• Krátkometrážní

Bestsellery (2021)

Podpriemerné, prakticky bez vtipu. Prišlo len trocha drámy, ale tá komediálnosť Cainea je takmer kompletne vložená do nadávok a nekonečného "bullshitovania". Jeho postava sa tak stala nesympatickou a v podstate ani Aubrey Plaza nepôsobila inak. Za mňa úplne zbytočné dielo a Michael Caine si zaslúžil niečo dôstojnejšie.

Gracepoint (2014) (seriál)

Dokonalá kopírka Broadchurch, požičané boli všetky scény, repliky. Ale kto nevidel pôvodný britský dokonalý seriál, tak sklamaný nemôže byť. Američania proste chcú mať svojich hercov, takto to oni robia, ale to neznamená, že seriál je sám o sebe zlý. Naopak bez poznania deja prináša rovnako tak prekvapivé zvraty a rozuzlenia. Miestne odpady dostali seriál do nepriaznivých čísel, ktoré si vôbec nezaslúži. To by sme potom museli dávať odpad aj Siedmym statočným či The Departed, to sú tiež len remaky.

Ples s princeznou (2019) (TV film)

Nebola to až taká tragédia, ako sa očakávalo, princezná celkom pekná, vlastne i ten párik pohľadný a nebolo to zbytočne extra naivné a presladené. Na druhej strane jasne predvídateľná línia. Zoznámia sa, zaľúbia sa, príde problém, ten sa vyrieši, happy end.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Najlepšie na filme bol záver, ale myslím tie pesničky. Inak šlo o veľmi málo pozitívny film, komediálne a rodinné skoro nič, skôr smutné a kvitujem posolstvo o tom, že so psami netreba narábať ako s vecou. Ale to citové vydieranie bolo veľmi amatérske, vôbec sa nepodarilo a ak chcel niekto napodobiť Psiu dušu alebo urobiť niečo na spôsob osudu psa, tak sa mu to vôbec nepodarilo. Dej je fádny, neponúka vôbec nič len zábery na psov a hodinu a pol Trojanovho hlasu smútiaceho z ľudskej zloby.

Hon na vrahy (2021) (seriál)

Prvé dve časti slušné, ďalšie dve už nie toľko. Nemá to grády a postupne sa z toho stane hypnotikum. https://dokumenty.tv/hon-na-vrahy-komplet-1-4-dokument/

Sám doma 3 (1997) odpad!

Debilný, nesympatický chlapec, koho pre pána napadlo, že toto môže jednotke či dvojke konkurovať? Ani vtipné, herecky nezvládnuté, bez vianočnej atmosféry a dospelí herci po obrne. Najväčším prekvapením je, že tu hrala 13-ročná Scarlett Johansson. Asi dodnes ľutuje.

Někdo to rád horké (1959)

Súhlasím s Jaro.Krafcik. Zasmiať sa tu nedá pomaly na ničom a čakať na čiernobiely kukuč Marilyn, no prosím, videli sme od nej oveľa viac a vo farbe. Starodobí homoši či trans devianti nezaujali a vlastne sa pýtam, čim je ten film tak výnimočný?

Řím: neviditelné město (2015) (TV film)

Zaujímavé, ale žiáľ vedené príliš tak nejak bulvárne, pritom padajú vedecké informácie. Asi je to tým sprievodcom a celým tým štýlom vysvetľovania.

Vzestup Pompejí (2020) (TV film)

Nič nudnejšie o Pompejách som v živote nevidel a eše ten názov. Majestátny a pritom nejde o nič len o vykopávky konkrétnych domov. Nič komplexné. Veľmi slabé plus to prevedenie a kochanie sa nad každou kostičkou či črepinou... Celé zlé.

Oasis Knebworth 1996 (2021)

Legendárna kontroverzná kapela, od ktorej sa mi páči tak každá druhá pesnička, ale treba uznať, že to boli poctiví hudobníci. Štvrť milióna ľudí v Knebworthe je toho dôkazom, hoci na lístky sa prihlásilo až 2 milióny priaznivcov. Pre fanúšikov pohladenie na duši, ale z odstupom nejde o dokonalý dokument. Pár zaujímavostí a väčšina času koncert.