• Krátkometrážní

Good Charlotte - I Just Wanna Live (2005) (hudební videoklip)

I Just Wanna Live je dobrá pesnička. Pre dospievajúceho parchanta v mojej osobe na konci základnej školy, respektíve všetky roky na gympli to však bola hymna tých rokov. Totálna pecka, ktorú si ešte aj teraz občas rád pripomeniem. Na klip sere pes.

Obvyklí podezřelí (1995)

Na prvý pohľad štandardné krimi... tento snímok však vyniká svojským storytellingom a záverečným twistom, aký sa len tak nevidí. Som presvedčený, že ďalšia projekcia bude minimálne rovnako pútavá a práve znalosť finále dodá divákovi nový pohľad na tento príbeh zvláštnych chlapíkov.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Osma séria asi nemohla dopadnúť rozporuplnejšie a diskutabilnejšie. Atmosféra, postavy, akcia, všetko priam odzbrojujúce. Uzatvorenie príbehov, ktoré sa dlhé roky tak urputne a poctivo budovali, prinajmenšom neuspokojivé.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

V siedmej sérii sa začína hrať na fanúšikovskú nôtu a človeku sa až zacnie po komplikovanosti, zvratoch a neistote predchádzajúcich sérií. Počet dejových liniek sa minimalizoval, prichádza k stretom o akých sa nám ani nesnívalo a všetko smeruje k jednému koncu. Je cítiť, že sa blíži záver seriálu. Winterfell otravný, akcia fenomenálna.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Jedným slovom - epickosť! Konštantné potvrdzovanie, že ide o najveľkolepejší a najlepší seriál súčastnosti.

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Štvrtá séria zahŕňa málo, no predsa tak mnoho. Je určite naozaj zložité do desiatich častí zahrnúť to nespočetné množstvo dejových liniek a príbehov všetkých postáv. Tento seriál si ma získal už dávno, milujem tento svet, milujem tie postavy. A budem zlý, ak budú i naďalej zomierať moji obľúbenci. Uff, bol to pekný mesiac s GOT, no bude to opäť veľmi dlhý rok bez....

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Tretia séria ponúka ukážkové dobrodružstvo na všetkých frontoch, keďže sledujeme príbehy hrdinov skutočne po celom tunajšom svete [vynikajú Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)] . Vojna o železný trón je v plnom prúde, no tak ako každý, i ja očakávam v ďalšej sérii tú onú bitku. Je to excelentné, bude to veľkolepé!

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Druhá séria už šlape v zabehnutých kolajách a robí to viac ako dobre. Moje volanie po severe a väčšej akcii bolo vypočuté, navyše pridala sa k tomu slušná dávka fantasy. Po druhej sérii som maximálne spokojný a s vysokými očakávaniami si počkám aj na tú tretiu.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Po prvej sérii (seriál neposudzujte skôr, netúšite totiž čo hodnotíte) je moja spokojnosť takmer na maxime. Game of Thrones ponúka nevídanú nepredvídateľnosť. Keď priebeh ponúka tucet možných ciest alebo sa naopak javí stereotypne, okamžite príde nečakaný zvrat (nechcem spoilerovať) a príbeh naberá nečakané kontúry... Casting bol viac ako trefný a herci vo svojich úlohách predvádzajú osobné maximá. Väčšina charakterov je doslova lahôdkou (rovnako úchvatný je ich vývoj) a niektorí herci umne prevyšujú ostatných [jednoznačne Tyrion Lannister (Peter Dinklage), Arya Stark (Maisie Williams) a Eddard Stark (Sean Bean)]. Byť viac akcie a viac severu, bolo by to u mňa stopercentné.

John Wick 3 (2019)

Dva roky ubehli ako voda, príbehovo však nabiehame bezprostredne na udalosti po druhej časti. Štýlovejší, prepálenejší a nadupanejší číry akčňák som asi ešte nevidel. Treba sa pripraviť na to, že každá tunajšia akčná scéna trvá asi 3 násobne dlhšie, než je bežné. Je však na škodu, že atmosféra prvej pol hodiny vyprchala a všetka tá akcia (hoci baví kráľovsky) pôsobí až repetitívne. Keanu je každopádne obrovský frajer a to jeho "yeaah!" je až komicky úžasné. Parabellum je zážitok! Pevne verím, že Jonathan Wick ešte nepovedal posledné slovo.