• Krátkometrážní

West Side Story (2021)

Spielberg hodil svoju udičku na Oscary a nominácia na najlepší film a réžiu mu asi aj vyjde, takéto filmy sa proste akadémii páčia. Mužskí herci nedostanú samozrejme nič, zo žien sa Rachel Zegler možno nejako pretlačí zo známych dôvodov a vysoké šance na sošku za vedľajšou rolu má Rita Moreno, veď ju získala pred 50 rokmi za ten istý film a v tej istej kategórii, takže sa to pravdepodobne zopakuje. Inak nič výnimočné. Znovu natočíme originál, trocha prispôsobíme dobe a očakávame za to ceny. Nijaký iný zámer v tomto Spielberg nemal.

Juno (2007)

Až s údivom sa človek pozerá, že dievča, ktoré vyzeralo ako krásny potenciál, sa zmenila na chlapa a našila si vtáka. A dokonca vo filme zabojovala o tehotenstvo a dnes chce oplodňovať sám či sama. Kedysi sa črtalo posolstvo, dnes je to už len pokrytectvo.

Tichá noc (2021) odpad!

Nuž na štedrovečernú večeru ku Keire Knightley by som nechcel ísť. Samý buzerant, lesba a Kartágčania a to všetko zmiešané ako nejaké posrané pyré. Všetky krásne holky jebe Afričan, 50% ľudí sú buzeranti alebo lesby. Choďte sa už posrať s tou korektnosťou.

Adrienne (2021)

Skvelá vec ako medailón. Lenže, pardon, dokument láka na kontroverznú smrť. A tá bola kontroverzná, lenže dokument sa jej venuje tak z 10%. Takže, pri všetkej úcte k Adrienne Shelly, ktorá, povedzme si pravdu, žiadna hviezda nebola, dokument mal riešiť hlavne okolnosti jej zbytočnej smrti a nie robiť životopisný film, kde Servírka tvorí skoro pätinu materiálu.

Vánoce pod jednou střechou (2017) (TV film)

Typická vianočná romanťárna, veľa snehu, pohľadní herci. Ale amatérsky scenár zakladajúci sa na podsúvačných replikách typu: "Ja teraz s nikým nechodím" a k tomu otrepané scénky nedorozumenia, keď postava spoza rohu počuje cudzí rozhovor a zle si ho vysvetlí. A samozrejme všetko dopadne tak, ako si divák praje. Teda skôr diváčka, toto veľa chlapovi pozerať nebude.

Rudý přízrak (2020)

Veľmi podarený "western". Áno je to doslova western, len je tam asi o 60 stupňov chladnejšie než Eastwoodovi v Tenkrát na západě. Celá tá forma dokonale sedí a myslím, že Rusi siahli po veľmi zaujímavej látke. Spojiť druhú svetovú vojnu s neviditeľným pomstiteľom a pridať aj komické prvky, napríklad nemecký nácek v ženských šatách brodiaci sa snehom. Za mňa veľmi dobrý, nápaditý film, ktorý zaujme od prvej scény.

Chyby (2021)

Dosť silné tri hviezdy, len nevidím dôvod udeliť aj štvrtú. Páčila sa mi pointa, vlastne vypovedá o všetko už ten názov. Človek urobí chybu a ono sa to s ním vlečie niekedy aj celý život. A páčil sa mi aj záver, takto som si ho aj želal. Niektoré scény nemuseli byť explicitné, napríklad na začiatku mi stoporený čurák do záberu vôbec nechýbal. A inak tá Gajdošíková to je riadny liliput, koľko meria, 150 cm?

Ľahučký dych (1970) (TV film)

Básnické črevo dostalo svoje a na Magdu sa vždy dobre pozeralo, hoci som vždy preferoval jej sestru, tá mala nevinný kukuč, ktorý som u Magdy až tak nevidel.