Servírka

Servírka

Waitress

Romantický / Komedie

USA, 2007, 103 min

Pekvapivo sviezi obsah! To je to,co americky indie film moze, ba priam musi ponuknut, ak chce byt zaujimavy a tak malo indie filmom sa to dari. Aj napriek formalnym a niektorym obsahovym nedostatkom (je to len indie film): jednoduche, vtipne, mile a pritom nezabuda byt aj to, co je na sucasnom americkom umeni typycky, frustrujuce. ano, frustracia este nebola nikdy tak zabavna.(26.11.2007)

Prekvapivé že tento film síce skončil happy endom ale nie očakávaným. Navzdory nepresvedčivým hereckým menám v titulkoch bola táto romantické komédia celkom pozerateľná. Myslím že aj keď nie som žena veľa ľudí nežného pohlavia sa s servírkou Jennou či už svojou neverou, svojim psychopatickým mužom Earlom , stereotypnou prácou alebo zo životom osamelej kolegyne alebo kolegyne s rôzne opadnutými prsníkmi stotožňuje.(27.2.2011)

Ne-závislé, ale nikoliv ne-snesitelné. Keri Russell umí ty nejlepší koláče na světě, vypadá skvěle v běžném i jiném stavu a spolu se dvěma kámoškami válcuje svými myšlenkovými pochody všechny chlapy v okolí, včetně Andyho Griffitha (ten chlápek co hrál kdysi dáááávno Matlocka a už tenkrát vypadal, že se nedožije další epizody). Hlavní hrdinka je momentálně v pěkném průšvihu a i když se režisérka a scenáristka Adrienne Shelly snaží její příběh vyprávět v hořkosladkém tónu, mrazení neustává ani během hrátek s hudbou a obrazem. Možná proto, že osud měl pro autorku přichystané ty nejtemnější možné odstíny. Je to velká ztráta, protože Servírka má na rozdávání nejen dostatek koláčů a Adrienne jistě čekala plodná kariéra. Film jsem dokoukal před pár hodinami, ale už teď vím, že tahle tragicky zesnulá autorka mi bude chybět. Nejsem fandou podobně osobních komentářů, ale v případě podobně autorského filmu to zkrátka oddělit nejde.(2.4.2008)

Tak za prvé, samotné vymýšlení koláčů je nápadité a zábavné :) Za druhé Keri Russell je pro tu roli jak stvořená. Skvěle rozpačitý vztah mezi doktorem a pacientkou, je prostě kouzelný. Pokud se jedná o atmosféru a život s manželem, tak s ní opravdu soucítím a přidává to na vážnosti. Ale jinak mě to vůbec nenudilo... bylo to příjemný film s neutrálním příběhem... Jedním slovem - MILÉ :)(17.12.2008)

Celý film jsem se v podstatě bavila...a i když je jde o klasický (dobrý) průměr, trošičku jsem podvědomě vnímala odlišný přístup ve scénáři, než v "obyčejných komediích" tohoto typu - i když v jádru to komedie až zase tak úplně není - protože je tam pár zvláštních scén, které mají decentní nádech nezávislého filmu, což se mi vlastně i líbilo.(15.1.2011)

• - Nápad na pětiminutová rande, kterých se zúčastňuje Dawn (Adrienne Shelly), vychází z režisérčiných zkušeností. (Matty)

• - Adrienne Shelley napsala scénář během vlastního těhotenství. Batole hrající Lulu v posledních scénách filmu je její dcera, Sophie Ostroy. (Matty)

• - Adrienne Shelly byla krátce po premiéře zavražděna. (slatkac)