Psí poslání

A Dog's Purpose

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2017, 100 min

• Tuax

Vzhledem k tomu, že rodinné filmy jsou ve válné většině taková nižší třída, ta jsem tolik nečekal, přesto mě to zklamalo a přišlo mi to příliš průměrné, ale jednu hvězdu srážím za tu stupinost v podobě těch psích myšlenek. Nečetl jsem zdejší komentáře, možná tato část filmu lide přijde zábavná a cool, ale mě kazila celý dojem. Lidská část byla v pohodě, prostě ztvárnění soužití lidí a psů, psí část byla v pohodě, prostě soužití psů s lidmi, ale ta psí dialogová vložka, mě nebavila a nelíbila se mi. Nevadí mi když ve filmech zvířata mluví, myslí, ale musí to tak nějak k tomu všemu zapadat, tady byla spousta myšlenek rádoby vtipných a přitom úplně mimo. Což mi vadilo hodně. Jinak to má nadstandartní pěknou výpravu, ale čekal jsem od toho zábavnost a ne tím stylem na který tvůrci vsadili, ten mi nesedl. No a reinkarnování čistě na omezeném území jen USA a pak nejlépe v ještě omezenějším prostoru v rámci možná tak okresu, to bylo taky dost ujeté. Přeci jen americký kontinent, natož jeho nějaká jedna část, není celým světem. Což by mi nevadilo, kdyby byl film zábavná jízda, nebo smutná, nebo roztomilá, nebo... ale není ani jedno, tak tohle pro mě vyplavalo taky na povrch.(2.5.2017)

Tentokrát priznávam, že hodnotím len srdcom. Psí život tu bol vykreslený príliš idylicky a povrchne samozrejme, presne tak ako sa ľudia na psy dívajú. Skutočnosť je rozhodne drsnejšia, hlavne ak je pes na reťazi niekde na špinavom dvore a bez prísrešku v horúčavách či mrazoch. Páčilo sa mi však to, ako boli vykreslené tie pozitívne vzťahy medzi človekom a psom, takto by to malo byť! Doporučujem vidieť a to nie len dospelým, ale kľudne deťom tak nad desať rokov.(22.3.2017)

Nádherný film, sprevádzaný každodenným životom, videný očami psa, ktorý sa zakaždým reainkarnuje do iného tela, no jeho podstata je zachovaná. Každý psí život sa odohráva v inej dobe, začína 60-timi rokmi a končí súčasnosťou, ktorá nečakane spája minulosť. Pre mňa je to dojemný a zmysluplný film, ktorý dáva zmysel a môže odpovedať na nezodpovedané otázky.(25.6.2017)

Setsakra naivní námět, přetavený do neurážejícího rodinného nadprůměru, který místy dokáže vyvolat nějaké emoce, ale občas i bohužel tápe na místě v jedné z těch několika příběhových linek. Jako pejskař si žádnou takovouhle příležitost ujít nenechám, jelikož těch psích filmů tolik zase není, ovšem na druhou stranu už jsem viděl i zajímavější kousky. A to se Dennis Quaid vážně snažil a PRko mě taky neodradilo...8/10(23.4.2017)

Komentář obsahuje možné SPOILERY: Co může být dojemnějšího než film, ve kterém na konci zemře pes? Film, ve kterém zemře pes po deseti minutách. A pak znovu, a znovu a znovu... No jo, obrečela jsem odchod všech těch hafanů a musím říct, že jsem si pekelně rozmazala řasenku po tvářích. Uf. Nicméně: pokud odhlédnu od všech těch odchodů a návratů, jde o poměrně průměrný film, u kterého si pobrečíte. Určitě aspoň na konci. A pokud ne, tak... tak prostě asi máte radši kočky nebo co.(20.6.2017)

• - Tvůrci filmu sklidili ostrou kritiku, když server TMZ zveřejnil video z natáčení, na kterém je německý ovčák nucený vlézt do nádrže, která simuluje divoké peřeje. Pes vypadá vyděšeně a do vody je násilím nucen proti své vůli. V závěru videa dokonce pes zmizí pod hladinou, kdy není jasné, jestli se jedná o součást scénáře nebo se jedná o nešťastné vyústění celé situace. Režisér filmu Lasse Hallström popřel že by byl v době incidentu přítomen, přestože server TMZ, tvrdí opak. Zároveň dodal, že by jinak incidentu zabránil. Producent filmu Gavin Polone podrobně vysvětlil, co se vlastně toho dne stalo. Video bylo složeno ze dvou záběrů. Polone připustil, že při prvním pokusu o natočení scény byl pes do vody chvíli přemlouván a při druhém pokusu se pes skutečně ponořil pod hladinu, ale jenom na pár vteřin a následně ho okamžitě vylovil bezpečnostní tým, aniž by to na psovi zanechalo nějaké stopy. (deadman93)

• - Původně měl psí hlas namluvit herec Bradley Cooper. Až později jej nahradil Josh Gad. (Tessy98)

• - Spoiler: Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan (Dennis Quaid) dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil. (Lucasion)