Tomb Raider (2018)

Tohle zazdila dvojice scénáristů. Jeden nezkušenej a druhej rutinérskej patlal. Přesto, že opisovali od Indiany, tak na místo lehce naznačeného, nahláškovaného a zábavného napravování vztahu otec x syn, tu máme těžce ufňukunou melodramatickou linku otec x dcera. K tomu krajně neoriginální přímočarý děj, se spoustou zbytečných polopatických dialogů. Režisér dělá co může a pár scén se povedlo a především fyzické hraní sympatické Alicie Vikander dělá z filmu koukatelnou oddechovku.

George Carlin: Life Is Worth Losing (2005) (TV film)

Hvězda stand up vystoupení. Jeho osobité "chrlení slov" má kvalitu beatnické poezie, vzpomněl jsem si na Kvílení. Na povrchu vulgární a vtipný, uvnitř moudrý a osvobozující. A tak to má být.

Small Town Crime (2017)

Přijde mi, že všichni zůčastnění chtěli hlavně odvést slušné řemeslo a to se jim bez výjimky povedlo. Není to v ničem originální krimi, je to bez velké hvězdy, ale všichni herci jsou minimálně dobří a John Hawkes je tak trochu nenápadně vynikající. Tohle se prostě točilo pro radost a obdiv k žánru. Mám pro takový přístup k filmařině slabost a naopak filmy s přepálenými ambicemi dost často házím do odpadu. 75%

Kdo přežije (2000) (pořad)

Jako sociální experiment je to dost zajímavý. Druhá polovina soutěže může imitovat např. situaci v podniku, ve kterým se chystá propouštění. Takže i trocha poučení se nabízí. Zajímalo by mě jestli někde na internetu nejede přímej přenos 30 krys v uzavřeným kontejneru, to by ale bylo nemorální, protože ty krysy se do soutěže nepřihlásily dobrovolně. Jinak se jedná o dobrodružstvím a sportem trochu ozvláštněné šmírování lidí, vystavených do prostředí, které útočí na jejich nižží pudy. 2- 3 řady mohou být člověku přínosem, větším počtem si však ublížíte. Česká mutace pořadu je ve všech směrech o 2 lvl níže.

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

Paddington 2 (2017)

Naprostá špička v žánru "taťka a mamka jdou s mrňatama do kina". Ubrat sentiment a akční scény, přidat 2x na humoru /s tím, že ten co tam je, je sakra kvalitní/, klidně obšlehnout pár vybraných gagú z němých grotesek a bylo by to za 100%.

Sidney Hall (2017)

Slepenec všech možných, totálně vyprázdněných, "indie" klišé. Ten film se bere tak moc vážně. Téměř s ambicí generační výpovědi nebo co. Pořád dokola se mluví o genialitě, kterou ale nikdo z tvůrců nedokáže ani v náznaku představit natož ukázat. Esej o semeni??? To jako vážně?? Uživatel Ladas má pravdu, je to klasickej hipsterskej film a nenapadá mě jediná uvěřitelná postava v něm. Jednu hvězdu za hudbu, i když tady zbytečně vyplácanou.

The Son (2017) (seriál)

Po třech dílech končím. Brosnan má charisma a role mu sedí a Texas na začátku 20. století je zajímavý a celkem neprofláklý seriálový prostředí. Jenže už v prvních dílech to několik partnerskomileneckých dvojic celkem hutně zasmradilo pachem telenovely a herec, který hrál mladíka mezi indiány mě, nevím proč, totálně iritoval.

Anihilace (2018)

Ajajaj, tak světu hrozí zánik a zachraňovat ho jde pět emočně rozháranejch skautek. Chápu, že herci musej mít obnažený ksichtíky, že se nedá koukat 2 hodiny na lidi ve skafandrech, ale i tak je to další z mnoha výletů do potenciálně toxickýho prostředí bez ochrany. Buňky si dělaj co chtěj, všechno metastázuje do patogeních map a děvčátka si to s kulometem štrádujou k majáku. Místo pochodové písně si stačej navzájem pokecat o svejch těžkejch dramatech a Natálka vypadá že trpí každým nádechem. Co se to stalo z toho nádherného děvčete, které neslo Leonovi kytku ?? A protože Garland není ňouma a ví, že na remake Stalkera v 21. století je už málokdo zvědavej, tak sem tam výletnicím položí do cesty nějakýho toho bubáka nebo superotravný milostný flashbacky a na závěr hutnej matroš pro hloubavý duše v podobě otázky otázek, tedy "kdo jsem?". Plus závěrečný, efektně barevný taneček x ohňostroj, aby úplně všem bylo jasný, že jdeme do finále. Za hudbu, atmosféru a originalitu - tři hvězdy. Za to, že dobrej scénárista vytvořil patlaninu, jednu hvězdu zase dolu.

The Outsider (2018)

Yakuzácký příběh z poválečných let v Japonsku. Slušně atmosferický, slušně krvavý a pro mně překvapivě s vynikajícími asijskými herci. Jared Leto jako obvykle sere mramor a pokud by v příběhu nebyl, přihodil bych další hvězdu. Film si držel mou pozornost celou dobu, škoda toho b-čkově tupého závěru. 70%