Psí poslání

Psia duša

A Dog's Purpose

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2017, 100 min

Krásny a dojímavý film, ktorý ma svojím spôsobom prekvapil... A tak ako pri iných filmoch,tak aj tu režisér Lasse Hallström hraje najmä na city,a pri tomto filme to nie je inak.. Ja mám rád psov ,a tento príbeh nám troška nazrie do psieho sveta...,a práve tieto veci sa mi najmä páčili vo filme... A samozrejme ma prekvapil a potešil Dennis Quaid ,, ktorého mám rád", len škoda že aj on pekne starne..,a v tomto filme sa to bohužiaľ dá vidieť.... Aj keď prvá polovica filmu bola taká že som premýšľal, že mu dám iba tri hviezdičky...,ale potom ma film na toľko zaujal..,že moje hodnotenie filmu je medzi 4 až 5 hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu je.: 4,5 / 5... - film pozretý ( Cinema city - Polus city center Bratislava ) , zároveň moja zatiaľ prvá návšteva kina ,,v tomto roku"... Film si ešte určite párkrát pozriem lebo si to zaslúži....(21.2.2017)

Tentokrát priznávam, že hodnotím len srdcom. Psí život tu bol vykreslený príliš idylicky a povrchne samozrejme, presne tak ako sa ľudia na psy dívajú. Skutočnosť je rozhodne drsnejšia, hlavne ak je pes na reťazi niekde na špinavom dvore a bez prísrešku v horúčavách či mrazoch. Páčilo sa mi však to, ako boli vykreslené tie pozitívne vzťahy medzi človekom a psom, takto by to malo byť! Doporučujem vidieť a to nie len dospelým, ale kľudne deťom tak nad desať rokov.(22.3.2017)

Nádherný film, sprevádzaný každodenným životom, videný očami psa, ktorý sa zakaždým reainkarnuje do iného tela, no jeho podstata je zachovaná. Každý psí život sa odohráva v inej dobe, začína 60-timi rokmi a končí súčasnosťou, ktorá nečakane spája minulosť. Pre mňa je to dojemný a zmysluplný film, ktorý dáva zmysel a môže odpovedať na nezodpovedané otázky.(25.6.2017)

• Lacike

Som psickar a na film som sa dost tesil ale nejak ma to vôbec nebavilo. Nie je to ani dostatocne dojimave a ani zabavne. Nemam rad tento epizodny styl filmov v ktorom sa rychlo strieda viacero pribehov, takze si ma ziadny z nich nestihne ziskat. Vsetci tí psi sice boli roztomili, ale vôbec ma nezaujali ludske postavy a tym padom sa u mna nedostavili ani ziadne emocie, ked sa na konci kruh uzavrel a pes sa stretol so svojim pôvodnym panom. Jedine, co sa mi pacilo, boli epizodky medzi psom a kocurom. Tie boli fakt vtipne. Zvysok je sterilny priemer. 4/10.(13.5.2017)

Tak nějak rodinná pohoda na sobotní večer. Zaujme určitě lidi s láskou pro psy. A příběh? Pes, který dožene hlavu rodiny, otce, k alkoholismu svým chováním, několikrát si zemře, nechá mě plakat, aby se zase narodil, usmál diváka, no a nakonec se dostaneme do emeriky a její vítězného ražení v sentimentalitě.(14.6.2017)

• - Tvůrci filmu sklidili ostrou kritiku, když server TMZ zveřejnil video z natáčení, na kterém je německý ovčák nucený vlézt do nádrže, která simuluje divoké peřeje. Pes vypadá vyděšeně a do vody je násilím nucen proti své vůli. V závěru videa dokonce pes zmizí pod hladinou, kdy není jasné, jestli se jedná o součást scénáře nebo se jedná o nešťastné vyústění celé situace. Režisér filmu Lasse Hallström popřel že by byl v době incidentu přítomen, přestože server TMZ, tvrdí opak. Zároveň dodal, že by jinak incidentu zabránil. Producent filmu Gavin Polone podrobně vysvětlil, co se vlastně toho dne stalo. Video bylo složeno ze dvou záběrů. Polone připustil, že při prvním pokusu o natočení scény byl pes do vody chvíli přemlouván a při druhém pokusu se pes skutečně ponořil pod hladinu, ale jenom na pár vteřin a následně ho okamžitě vylovil bezpečnostní tým, aniž by to na psovi zanechalo nějaké stopy. (deadman93)

• - Spoiler: Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan (Dennis Quaid) dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil. (Lucasion)

• - Původně měl psí hlas namluvit herec Bradley Cooper. Až později jej nahradil Josh Gad. (Tessy98)