Psí poslání

Psia duša

A Dog's Purpose

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2017, 100 min

A Dog's Purpose je film rozdělený do několika poměrně reálných životních příběhů lidí a jejich psích mazlíčků. Psíčci jsou roztomilí a mnohdy mají nelehké osudy, ale film jako takový hodnotit vysoko nemohu, neboť zde je nad slunce jasnější, o jak laciné citové vydírání diváka od začátku do konce filmu jde a dle mého názoru byl tento fakt bohužel jediným důvodem k natočení tohoto filmu. Je to škoda, určitě bylo možné toto téma zfilmovat důstojněji.(8.5.2017)

Na mňa skrátka tento námet funguje a je mi jedno, či v tom niekto vidí lacné citové vydieranie a pod. Neexistuje nič čistejšieho ako nezištná láska zvieraťa k človeku, tak úprimné, tak od srdca... Film je nielen plný skvelých, dojemných momentov, ale miestami aj roztomilého humoru, hlavne v podobe vtipného vnútorného monológu psíka. Konštrukcia dejovej linky bola tiež zaujímavá, s potupnou gradáciou emócií a s pútavým vykreslením rôznych psích životov, pričom sa nezabudlo ani na tie ľudské. A ten záver... niečo neskutočne krásne, príjemné a hrejivé, či už z pohľadu psíka alebo ľudí okolo. Nádherná vec!(5.5.2017)

Pro mě obrovské zklamáni a jde vidět že trailer věděl jak navnadit, strašná dramatická hudba, totálně soundtrack hrozný až na jednu písničku, příběh se snažil udělat obrovský dojem na diváka až to na plné čáře kazil, kde se dalo, jo místy je to pěkné a už ta představa jestli pes tak uvažuje a podobně, je super ale to asi vše, co se týče herců, už že tam hrála Britt Robertson sem se těšil a ono to stejně nepomohlo, jako by se ji ani nechtělo hrát, ani konec dojemnějšího stylu to bohužel nezachránil což je škoda ale filmů bude ještě fůra tak snad příště.(26.4.2017)

Strašně krásný a dojemný film! Mě jako milovnici psů naprosto dostal.. Vtipné scény, (které byly výborné a vážně zábavné) se střídaly s těmi smutnými, u kterých plakala polovina kina. Pro milovníky psů povinnost, ale je to moc hezký rodinný film, který se určitě bude líbit i těm, na které doma žádný čtyřnohý kamarád nečeká. :)(8.2.2017)

Musím říct, že jsem čekala víc, myslela jsem si kdo ví jak to bude dojemný, ale možná jedna scéna u které mi naskočily slzy. Hudba mi tam nepasovala vůbec. Co se týče samotného příběhu, tak ano musím říct, že to měli dobře vymyšlené, líbilo se mi, že to bylo i psíma očima, že tam byli i pocity psa, jak pes stárne. Konec byl pěkně udělaný, že člověk pochopil pointu celého příběhu. Bohužel to u mě jako TOP film neustál.(26.4.2017)

• - Spoiler: Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan (Dennis Quaid) dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil. (Lucasion)

• - Tvůrci filmu sklidili ostrou kritiku, když server TMZ zveřejnil video z natáčení, na kterém je německý ovčák nucený vlézt do nádrže, která simuluje divoké peřeje. Pes vypadá vyděšeně a do vody je násilím nucen proti své vůli. V závěru videa dokonce pes zmizí pod hladinou, kdy není jasné, jestli se jedná o součást scénáře nebo se jedná o nešťastné vyústění celé situace. Režisér filmu Lasse Hallström popřel že by byl v době incidentu přítomen, přestože server TMZ, tvrdí opak. Zároveň dodal, že by jinak incidentu zabránil. Producent filmu Gavin Polone podrobně vysvětlil, co se vlastně toho dne stalo. Video bylo složeno ze dvou záběrů. Polone připustil, že při prvním pokusu o natočení scény byl pes do vody chvíli přemlouván a při druhém pokusu se pes skutečně ponořil pod hladinu, ale jenom na pár vteřin a následně ho okamžitě vylovil bezpečnostní tým, aniž by to na psovi zanechalo nějaké stopy. (deadman93)

• - Původně měl psí hlas namluvit herec Bradley Cooper. Až později jej nahradil Josh Gad. (Tessy98)