Finanční krize (2010)

OTRAS. Toto je dokument? Je mi z toho na vracanie. Pripomína mi to zeitgeist, ide si za svojím cieľom (očierniť banky) a nič nevysvetluje a pracuje len s tými informáciami ktoré sa mu hodia na dosiahnutie tohto cieľa -napr: finančné deriváty ani neobjasní čo to je ale hneď na ne kydá, sú nástrojom zla, sú zneužívané, bohatý na nich bohatnú chudobný chudobnú, ale že by sme sa aj dáku podstatu dozvedeli ? nie...len útržky, názory jednej strany a taktiež dáke povystrihované rozhovory so známymi osobnosťami....čistý vymývač mozgu ... a toto dostane oscara? hrôza, nedá sa to ani pozerať ... preto sú asi USA najsilnejšou ekonomikou sveta lebo chudáci majú neregulovaný finančný systém ? :D

Rituál (1973)

Pohania 1 : kresťania 0 . Možno trochu viac erotiky a špiny by som si vedel na takom ostrove predstaviť :).

Neviditelný muž (1933)

Na rok vzniku je film až neuveriteľne dynamický. No čakal som väčšiu drámu pri snahe vedca získať proti látku alebo pri záverečnom boji ale tak kde by sa to do tej jednej hodinky napchalo(bolo by to možno aj zbytočné veď tejto jednoduchej hodinovej zábavke asi nič nechýba), ale možno že sa dočkáme aj kvalitného remake-u :).

Mulholland Drive (2001)

Dúfal som, dúfal že Lynch nebude Lynchom a tá nádherne rozohraná, zaujímavá zápletka v závere perfektne do seba zapadne a stane mojim number 1 filmom! Ale nie film nie a nie sa rozuzliť len sa zamotáva viac a viac, jednoducho povedané Lynčuje sa. Aspoň že sme tam videli tie krásne kozy Naomi Watts a Laury Harring.

Top Gun (1986)

Hit 80. rokov. A vôbec sa tomu nečudujem, veď kto by nechcel byť pilotom, lietať na najmodernejších stíhačkách americkej armády, nosiť kožené bundy a letecké okuliare, mať svalnaté telo, rebelovať voči svojím nadriadeným a tajne chodiť so sexy učiteľkou! Ten film má proste čo každý chalan chce! a pre ženské publikum je tú roztomilý,mladý Tom Cruise. Dej je jednoduchý a prístupný širokému publiku. Obsahuje mnoho emotívnych prvkov - smutných(smrť Goosa,spomienky na Maverickovho otca), súťažiacich(Maverick vs Iceman),romantických,priateľských(Maverick + Goose) ale aj hurá prvkov(po záverečnej excelentnej Maverickovej jazde,samozrejme vďaka sile spomienke na jeho otca, všetci tlieskajú a jasajú). ach ... 80. roky boli ... špecifické roky a nečudujem sa prečo dnes už všetci vravia na tento film že je teplý, veď oproti nemu taký Milk alebo Bruno je jak lesbické porno.

Mělký hrob (1994)

Film dostal cenu BAFTA, za najlepší britský film v roku 1995.

Killer (1989)

Tak to bol masaker ! Ešte som asi nevidel film v ktorom by zomrelo viac ľudí ! :D

Voják (2006)

Najsledovanejší film roka 2010 na TV JOJ ... :D

Přichází Satan! (1976)

Odseknutá hlava, scéna na cintoríne a to čudné oko obhoreného mnícha:D sú peckové :). Inak niektoré časti neboli podľa môjho gusta moc stráviteľné a pochopiteľné. Chcelo by to dáky lepší, originálnejší nádych aby to malo 5*.