Scorsese přizpůsobil době nejen ukotvení příběhu, ale i svůj osobitý způsob režie - už žádný hlas vypravěče ani lidské vyznění, Skrytá identita je nekompromisní, moderní kriminálka. Zamotaná je právě akorát, aby vyžadovala divácké soustředění, ale na oplátku byla intenzivní a svěle bavila i fascinovala svou vypjatou atmosférou a chemií mezi postavami po celou dobu nadprůměrné stopáže. I běžné konverzace tak působi dramaticky, či dokonce akčně. Na druhou stranu mám ale pocit, že je všechno bráno poněkud "letem světem", občas se spoléhá na náhody a vykreslení charakterů zachraňuje až na poslední chvíli plejáda charismatických herců. 9/10(13.1.2009)

Skvělý počin Martina Scorsese. Hvězdami se to ve filmu jen hemží. Precizně režisérsky zvládnutý film z prostředí dnešní mafie a tajné policije. Konec byl pro mě trochu překvapující, přece jenom nečekal jsem, že se všichni navzájem postřílí. Oscary za film, režii a scénář jsou podle mého ve správných rukou. Mohu jen a jen doporučit....(1.12.2007)

Energicky thriler nabity napetim, kvalitnymi vykonmi a spravnou atmosferou. To je sice pravda, ale pokial originalna verzia Volavka patri medzi vase naj filmy, najdu sa urcite aj veci, co sa vam pacit nebudu. Original je omnoho viac zalozeny na ustrednych charakteroch a ponuka neporovnatelne hlbsi zazitok (nevraviac o odlisnom konci a dalsich dvoch pokracovaniach, ktore zazitok este prehlbia) a oproti tomu je Departed prilis jednoduchy, akoby mu chybalo nieco dolezite. Ale, zasa treba povedat ze so sa slusne bavil a na amicke pomery je to viac ako slusny snimok. Tak ci tak, Volavka rulez. (7.2/10)(10.5.2007)

Duševní Benjamin Button Scorsese o krysách a volavkách převezených z hongkongské ZOO do výběhů té bostonské. Nepřekvapil scénami, které se aranžují hodiny, aby jim pak ve filmu patřilo pár sekund či stylem vyprávění, který připomíná papírovou loďku stahovanou vodním vírem. Trochu mě zarazilo, že navzdory zvyklostem stál tentokrát spíše na straně zákona a taky, že nevyždímal z hvězdné sestavy dokonalé výkony. Leo dobrý, stejně jako Wahlberg, který v roli lektora etikety používal v krajních případech invektivy jako „mizera“ či „licoměrník“. Damon sice postavil výkon na své přirozené nesympatičnosti, ale nešlo mu uvěřit, Farmiga v hloupě napsané roli jen mohla valit oči a sám velký rozcuch Jack vypadal, že je pořád v roli psychiatra Buddyho Rydella z Anger Management. Nic to však nemění na tom, že spojení Scorsese - Gangster Movie je stále spolehlivou značkou a toho hlodavce na pozadí Massachusetts State House berte jako rozverné mrknutí na diváky, kteří ji vyhledávají..(23.7.2014)

Asijskou Volavku, která tvoří předobraz Skryté identity, neznám a vzhledem ke svému vztahu k asijské produkci jsem skeptický k představě, že by mě mohla zaujmout víc, každopádně nemusím řešit nepůvodnost námětu a to, jak se s ním Scorsese vypořádal. Každopádně jde o zajímavý film, který mě po emociální stránce plně uspokojil. Souboj dvou profíků, kteří proniknou do nepřátelského tábora, aby získávali informace, je plný napětí a zvratů. Chytrý film s výborným obsazením, kterému vévodí Leonardo DiCaprio. Celkový dojem: 90 %.(19.11.2009)

• - Jde o teprve druhý remake, který získal Oskara za nejlepší film. Prvním byl film Ben Hur (1959) (don corleone)

• - Leonardo DiCaprio měl původně v kapse roli ve filmu Kauza CIA, ale nakonec se jí musel vzdát kvůli Scorseseho snímku. Mimochodem, film Kauza CIA režíroval Robert De Niro, který měl původně ve Skryté identitě ztvárnit mafiána Costella či kapitána Queenana (Martin Sheen). DiCapriovu roli v Kauze CIA nakonec získal Matt Damon, který zázračně zvládnul obě role. (imro)

• - Martin Scorsese vyhrál Oscara za řežii poprvé po předcházejících 5 nominacích. Když při udělování slyšel, že vyhrál, poprosil udělujícího ať obálku přečte znovu. (GreatestFan)