Servírka

Servírka

Waitress

Romantický / Komedie

USA, 2007, 103 min

Ten film mě nějprve otravoval svojí těžkostí a nestravitelností, podivnou kamerou, dlouhými záběry a šílenými hereckými výkony, ale dohromady to tvoří jakýsi celek, kdy nic z toho není chybou. Není to klišé komedie o tom, jak se dva zamilují a od začátku filmu je vám jasné, že budou spolu do konce života. Tenhle film klade mnohem víc otázek a ukazuje mnoho lidských příběhů, myšlenek a prožívání. Jenom škoda, že milá režisérka už nenatočí žádný film :((15.1.2011)

Na jednu stranu sem se u toho nenudil, snažilo se to nekopírovat scény, který divák viděl už v mnoha dost podobných variantách a i mě to docela bavilo, ale na stranu druhou, to vlastně nemělo žádnou složku, která by nějak vynikla, díky který by mě to fakt zaujalo a chtěl to třeba někdy zkouknout znova, prostě to bylo takový nevýrazný a celej film se točil v kruhu a vyprávěl pořád o tom samým bez většího posunu v příběhu.(27.6.2009)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $19,074,800Tržby Celosvetovo $22,179,430Tržby za predaj DVD v USA $23,106,150 //počet predaných kusov 1,213,270║ Len škoda že tento film nemá určení svoj smer, ktorý by chcel dosiahnúť, lebo namiešané je tam zo všeličoho a potom to aj tak pôsobí, keď sa fackovacie vážnejšie scény striedajú z odľahčenými, aspoň že ten priemer to dosiahlo. /55%/(4.5.2010)

Keri Russell hraje tak přesvědčivě Jenny, která hlavně peče tak úžasné koláče, že jsem uvěřil i některé méně pochopitelné linie (vztah s manželem hraničil s příběhem Noci s nepřítelem; role spolupracovnic působily naivně...). Hlavní linie - snaha po svobodě a vzájemné pochopení s šéfem koláčového podniku - Joem, je sice předvídatelná, ale nosná.(16.1.2011)

Shodou okolností jsem pár hodin před tímto filmem, viděl snímek Královna koření s Aishwaryí Rai, kde se vše točilo okolo koření, vidím zde určitou podobnost, akorát zde se pro změnu vše točí okolo koláčů. No ale nutno dodat, že film Servírka je o mnoho stravitelnější, zábavnější a obsahující alespoň náznak příběhu. Pokud je hlavní hrdinka Jenna se svým manželem, koukáme na thriller o domácím násilí, jeli s doktorem Pomatterem, vše se náhle změní v romantickou komedii se vším všudy. Přiznám se, že o mnoho sympatičtější je mi spíše ta komediální rovina filmu, při které jsem se i občas zasmál. Scény s manželem na mě působí spíše rušivě. Nejsympatičtější na celém filmu však asi byla vedlejší role senilního "Matlocka" Andyho Griffithe.(16.1.2012)

• - Adrienne Shelley napsala scénář během vlastního těhotenství. Batole hrající Lulu v posledních scénách filmu je její dcera, Sophie Ostroy. (Matty)

• - Film byl do kin distribuován do kin pod falešným názvem Broken Dishes. (slatkac)

• - Natáčení zabralo pouze 20 dní. (Matty)