Servírka

Servírka

Waitress

Romantický / Komedie

USA, 2007, 103 min

Svěží mix romance a romantické komedie se sympatickou Keri Russell, jejíž koláče jsou teda něco! (pro někoho možná, co já vím, to nejlepší na filmu). Na pojetí postav je ale hrozně vidět, že film režírovala žena... ženské postavy jsou uvěřitelné, protože ze života a jen s mírnou příměsí karikatury a nadsázky, z mužských rolí ale zdaleka nejlépe ještě dopadá gynekolog Nathana Filliona (který si mne navždy získal ústřední rolí v seriálu Firefly a tak jsem mu schopen odpustit cokoli, co nezabíjí film jako celek), zato ostatní chlapi jsou možná originální a nejednoznační, jak mají být, ale za cenu toho, že v detailech hrubě nekonzistentní, skorem schizofreniční. To samé lze se zvýšeným důrazem napsat o závěru - poměrně originální, ale hrozný. Někomu může Servírka přijít i jako dílko povýtce feministické, přestože ho takto neprožívám, více než 3/5 si nezaslouží.(19.1.2008)

Málokdy se stane, že ze mě film vyloudí takovou škálu emocí. Neříkám, že jsem se občas mírně nenudil, tahle Servírka si ale nějaké to hvězdičkové spropitné zaslouží. Ve správnou chvíli přijde s vtípkem, občas vytasí s dobře mířeným (a bolestně pravdivým) životním postřehem, při cestě k vašemu stolu pak balancuje na hraně mezi dramatem a romantickou komedií. A takový je i servírovaný koláč. Hořkosladký. 70% taky za Keri Russell, jež přicestovala z jiného vesmíru.(2.6.2009)

Keri Russell hraje tak přesvědčivě Jenny, která hlavně peče tak úžasné koláče, že jsem uvěřil i některé méně pochopitelné linie (vztah s manželem hraničil s příběhem Noci s nepřítelem; role spolupracovnic působily naivně...). Hlavní linie - snaha po svobodě a vzájemné pochopení s šéfem koláčového podniku - Joem, je sice předvídatelná, ale nosná.(16.1.2011)

• giovanni3

Servírka si peče koláče, doma má žárlivého idi.ta a náhle otěhotní a hle postupně se začne na dítě těšit a mezitím si to rozdává s gynekologem a nadále peče koláče... Scénář v jedné větě... A její kamarádky tam dělali jen křoví, jedna má nevtipného chlapíka a druhá zase zahýbá s šéfem koláčovny... Prostě zde každý zahýbá a do toho se čeká na jedno dítě a rozchod. Dialogy vypadají dle toho. 1z5 za občas úsměvnou scénu.(16.1.2012)

Zbouchnutá, Juno, Servírka – tři nedávné americké komedie, v nichž je gravidita hrdinek podobně žádoucí jako sůl v otevřené ráně. V cukru obalená Servírka má ze všech tří nejdále k realitě a třebaže by její synopse mohla naznačovat něco jiného, rozhodně neposlouží jenom coby zpestření diskuze v klubu pečení. Je to trochu jiná romantická komedie. Adrienne Shelly umí vypadat i lépe než vypadá ve filmu a rozhodně umí napsat originální scénář. Ten k Servírce zplodila během svého těhotenství. Věřím, že do jisté míry reflektuje vlastní zážitky a pocity, pouze přenesené do prapodivného světa, kde je facka míněná stejně vážně jako přiblblý úsměv z náhlé zamilovanosti. Ale třeba se jí ve snaze nezapomenout na to dobré a z neschopnosti zapomenout na to špatné, usadily vzpomínky v mysli právě takto. Otupělost mého zdravého úsudku sladkým klesala a stoupala s množstvím koláčů a Keri Russelové na obrazovce. Obojího jsem si užil do sytosti, obojí bylo k nakousnutí a tudíž rád potlačím vědomí, že výsledek připomíná snahu skloubit dohromady příliš mnoho ingrediencí. Převažující chuť je stejně sladká. Apendix: Servírka „na koláče“ jednoznačně vítězí nad Wongovými Borůvkovými nocemi, jejichž preferování jisté lesní plodiny si moc dobře nerozumí s mými chuťovými pohárky. 75% Zajímavé komentáře: imf, Nathalie(23.1.2012)

• - Adrienne Shelly byla krátce po premiéře zavražděna. (slatkac)

• - Nápad na pětiminutová rande, kterých se zúčastňuje Dawn (Adrienne Shelly), vychází z režisérčiných zkušeností. (Matty)

• - Příjmení lékaře Pomatter je kombinace tří jmen oblíbených hráčů týmu Yankees Adrienne Shelly. (slatkac)