DVTV (2014) (pořad)

5 * za srovnání se žumpou, kterou většina zpravodajství u nás je.

Jonas Kaufmann - Večer s Puccinim (2015) (koncert)

Včera jsem byl v kině a ačkoliv Puccini není pro mne tou absolutní jedničkou (Mistra z Bayreuthu překonat zkrátka nejde), cítil jsem se skvěle. Cestou domů mi zněly v hlavě krásné melodie a já stále děkoval, že jisté dámě ujel vlak a já mohl jít jako náhradník. :-)

Tommy Atkins in the Park (1898)

Mám rád němé grotesky. A tahle je velmi dobrá. Skoro jsem se smál víc než hlavní protagonista.

Rudovous (1965)

Na světě jsou i laskaví lidé, zatím jsi jen žádného nepotkala. Rudovous v mém žebříčku asi nikdy nepostoupí nad Opilého anděla, kterého ale překonat stejně skoro nejde. Jestli je Opilý anděl dokonalý (a to je), pak Rudovousovi k dokonalosti chybí jeden (možná dva) malé krůčky. / Toširó Mifune se jako Rudovous tváří drsně. Sem tam se i usměje, občas budí hrůzu. Ale uvnitř je opravdový. Opravdový lékař a opravdový Pan Herec. / Za nejnosnější považuji tu část filmu, ve které se Dr. Yasumoto zhroutí a jeho pacientka se o něj začne starat. To její drbání podlahy je už jiné drbání, než bylo předtím. Její výraz je jiný - lidštější, přístupnější. A mladý lékař začíná chápat kliniku i hlavního lékaře. A také, což je nejdůležitější, své pacienty. / Je sice něco na výtce, že Akira ve svých filmech hodně tlačí na pilu, že ukazuje velké pravdy hodně okatě, ale to má být chyba? Příliš těžký film s důmyslně skrytým poselstvím bude jen těžce oslovovat větší množství lidí, kdežto film, který divákům své poselství naservíruje na podnose, většina pochopí. A ať si kdo chce co chce říká, film by měl vždycky aspoň trochu vzdělávat a vychovávat. A to filmy Akiry Kurosawy dělají v míře hojné. Je to velký doktor. Ne, velký člověk.

Svatý rok (1976)

Báječné zakončení velké kariéry Jeana Gabina s perfektními hláškami. / Dovolte, abbé, nesmíte si plést zvířecí vášeň s něžnou duchovní láskou, do prdele! Jsme v prdeli, monsignore! Moc slušnej chlapík. Dvořil se mi tři měsíce, než se se mnou vyspal. - Jo, Angličani jsou opravdu trpěliví a vytrvalí, to se poznalo za války.