V požehnaných čtyřiašedesáti letech přináší pan Režisér tak precizní gangsterskou pecku, až mohou jeho o generaci mladší kolegové jenom tiše závidět. 150 minutový výlet mezi nejvyšší policejní a mafiánské šarže je vyprávěn s neskutečnou lehkostí, maximálním citem pro odvrácenost obou světů (podaného skrze osudovou lásku k jedné ženě) a taky s naprosto božskou dávkou mrazivě černého humoru. V tomto díle nenajdete zbytečné filmové okénko, natož tak scénu. Scorsese opět stylizuje násilí jako běžnou životní rutinu, což v samotném závěru poruší jenom proto, aby si z divákem trochu odlehčeně pohrál a ukázal, že ani on se nemusí brát smrtelně vážně. Promenuje se zde herecká sestava těch největších borců, ať už strhující DiCaprio, uvolněný Damon (řeči o přehrávání jsou kecy!), přes ďábelského Nicholsona až k naprosto geniálnímu Marku Wahlbergovi. Vše podbrnkává stylový hudební doprovod, Pink Floydy počínaje a strhujícím punkovým nářezem Dropkick Murphys konče. Po skončení jsem měl chuť na jediné: klidně si zopakovat tento koncentrát dokonalosti znovu!(12.11.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Rozporuplná akční mafiánská krimi slavného Scorseseho s řadou špičkových hvězd. Po začátku Skryté identity se na nás však začne chrlit neuvěřitelná záplava vulgarit, nepřehledný děj plný postav, z nichž každá druhá má nebo může mít dvě tváře a dva pány, potoky krve a rychle narůstající řada mrtvol. Zatímco Coppolův Kmotr dokázal prostředí mafie vykreslit s noblesou, tady marně soudíme, zda jsou mafiáni i policie vůbec příčetní a duševně zodpovědní za své činy. Na druhou stranu, napětí postupně graduje, motivace postav se projasňuje, především DiCaprio a tradičně Nicholson hrají (jako) o život. V závěru film přináší zajímavá rozuzlení v duchu antické tragédie a nejlepších tradic westernu. Přesto se mnou film nedokázal pocitově nijak pohnout. A to se mi u filmů oceněných Oscarem za nejlepší film roku rozhodně nestává. Tři a půl hvězdičky, z nostalgie a kvůli DiCapriovi zaokrouhluji nahoru. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221020-skryta-identita-departed-the/videa/(28.3.2009)

Remeselne zvládnutý thriller s nečakaným a mimoriadne zábavným záverom, zase raz dokazujúci herecké kvality Leonarda Dicapria. Ale to je málo. Pravda fuckuje sa tu dokonale, lenže to predsa nemožno označiť za klad, rovnako ako príbeh, ktorý šliape ako švajčiarske hodinky ale popritom je odťažitý a na efekt. A skutočne ma mrzí, že najviac ocenení zozbieral Scorcesse práve za tento film.(12.12.2006)

Obsahuje spoilery: "Gratuluji ti ke zvládnutí detektivních zkoušek a vítám tě u vyšetřovací jednotky." - "Třikrát kurva, sláva!" Tolik hvězd v jednom filmu se moc nevidí! Jack Nicholson jako šéf mafiánské rodiny. "Víš kdo jsem?" - "Ne." - "Ten, kdo ti řekne, který chlapy mlátit můžeš a který zase ne. Tohohle chlapa by jsi sice mlátit moh, ale já říkám, že nemůžeš." Do té je nastrčený tajný agent Leonardo DiCaprio, který spolupracuje s vulgárním kolegou Markem Wahlbergem. Nikdo jiný o něm neví, protože v policejním kolektivu někdo bonzuje a donáší mafii. Ten někdo je nenápadný polda Matt Damon. Vynikající výkony herců v policejně-mafiánském prostředí. "Ten irskej buzerant po mě jde. Něco mu předhodíme a on se toho chytne, jako prdel na péro." 5* pro tento zamotaný, leč zajímavý film. - 90%.(29.2.2020)

Scorsese je PAN režisér. Na remaky si moc nepotrpím a na remaky mých oblíbených filmů už vůbec, ale on to umí natočit tak dobře, že mi to vůbec nevadilo. Takže plné hodnocení nedávám jen za Nicholsona (nemohla jsem si pomoct, ale jako ústřední padouch mi tam prostě neseděl) a za závěr, který mi přišel velmi zbytečný.(8.11.2006)

• - Postava Raye Winstonea je odkazem na film Cotton Club (1984) Francise Forda Coppoly, kdy si loajální a obávaný pomocník mafiánského bosse rovněž nechává říkat French. Na film odkazuje také rozhovor o loajalitě a důvěryhodnosti, který vede Costello (Jack Nicholson) s Mr. Frenchem (Ray Winstone). Ve zmíněném filmu proběhla podobná debata. (Mr. Lobo)

• - Scéna, kdy se Colin Sullivan (Matt Damon) sprchuje, je odkazem na film Psycho (1960). (Sherlock Holmes)

• - Spoiler: CD, které pošle Costigan (Leonardo DiCaprio) seržantu Sullivanovi (Matt Damon), na kterém je nahrávka s jeho rozhovory s Costellem (Jack Nicholson), je ve skutečnosti v obalu CD od skupiny The Rolling Stones "Exile on Main St.". Ve scéně, kdy Costello mlátí Costigana botou do poraněné ruky, hraje v pozadí písnička "Let It Loose", která je právě z tohoto alba . (cihlenka)