Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Pán prstenů natočený pro citové potřeby fanklubu Twilight ságy a Hunger Games. Hlavní postavy hrají šestnáctiletí manekýni a manekýnky, kteří byli vybráni především pro vzhled a nikoli herectví. Pokud si už nelepíte idoly nad postel, budete mít s touhle fantasy možná problém. Po 20 minutách 5. dílu se seriálem definitivně končím a jednu hvězdu dávám pouze proto, že nejsem absolutně cílovou skupinou tohoto hereckého a režijního ochotničení.

Tah pěšcem (2014)

Námět 5*, herci 4*, scénář 2*, režie 2*. --- /13* : 4 = 3* a to je velká škoda/ ,kdo není šachista - bude jen matně tušit, o co tenkrát šlo.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Scénář je jednoznačně ODPAD. Hvězdu za výpravu a herce, kterejch mi bylo líto. To se zrodí sračka, když scénáristé píšící o Holmesovi si přivlastní jeho genialitu. Sir Arthur Conan Doyle znásilněn tím nejbestiálnějším způsobem.

Šest směšných (2015)

Asi zásadní je , jestli vás rozesměje 10 metrový průjem z oslice nebo ne. Já mám schizofrenní reakci - tělo se rozesměje a rozum napomíná, že to byla naprostá ubohost. To co mě na "Sandlerovkách" fascinuje, že to vypadá na skvělou zábavu všech zůčastněných při natáčení a jakoby konečnej výsledek byl všem ukradenej. A ono to vždycky nějak omylem vydělá strašný peníze. V první půlce jsem se bavil a uvažoval o 4*, pak to ale ve vysvětlovacím závěru hodně ztratí tempo. Ovšem Turturrovo vynalezení baseballu - to nemá chybu.

Most špiónů (2015)

Spielberg si u svejch "vážnějších" kousků vždycky diváka vodí jako retardovanou krysu labyrintem, kde se nedá ani otočit. Tady se dojmout, tady se usmát, tady slza a tady smích a hlavně si myslet přesně do tečky, co rejža chce. Umí to dokonale, má dost peněz na výpravu a nejlepší herce. Pro mne je to mentor a ne umělec pokoušející se o komunikaci s příjemcem. Do jistý míry je to technicky dokonalý odpad.

Na vlastní pěst (2015) odpad!

Homomanekýn Kellan Lutz neměl nikdy slézt z mola. Po všech stránkách řemeslně nezvládnuté a Bruce Willis je jen o chlup menší tragéd stáří, než Steven Seagal. Víc slov si tenhle průser nezaslouží.

Stážista (2015)

Tak jako že sprostý komentáře nepíšu, tak " Nancy Meyers je bohatá po úspěchu slinící mrdka" , která má navíc ještě talent. Další důkaz, že Bůh je prostě morbidní úchyl. Manifest proti ageismu, Nirovi kabátek ulitý, jediné přání Bože. "Pošli tu režisérskou krávu někam makat!!!!"

Peklo s princeznou (2009)

Mádl je cukrouš, Voříšková má pěknou pleť a sexi chraplák. Jinak jde o amatérské video amatérského představení amatérských herců s pár výjimkami. Tvůrce buď nechat rok zavřené v cele a promítat jim vše kvalitní, co v žánru pohádky vzniklo, anebo jim zapalatit rekvalifikační kurz na pracáku.

Jezerní královna (1998)

Chýlková je borec, Schneiderová měla krásnej ksichtík a jde o celkem originální pohádku. V tý extra bídě posledních 20 let české pohádkové tvorby dávám 3*. Němci to měli tak akorád platit.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Lubezki je ještě možná větší kouzelník než Alejandro. Neuvěřitelná scéna s medvědem, zlatej panáček za kameru asi jistej, dvě mé herecké hvězdy absolutního nebe. Nevadilo mi ani, že Leonardo ve z mrtvých vstání několikrát na vážno trumfnul i Krista. Rejža i kameraman jsou machři, ale 5 hvězd dávám machrům , co nemachří a jejich genialita řve tiše.