• Krátkometrážní

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Zvláštna je celá séria, netypická, ale za to o to zaujímavejšia. Od hororu cez diabolskú grotesku až po obavy z  jadra. Možno temnejšia verzia by pasovala do príbehu viac, pretože sme smerovali do nevýrazného finále. Pre mňa znepokojivým prvkom je zase stvárnenie konzervatívneho politika ako niečoho, čo je tou najväčšou hrozbou. Migrácia je super, tvrdia povinne korektní tvorcovia, a tak prekvapivo chýbalo už len LGBT vlákno. Všetci predsa vedia, že diabol je buzerant.

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

46%? Ani nápad. Nie skvostná, ale stále veľmi dobrá časť, pri ktorej samozrejme tie farebné netflixovské variácie už musíme akceptovať ako súčasť ich zvrátenej agendy, ale hlavná myšlienka mi veľmi sadla. Paparazzi ako najväčšie hovado, ktorého nikto nemá rád. Ľudia na nich pľujú viac než na exekútorov a finančníkov. Išlo to do krásneho extrému a človek si len pomyslel - veď to už nielen paparazzi, ale aj bežní "novinári" sú takí, že sa z nich obsah žalúdka prudkým spôsobom ťahá nahor. Stačí si napríklad zapnúť TA3 v nedeľu o 11.00.

Souboj s láskou (2022) (seriál)

Oddychovka, pohodovka, pomerne nedokončené dielo, veď to naplánovali len tak narýchlo na YouTube, ale má to ten vtipný, typický turecký nádych. Ich telenovely bývajú aj také a vtedy z toho oko nereže. ústredný hrdina typický Turek so strniskom a hruďou z posilky, "princezná" však netradičná, cholerická, vtipná. Naozaj sa dalo.

Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Lavíroval som medzi štyrmi a tromi, ale vzhľadom na záver nehodlám spustiť z hodnotenia. Kozmonautika vplýva na psychiku, ale či nie si psycho už tm, že ideš tam, kde nič nie je? Drahé obsadenie nebolo nadarmo. S absurdnou a presvedčivou ideou, že niekedy je človek schopný všetkého, aby nechal toho druhého pochopiť, ako sa cíti. S trocha otvoreným koncom, či sa vlastne všetko stalo tak, ako to na prvý pohľad dotyčný pochopil.

The Blackening (2022)

Skôr komédia či paródia, než horor. V podstate film obsahuje narážky na všetko tak, aby zapadol do súčasných trendov. Trpiaci a prenasledovaní černosi, vyplakávanie, že v Priateľoch bolo málo černochov, samozrejme sa objavia aj dúhoví, ako by nás malo trápiť, že niekto sa už nerozmnoží, narážka na Trumpa musela tiež byť. Ale ak chceli byť vtipní, stačilo tam len hodiť, ako sa ich vzor Biden snaží chodiť po schodoch. To by len bola veselohra!

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Výborná thrillerová, až netypická časť pre tento seriál, keďže tu tej digitalizácie bolo poskromne. S napätím, zvedavosťou a prvkami hororu. Zmiešaný pár a nadradenosť je už klišé Netflixu bijúce do očí a čo je sílené, nefunguje. Ale aspoň si kopli trochu aj do seba.

Oppenheimer (2023)

Pre niektorých možno sklamanie, pretože prídeš na bombový film o bombe a bomby skoro niet. Za to plno kecov o komunizme ako najväčšieho strašiaka americkej demokracie a hudba, ktorá tak podivne dotvára atmosféru, no nejde z nej úplne pozitívny pocit, je to taký až interstellarovský zvuk, takže veľkoleposť. Žiadne naháňačky a výbuchy tu nečakajte, je to ťažký až pesimistický film svojou formou i posolstvom a niekedy sa neuveriteľne vlečie. No myšlienka o bombardovaní Japonska, ľútosť vedcov nad tým, čo sa stalo, a otázniky do budúcnosti dávajú filmu aspoň očakávanú veľkosť.

Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Slabšie plechové časti pre mňa ako vesmírna loď a brechajúci kovový pes znamenali, že celá séria má priemerné hodnotenie u mňa. Ale taký krokodíl bola veľká pecka, kde mi ani vyplznutá herečka s pravdepodobnou poruchou porastu hlavy nevadila.

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série)

Pád strmhlav je úplná špička odhaľujúca, ako to už v systéme sociálnych kreditov môže vyzerať. Jedna z top epizód vôbec. A Skúšobná verzia je zas časť , ktorá má asi najlepšie hororové prvky. Blen na jayk priniesol len Juniper, ktorý veľmi svätý nebol.

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Druhé séria prináša viac filozofie než tá prvá, najmä v poslednej bonusovej časti. Pre mňa je Najlepšia Lovná zver a medvídek Waldo hoci ostal s malým hodnotením dáva predsa len silný úder hlúpovoličom, ktorých oklame akýkoľvek pán v obleku, čo má talent na pekné reči.

Časové pásmo bylo změněno