poster

Mechanický pomeranč

 • anglický

  A Clockwork Orange

 • slovenský

  Mechanický pomaranč

Drama / Krimi / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1971, 136 min

Externí recenze k filmu (4)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský)

  "Toto kontroverzné spracovanie malo hneď po vydaní za následok to, že film bol zakázaný vo Veľkej Británii na istý čas. Napriek tomu bol film nominovaný na štyroch Oscarov (Najlepší film, Réžia, Strih, Scenár) aj keď nakoniec nezískal ani jedného zlatého plešatca. Aj tak tento film bol ešte len…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) *****

  "„Mechanický pomeranč“ není prvoplánový horor, je to sociální sci-fi, které je velmi kritické ke společnosti a které ji zobrazuje odhalenou až na kost. Kubrick se nezastavil před ničím. Ale je nemožné, aby se takhle společnost vyvinula? Je ten obraz natolik odlišný od skutečnosti? Lidé by se měli…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II)

  "Podle mnohých nejkontroverznější film všech dob má v divákovi vyvolat spoustu emocí, jež se vylučují s obvyklými cíli filmařů. Má nás otrávit, znechutit, urazit, vyprovokovat. Máme o něm přemýšlet, hledat cestu ven z jeho logiky a argumentace, protože jeho myšlenky nemáme chtít přijmout. Právě…" (více)

 • Tiscali.cz (Vladimír Hendrich)

  "Ještě dnes, více než třicet let po svém vzniku, zaujme Kubrickův Mechanický pomeranč nonšalantně půvabnou stylizací oprávněně varovné vize ultranásilí v moderní společnosti. Ale jakkoli je Kubrickova filmařská kultura hodna ocenění a obdivu, naskýtá se tak jako u každé filmové adaptace významného…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace