Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Vždy když slyším dětský hlásek Lindy Rybové čekám, že za její postavou najednou vykoukne nějaký malý Cipísek který bude tím hlasem skutečně mluvit. A ono zas nic. Žádné překvapení. Básníci už jsou hodně dlouhou dobu, více než přes čtvrt století, jen takové šedé myšky. Prostě ani tentokrát se zázrak nekonal. Produkce: Bio Illusion

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Stále to má Kleinův rukopis, ale inkoust už je vybledlý, pero skřípe a jeden cynický básník ztrácí naději v konkurenceschopný český film.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Nejlepší díl básníků, s cimrmanovskou vsuvkou, díky které jsem si udělal pořádek na pracovním stole. Škoda že Bronštajn nestačil dokončit své výzkumy - takto mi v levém horním rohu zůstalo volné místo se kterým si nevím rady. 85%.

Jako bumerang (1976)

Dobrá hudba pomáhá zachraňovat plytký scénář, tím velkým zachráncem této průměrné trošinku tendenční podívané je ale Alain Delon. Slavné jméno zapříčinilo, že celuloidová kopie filmu ještě není obrostlá mechem a přihrádka s ní není pokrytá pavučinami. José Giovanni nutí diváky aby se postavili na stranu zjevných zločinců, kteří mají být obětmi bezohledného soudního systému. Poněkud podivínský děj místy nelze brát zcela vážně i tak je nutno poznamenat, že když se něco jako bumerang hodí, může se to taky vrátit zpátky.

Jak vykrást banku (1964)

V roce 64 kdy L de F už točil první Četníky a Fantomase je toto stále jen rozjezdový testovací film pro budoucí legendární výboje. Snesitelný podprůměr v kariéře Funese, který je snáze zapamatovatelný díky Faltusovu dabingu. Ten si sice celou stopáž šlape na jazyk, chtělo to více dopilovat, ale využít imitátora se tehdy jevilo jako dobrá možnost jak se přiblížit geniálnímu FF. V dnešní revoluční době je toto samozřejmě už passé. Nastupuje umělá inteligence a pokud bude vůle a vyřešená právní forma, nadabovat Funese hlasem FF nebude žádný problém. Asi na to ale ani nebudu čekat a natočím si s Funesem neoficiálně vlastní celovečerní film. Třeba sedmé pokračování četníků. Pokrok jde tak rychle, že je to snad jen otázka měsíců. Dabovat bude samozřejmě František Filipovský...

Já, Mattoni (2016) (seriál)

Za hodně peněz málo muziky a ta ještě ani moc neladí. Slabé dialogy.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Při troše ironie mohu zkonstatovat, že je to nejlepší film Jima Carreyho, nejhorší Renée Zellweger a standard od Farrelly bros. Produkce: Twentieth Century Fox

Jarní příběh (1990)

Žádný z rozhovorů ve dvou či ve čtyřech nemá existenciální naléhavost Ingmara ani geniální invenci Woodyho. Autor jde jinou cestou. U Rohmera by se dalo i skvěle nudit, kdyby se postaral o kameru hodnou velkého tvůrce. Produkce: Compagnie Eric Rohmer

Já, robot (2004)

Málokdo asi přehlédne velmi nápadný product placements, obuv-kecky, kurýr, auta, pivo, elektronika a další (Converse, Chuck Taylor, Audi, FedEx ,Tecate, JVC). Koncept Audi RSQ bylo navrženo speciálně pro tento film. Pro žánr akčního sci-fi rutinní CGI, řemeslně solidní._____Tvůrce povídkové předlohy Isaac Asimov je autorem žánrového dogmatu tří zákonů robotiky a ve svých povídkách vidí roboty spíše jako oběti, tedy je v protikladu k Čapkovu R.U.R. Přesto hlavní myšlenka filmu je blíže čapkovské vzpouře robotů. Odvážné přivlastnění klasické předlohy._____Nic z toho ale asi nebude fanouškům filmového zpracování moc vadit. Nejsem ta správná cílová skupina pro tyto postmoderní crossovery. Produkce: Twentieth Century Fox