Servírka

Matthew Irving

Michael Roiff

Annette Davey

Scénografie:

Ramsey Avery, Susan Lynch (set dekoratér), Lia Thompson Roldan (set dekoratér)

Zbouchnutá, Juno, Servírka – tři nedávné americké komedie, v nichž je gravidita hrdinek podobně žádoucí jako sůl v otevřené ráně. V cukru obalená Servírka má ze všech tří nejdále k realitě a třebaže by její synopse mohla naznačovat něco jiného, rozhodně neposlouží jenom coby zpestření diskuze v klubu pečení. Je to trochu jiná romantická komedie. Adrienne Shelly umí vypadat i lépe než vypadá ve filmu a rozhodně umí napsat originální scénář. Ten k Servírce zplodila během svého těhotenství. Věřím, že do jisté míry reflektuje vlastní zážitky a pocity, pouze přenesené do prapodivného světa, kde je facka míněná stejně vážně jako přiblblý úsměv z náhlé zamilovanosti. Ale třeba se jí ve snaze nezapomenout na to dobré a z neschopnosti zapomenout na to špatné, usadily vzpomínky v mysli právě takto. Otupělost mého zdravého úsudku sladkým klesala a stoupala s množstvím koláčů a Keri Russelové na obrazovce. Obojího jsem si užil do sytosti, obojí bylo k nakousnutí a tudíž rád potlačím vědomí, že výsledek připomíná snahu skloubit dohromady příliš mnoho ingrediencí. Převažující chuť je stejně sladká. Apendix: Servírka „na koláče“ jednoznačně vítězí nad Wongovými Borůvkovými nocemi, jejichž preferování jisté lesní plodiny si moc dobře nerozumí s mými chuťovými pohárky. 75% Zajímavé komentáře: imf, Nathalie(23.1.2012)

Z mého pohledu jsou tři hvězdičky které dávám, lepšími třemi hvězdičkami... Někde mezi 65 - 70%... V rámci žánru to drží standard a nakonec člověku nevadí ani ten "za každou cenu buďme nezávislí" konec... Nathan Fillion je jako vždy vynikající, Keri Russell je báječná a ostatní do toho taky dávají vše co musejí... A Adrienne Shelly je věčná škoda... Zajímalo by mě, jak by se dál vyvíjela, kdyby její život nebyl tak krutě a odporně předčasně ukončen jedním za**anym hajzlem, úchylnym...(15.1.2011)

Příjemný a sympatický nezávislý film, který rozhodně nešíří moc optimismem a má všechny složky na správném místě. I tak se z něj dalo ukuchtit něco víc. Celé se to totiž snaží hrát na emotivní stránku, ovšem nějaká silnější scéna, která by je ze mě vyždímala tu chybí. Působí to proto trochu odtažitým dojmem. A když už měla nějaká scéna určitý náboj, tak to bylo zapříčiněno spíš tragickou událostí po natočení snímku, která těm scénám dala úplně jiný rozměr. Herci jsou ale bezvadní. Nathan Fillion hraje dobře vždycky a Keri Russell obrovsky překvapila. I tak ale mohl být výsledný koláč malinko šťavňátější.(19.4.2010)

Svudna Jenna (Keri Russell) je vyjimecna v peceni kolacu a kdyz zjisti, ze je tehotna s manzelem ktereho nemuze vystat, zkousi najit zpusob, jak ho dostat navzdy pryc ze sveho zivota. Dobre obsazena nezavisla komedie srsi vtipem, ktery smutnemu filmu dodava tak sladkou prichut, jakou maji jedinecne upecene laskominky nasi mile servirky. Cool 60%(31.8.2010)

Celý film jsem se v podstatě bavila...a i když je jde o klasický (dobrý) průměr, trošičku jsem podvědomě vnímala odlišný přístup ve scénáři, než v "obyčejných komediích" tohoto typu - i když v jádru to komedie až zase tak úplně není - protože je tam pár zvláštních scén, které mají decentní nádech nezávislého filmu, což se mi vlastně i líbilo.(15.1.2011)

• - Adrienne Shelly byla krátce po premiéře zavražděna. (slatkac)

• - Adrienne Shelley napsala scénář během vlastního těhotenství. Batole hrající Lulu v posledních scénách filmu je její dcera, Sophie Ostroy. (Matty)

• - Natáčení zabralo pouze 20 dní. (Matty)