Baby Blues (2008)

To byla paráda. Mohu se podepsat pod komentář Flipnica. Toto se děje. Kdo v dětství zažil večerní psycho, nemůže dát nic jiného než jako já plný počet. Takto to bohužel vypadá. Matka šílenkyně zahraná a stvárněná dokonale reálně. Konečně i sympatický, dětský herec. Tohle bylo syrové hororové drama.

DobroDRUH (2015) (pořad)

DobroDRUHA považuji v této kategorii dokumentárních, cestovatelských, poznávacích pořadů za nejlepší, který jsem viděl. Poučná, zábavná forma, která ani na chvíli nenudí. Pan Adam Lelek je charismatický a před kamerou funguje naprosto perfektně. Mám toho již nakoukáno hodně a proto jsem nadšený, že mě stále dokáže něco tak příjemně překvapit. Každý díl jsem viděl několikrát. Působí to jako příjemný relax a mám chuť do řadu zemí vyrazit. Minimálně do Peru určitě. Díky Adame a ať se daří.

Potkal jsem ho v ZOO (1994)

Krásný film o pravém, nefalšovaném kamarádství dvou lidí. Pokaždý, když film sleduji, vybaví se mi vzpomínky na mé dětství. Líbila se mi více ta první část. Příjemný relax na dobu, kdy všechno bylo jednoduché a nám ležela budoucnost u nohou. Film dokazuje, že síla lásky je nepřekonatelná,a že i když to má člověk těžké, může se ze života radovat. Uvědomuji si, že čím jsme starší, tím více se jim vzdalujeme. Toto období dospívání bylo krásné a už to nikdy tak hezké nebude.

Půlnoční vlak (2008)

Jsem obrovský fanoušek hororu, ale toto se vážně nepovedlo. Začátek je velice slibný. Zaujal mě nápad fotografa v nebezpečných, nočních ulicích. Hlavní záporák charismatický, jeho ´´mordovací´´ nástroj neokoukatelný a Brooke Shields krásná. To jsou ale jediná pozitiva filmu. Příběh po čase začne nudit a Bradley Cooper přehrávat. Ani jednotlivé vraždy nejsou dobře natočené. Když u toho chybí reálnost a logika, nemůže snímek působit syrově a uvěřitelně. Pro ty kteří mají nakoukáno jako já film nedoporučuji. Někdo, kdo s horory začíná, ať se klidně podívá. Zjistí, jak se horor natočit nemá a v budoucnu má velkou jistotu, že ten další horor bude lepší. Zde je toho prostě hodně špatně, hlavně scénář, Cooper a závěr, který chce šokovat, ale mě uspal! Tady je prostě nutné sledovat mě, aby se člověk nenapálil. Hodnocení mezi 1-2*. Dám horší 2*.

Návrat k vítězství (1981)

Miluju Stalloneho, miluju fotbal, miluju filmy z prostředí 2. světové války. Miluju tento film. Povedený film, který pohladí po duši. Závěrečný fotbalový zápas za doprovodu hezké hudby mě pokaždé neskutečně dojme. Carole Laure je tu nádherná. Doporučuji.

The Collection (2012)

Zbytečné, hloupé pokračování už i tak dost průměrného prvního dílu. Tenhle film postrádá atmosféru a nápad. Po sérii Saw a Kostky už nemohou diváka, který má nakoukáno jako já bavit a natož šokovat. Příběh, kamera, prostředí mizerné a záporák nezajímavý. Film nedoporučuji!

Backcountry (2014)

Nejdříve je si třeba uvědomit, že toto není horor. Jedná se o drama. Film buduje skvělou atmosféru a už dlouho mi nebyla mužská postava tak sympatická jako v tomto případě. To setkání s cizincem uprostřed lesa bylo děsivé, ale nikam se to neposunulo. Škoda. Do úmrtí hlavního hrdiny je toto drama nadprůměrné. Super kamera, velmi realistické chování postav, příběh. Od smrti hrdiny už je to jen průměrný až podprůměrný film. Ten scénář mohl být napsán se zajímavějším rozuzlením.

Ghoul (2015)

Provedením hodně podobné mému oblíbenému Blair Witch. Ten ale přinesl do světa hororu revoluci. Ghoul nepřináší nic nového. Líbilo se mi prostředí lesů, sychravého počasí a musím pochválit práci s kamerou. Já osobně, pokud bych film režíroval, dal bych si víc práce na ´´odstranění´´ hlavních hrdinů. Možná by tomu celému sedlo méně duchařiny a hrát to více na fyzické zlo, které tam někde po lesích číhá. To duchovno, tam šlo zařadit jak nástroj hlavního padoucha. Co se týče herců, tak nejlepší výkon předvedla Jennifer Armour. Od filmu jsem vůbec nic nečekal a příjemně mě překvapil.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Nejlepší Vaculík.Tak začnu svůj komentář k tomuto krásnému, něžnému filmu Oznamuje se láskám vašim.Příběh krásné dívky a sympatického, hláškujícího námořníka mě dostal.Nečekal jsem moc, ale dostal hodně.Tak opravdovou lásku jsem ještě neviděl v žádném filmu.Kam se hrabe Titanic.A když Vaculík otevře knihu a čte text, který napsala jeho milá je Vám do pláče? Doporučuji těm, kteří mají, nebo měli tu jednu svou velkou, opravdovou lásku.[ZE LA VÍ]

Ledová smrt (2006)

Tak tu máme pro změnu norský horor. Horor se mi líbil a některé nelogičnosti mu odpouštím. Příběh stojí na charismatické hlavní hrdince, která po dlouhé době nevypadá jako top modelka z přední strany pánských časopisů, ale jako normální ženská. Taková Sigourney Weaver. Dalším kladem je i záporná postava, která zaujme neokoukaným zjevem a vražednou zbraní. Co se nepovedlo je počáteční délka, po kterou se ve filmu nic neděje. Atmosféra se buduje moc složitě a zdlouhavě. Divák musí čekat, ale poté to stojí za to.