Psí poslání

Psia duša

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Indie, 2017, 100 min

Komentář obsahuje možné SPOILERY: Co může být dojemnějšího než film, ve kterém na konci zemře pes? Film, ve kterém zemře pes po deseti minutách. A pak znovu, a znovu a znovu... No jo, obrečela jsem odchod všech těch hafanů a musím říct, že jsem si pekelně rozmazala řasenku po tvářích. Uf. Nicméně: pokud odhlédnu od všech těch odchodů a návratů, jde o poměrně průměrný film, u kterého si pobrečíte. Určitě aspoň na konci. A pokud ne, tak... tak prostě asi máte radši kočky nebo co.(20.6.2017)

Krásně promyšlený doják a adept na jeden z nejlepších rodinných filmů tohoto desetiletí. On je totiž film o psovi/psech (či jiných zvířátkách) často mnohem dojemnější a zajímavější, než spousta snímků s fakt silným příběhem o homo sapiens sapiens. No abych to shrnul.. pár hlušších míst, které se ovšem v celkovém součtu úplně ztratí.(21.3.2018)

Trochu mi vadí ta hlavní zidealizovaná myšlenka filmu, kde jsou psi něčím, čím doopravdy nejsou, ale pokud to budeme brát jako fantasy, tak je to asi v pořádku. Film jako takový je ale děsná vyděračka na city, zvláště jeho druhá polovina, kterou musí pejskař nebo aspoň citlivější divák zákonitě ořvat. A pro ostatní to bude asi jenom celkem standardní rodinný film.(27.4.2017)

O filmu jsem se dozvěděla díky stěžovatelům, kterým se nelíbily praktiky při natáčení. Předem jsem nezjišťovala, o čem přesně snímek je. Ale jméno režiséra mi zaručovalo, že se mi to asi bude líbit, a tak jsem šla do toho. A dobře jsem udělala. Příjemný, příjemně dlouhý film, doják, některé linky mě bavily více, některé méně, sem tam skoro slzičky, sem tam smích... No, užila jsem si to, ač nejsem pejskař, a jsem ráda za konec.(14.5.2017)

Táto psia reinkarnačná seansa bude mať u ľudí úspech z jednoduchého dôvodu - že väčšina zbožňuje psy. Ja síce k tejto majoritnej skupine ľudí nepatrím, ale musím uznať, že koncept a forma tohto filmu sa mi celkom páčili, hoci to pôsobilo až príliš fantasticky a rozprávkovo, najmä kvôli tej reinkarnácii. Ale dajme tomu, bola to celkom fajn oddychovka na tému psí život. Myšlienkové pochody tých psov ma celkom bavili, sem tam zaúradoval aj milý dôvtip, takže z tohto pohľadu uznávam kvalitu. Po obsahovej stránke to však až taká sláva nebola. Akurát tak na 3*.(2.5.2017)

• - Původně měl psí hlas namluvit herec Bradley Cooper. Až později jej nahradil Josh Gad. (Tessy98)

• - Natáčelo se v Kanadě v provincii Manitoba, konkrétně ve městech Winnipeg, Lockport, Brandon a Selkirk. (BMW12)

• - Spoiler: Autor knižní předlohy W. Bruce Cameron je autorem mnoha bestsellerů a stejně jako hlavní postava ve filmu Ethan (Dennis Quaid) dostal svého prvního pejka, když mu bylo osm let. A také věřil tomu, že se po letech jeho kamarád k němu vrátil. (Lucasion)