  19:42
    Hanna (2011)

Hodnocení filmu celkem polarizuje diváky. Jedni z mých nejoblíbenějších uživatelů se dostali až na absolutní škálu - Morien /dala 5*/ a gudaulin /dal odpad/. Pravděpodobně záleží v jakém přednastavení se budete dívat. Pokud ignorujete akční stánku a budete vnímat jen podmanivý audiovizuál a celý film pojmete jako roadtrip jedné podivné, čisté, dospívající, dívčí duše, tak se vám to možná bude líbit. Já bohužel potřebuju najít uvěřitelnou logiku ve světě, který film předkládá. Přitom je jedno, jak moc odlišný ten svět je od reality, kterou sám žiji. Celé to na mě působilo jako slepenec mnoha filmových přístupů, jakoby na začátku to celé odstartovaly přepálené umělecké ambice a ve výsledku z toho vylezla nesmyslná nepoživatelná míchanice. Akční, špionážní žánr prokládaný jak z pohádky afektovanými záporáky, indie road komedie o dospívání, nepřekonatelný stroj na zabíjení s čistou duší, humorné figurky potkávané na cestě za "duhou". Nestravitelné a úmorně dlouhé. Jedna hvězda za mé oblíbené herce v hlavních třech rolích.

• 10.3.2018  00:22
    Appaloosa (2008)

Mám slabost pro chlapácký filmy, kde si spolu sympaťáci povídaj banality, který ale v druhým plánu za slovy, skvěle opisují hluboké přátelství /píšu ještě pod vlivem filmu, tak mi z toho leze tenhle tesanej mramor/. Tady se to povedlo tak, že některý uživatelé mají podezření na dvě potlačený bukvice v hlavních rolích. V každym případě je to o přátelsví, má to pěknou hudbu a Zellwegerová hraje krávu dobře, i když spíš mimoděk. Trochu jiný, pomalý a s dobře napsanými postavami, western.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14