• Krátkometrážní

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

To boli fakt šoky a mordy. Šok hlavne z toho, že ani raz som sa nezasmial, čo je to za komédiu? Storoční youtuberi a otrasne prehrávajúca Daňková, to bolo takmer k nevydržaniu.

Warm Springs (2005) (TV film)

Najťažší životný boj jedného z najlepších amerických prezidentov vôbec a výborný Branagh. Páčilo sa mi, ako pri ňom stála žena a napriek kríze ostala pri ňom v dobrom aj v zlom. Aj vďaka nej sa ešte postavil skoro na vlastné a získal najvyšší úrad, v ktorom sa neodškriepiteľne zapísal do dejín. A tak mohol po boku Churchilla a Stalina riešiť porážku nacizmu. Veľké šťastie, že vtedy nebol na čele USA pedofil Biden. Ten by na konferenciách v Teheráne či na Jalte určite zaspal.

Vánoční hrad (2021)

Brooke Shields to poňala Studenkovej štýlom. Myslela si, že do seba narve kilá botoxu a bude vyzerať mladšie, ale opak sa stal pravdou, presne ako u našej Zdeny. Síce čelo vyžehlené, ale zvyšok taký neforemný, z diaľky ešte ok, z blízka starena nad hrobom. Inak jeden z najslabších vianočných filmov za posledných 10 rokov. Hocijaká Pilcherová má väčší prínos, tu žiadna vianočná atmosféra nesálala. Oni si asi mysleli, že keď tam budú v kuse opakovať melódie ako Deck the Halls či Jingle Bells, tak to bude automaticky atmosféra jak lusk, ale nič takého sa nestalo. A tá romantika, to ako fakt, to bolo tak pre osamelé paničky po päťdesiatke.

Jako kůl v plotě (2021) odpad!

Od prvého záberu je jasné, že Vianoce idú sprzniť nefalšovaní buzeranti. Predstavuje sa nám svet, v ktorom hnusní heteráci už neexistujú a tie najlepšie páry sú zmiešané, beloch a beloch to je už skoro stredovek. Netflix chce takýmito zvratkami vraj pomáhať úchylom byť viac rešpektovaní, ale v reáli je opak pravdou. Poznám teda niekoľkých gayov, ale väčšina sa správa ako normálny chlap a nie ako estrogénom šľahnutá bábovka s hlasom, ako by mal čurák v kuse pricviknutý vo zveráku.

West Side Story (2021)

Spielberg hodil svoju udičku na Oscary a nominácia na najlepší film a réžiu mu asi aj vyjde, takéto filmy sa proste akadémii páčia. Mužskí herci nedostanú samozrejme nič, zo žien sa Rachel Zegler možno nejako pretlačí zo známych dôvodov a vysoké šance na sošku za vedľajšou rolu má Rita Moreno, veď ju získala pred 50 rokmi za ten istý film a v tej istej kategórii, takže sa to pravdepodobne zopakuje. Inak nič výnimočné. Znovu natočíme originál, trocha prispôsobíme dobe a očakávame za to ceny. Nijaký iný zámer v tomto Spielberg nemal.

Juno (2007)

Až s údivom sa človek pozerá, že dievča, ktoré vyzeralo ako krásny potenciál, sa zmenila na chlapa a našila si vtáka. A dokonca vo filme zabojovala o tehotenstvo a dnes chce oplodňovať sám či sama. Kedysi sa črtalo posolstvo, dnes je to už len pokrytectvo.

Tichá noc (2021) odpad!

Nuž na štedrovečernú večeru ku Keire Knightley by som nechcel ísť. Samý buzerant, lesba a Kartágčania a to všetko zmiešané ako nejaké posrané pyré. Všetky krásne holky jebe Afričan, 50% ľudí sú buzeranti alebo lesby. Choďte sa už posrať s tou korektnosťou.

Adrienne (2021)

Skvelá vec ako medailón. Lenže, pardon, dokument láka na kontroverznú smrť. A tá bola kontroverzná, lenže dokument sa jej venuje tak z 10%. Takže, pri všetkej úcte k Adrienne Shelly, ktorá, povedzme si pravdu, žiadna hviezda nebola, dokument mal riešiť hlavne okolnosti jej zbytočnej smrti a nie robiť životopisný film, kde Servírka tvorí skoro pätinu materiálu.