Když Jenna (Keri Russell), servírka ze zapadlé jižanské restaurace, zjistí, že je se svým nemilovaným mužem těhotná, není to zrovna důvod k radosti. Mateřství nikdy neplánovala a její nemajetný, žárlivý a dětinský manžel Earl (Jeremy Sisto) pro ni sám o sobě představuje už dost velkou zátěž. Jenna má zpočátku pocit, že je všechno ztraceno a její sny o lepším životě jsou v troskách. Pak ale do města přijede pohledný doktor (Nathan Fillion) a zamíchá kartami. S podporou a láskou kamarádek a kolegyň (Adrienne Shelly a Cheryl Hines) z restaurace Joe's Pie Diner se Jenna rozhodne předvést své pekařské umění, které ocení především sám majitel podniku - Joe (Andy Griffith). Poté sebere odvahu k tomu, aby se osamostatnila a začala žít podle svých představ. (HBO Europe)

Trailer 1

imf

Ne-závislé, ale nikoliv ne-snesitelné. Keri Russell umí ty nejlepší koláče na světě, vypadá skvěle v běžném i jiném stavu a spolu se dvěma kámoškami válcuje svými myšlenkovými pochody všechny chlapy v okolí, včetně Andyho Griffitha (ten chlápek co hrál kdysi dáááávno Matlocka a už tenkrát vypadal, že se nedožije další epizody). Hlavní hrdinka je momentálně v pěkném průšvihu a i když se režisérka a scenáristka Adrienne Shelly snaží její příběh vyprávět v hořkosladkém tónu, mrazení neustává ani během hrátek s hudbou a obrazem. Možná proto, že osud měl pro autorku přichystané ty nejtemnější možné odstíny. Je to velká ztráta, protože Servírka má na rozdávání nejen dostatek koláčů a Adrienne jistě čekala plodná kariéra. Film jsem dokoukal před pár hodinami, ale už teď vím, že tahle tragicky zesnulá autorka mi bude chybět. Nejsem fandou podobně osobních komentářů, ale v případě podobně autorského filmu to zkrátka oddělit nejde. ()

Magneto

Milujem filmy ako tento...Toto je pre mňa vrchol filmového umenia. Najlepšie a najefektívnejšie filmy sú tie, ktoré sú obyčajné a človek sa vie do nich vcítiť. Tento film to dokázal a z plátna bolo doslova cítiť voňu koláčov, pomocou ktorých hlavná postava popisovala svoje emócie a ľudí okolo seba. Jednoduché príbehy ako tento sa dívákovi zalezú pod kožu a zanechaju v ňom príjemný pocit a možno aj niečo na zamyslenie...Krása, krása, krása...Keri Russell a Nathan Fillion sú už len čerešničkou na torte. Podľa mňa jeden z najvydarenejších kúskou tohoto roka. ()

V.Silver

Velice, velice příjemný film, který - ani nevím proč - jsem po první shlédnutí hodnotil třemi místo pěti hvězd. A proč vůbec těch pět hvězd? Protože to bylo krásné, milé, zábavné, zahrané právě tak, aby to nespadalo do patosu. Nezávislý film, který vlastně ani moc nezávislý nebyl - na nic si nehrál, ale také byl sám pěknou hříčkou v rukou režisérky a autorky scénáře Shellyové. Doporučuju pro opravdové chvíle pohody... ale pozor - jenom, pokud máte u filmu co jíst! Sledovat jej hladoví, nevydržíte to :) 88%. ()

Rosana

Ten film mě nějprve otravoval svojí těžkostí a nestravitelností, podivnou kamerou, dlouhými záběry a šílenými hereckými výkony, ale dohromady to tvoří jakýsi celek, kdy nic z toho není chybou. Není to klišé komedie o tom, jak se dva zamilují a od začátku filmu je vám jasné, že budou spolu do konce života. Tenhle film klade mnohem víc otázek a ukazuje mnoho lidských příběhů, myšlenek a prožívání. Jenom škoda, že milá režisérka už nenatočí žádný film :( ()

katasta

Nějaké filmové kvality byste tu opravdu jen stěží hledali. Film je strašný dokonce i obsahově, přesto bych ho tak úplně nezavrhovala...je tam tolik TAK absurdních situací, že se tomu člověk pořádně nasměje, a tak to svůj komediální účel docela i plní (i když sem se smála spíš v těch situacích, které zrovna být asi vtipné ani neměly:oD). ()

• Adrienne Shelley napsala scénář během vlastního těhotenství. Batole hrající Lulu v posledních scénách filmu je její dcera, Sophie Ostroy. (Matty)
  • Adrienne Shelly byla krátce po premiéře zavražděna. (slatkac)
  • Nápad na pětiminutová rande, kterých se zúčastňuje Dawn (Adrienne Shelly), vychází z režisérčiných zkušeností. (Matty)