Black Panther (2018) odpad!

Marvel je asi můj nejmíň oblíbený žánr a při sledování 98% této produkce mě kroutí podmíněný reflex. Podchytit černošské dospívající a děti se určitě povedlo, tržby jsou vynikající. Kombinace afro folklóru, natřásajících se tanečků s vyšpulenýma zadkama a kosmických hightech technologií mi přišlo směšné. Film ze mě na 90 minut udělal cynického rasistu a už za tuto mou reakci musím dát odpad. Kde byl nějaký charismatický hrdina, kde byl záporák, strhující děj, smysluplné universum ?? - já nic z toho nezaznamenal. Moje chyba, že jsem se dal nachytat červeným hodnocením. Pokud to tady nebude mít 85-90%, tak produkce od Marvelu nestojí za mou pozornost. A teď asi ještě nějakýho číňana do elasťáků.

Bába z ledu (2017)

Většina vedlejších postav byla přepálená do karikatury a k tomu humorný prvek slepice s lidskými pocity. Přitom mi přišlo, že Sláma chtěl točit sociální komorní drama, pracovat s tichem a tím i do hloubky. A do toho mi ty groteskní hrubozrné symboly vůbec neseděly. Jestli toto byl nejlepší český film za rok 2017, tak dejte radši šanci studentům. Paní Kronerová má však respekt.

Hanna (2011)

Hodnocení filmu celkem polarizuje diváky. Jedni z mých nejoblíbenějších uživatelů se dostali až na absolutní škálu - Morien /dala 5*/ a gudaulin /dal odpad/. Pravděpodobně záleží v jakém přednastavení se budete dívat. Pokud ignorujete akční stánku a budete vnímat jen podmanivý audiovizuál a celý film pojmete jako roadtrip jedné podivné, čisté, dospívající, dívčí duše, tak se vám to možná bude líbit. Já bohužel potřebuju najít uvěřitelnou logiku ve světě, který film předkládá. Přitom je jedno, jak moc odlišný ten svět je od reality, kterou sám žiji. Celé to na mě působilo jako slepenec mnoha filmových přístupů, jakoby na začátku to celé odstartovaly přepálené umělecké ambice a ve výsledku z toho vylezla nesmyslná nepoživatelná míchanice. Akční, špionážní žánr prokládaný jak z pohádky afektovanými záporáky, indie road komedie o dospívání, nepřekonatelný stroj na zabíjení s čistou duší, humorné figurky potkávané na cestě za "duhou". Nestravitelné a úmorně dlouhé. Jedna hvězda za mé oblíbené herce v hlavních třech rolích.

Appaloosa (2008)

Mám slabost pro chlapácký filmy, kde si spolu sympaťáci povídaj banality, který ale v druhým plánu za slovy, skvěle opisují hluboké přátelství /píšu ještě pod vlivem filmu, tak mi z toho leze tenhle tesanej mramor/. Tady se to povedlo tak, že některý uživatelé mají podezření na dvě potlačený bukvice v hlavních rolích. V každym případě je to o přátelsví, má to pěknou hudbu a Zellwegerová hraje krávu dobře, i když spíš mimoděk. Trochu jiný, pomalý a s dobře napsanými postavami, western.

Dabing Street - Inzerát (2018) (epizoda)

Závěrečný monolog v dešti je na 5*. Bohužel celý seriál je úmorně nevyrovnaný. Na kvalitní scénu se čeká 30 - 40 minut a to odrazuje od kontinuálního sledování. Od 4. dílu to mám tak, že se na další díl podívám jen když ho tady na ČSFD chválí.

Sněžná past (2018)

Čistokrevné, přímočaré, na nic jiného si nehrající akčně-thrillerové b-čko. Sympatičtí klaďasové, amatérští záporáci, tak trochu problémy se střihem a silně WTF zákončení. Rozumná stopáž, 55%.

Nit z přízraků (2017)

Tomuhle se dá vytknout jedině, že se nejadná o produkt určený k odreagování. Kdo by to ale od PTA taky očekával. Vztahové drama v dokonalé formě s přidanou hodnotou.

McMafie (2018) (seriál)

Starý dobrý příběh o v poctivém spekulativním bankovnictví ukotveném synkovi mafiánského rodu, kterého minulost tatínkových aktivit postupně dožene. Tentokrát žádné melancholické retro, ale globalizovaný svět. Odehrává se to všude možně a Praha je dokonce jednou z hlavních lokalit. Dobře napsané, zahrané, inteligentní postavy působí inteligentně a kdo má mít charisma, tak ho skutečně má. Vynikající casting - především Rusů a Židů. Nebýt několika zbytečných a natahovaných dějových linek uprostřed série, bylo by to za plný počet. Cekem podstatná role Karla Rodena taky potěšila.

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Intenzívní prozření, že tenhle hollywoodskej celebritální kmen je pro normálního smrtelníka stejně nepochopitelnej, jako ten nejskrytější indiánskej tábor uprostřed amazonie. Má oblíbená Frances McDormand staví všechny ženy do šiku a mně se bortí obdivná láska k ní. Ti borci, kteří se většinu života derou do tohodle VIP klubíku, s motivací a ambicemi na své cestě za úspěchem, prosadit se mezi tisícovkami podobně talentovaných lidí, dost často asi za pomoci všech dostupných prostředků, tak ti samí borci, když TO dokážou, začnou vyvažovat pyje a vagíny, žluté, černé, bílé, teplé, a nevím jaké další. Až tuhle raketu konečně dokonale vyváží, doufám že konečně odstartují na Mars.

Lady Bird (2017)

Indie komedie o dospívání patří k mým neoblíbeným žánrům. Saoirse Ronan a Laurie Metcalf patří k mým oblíbeným herečkám.