Dr. House (2004) (seriál)

Tak je to pravda - po vlažném seznámení, kdy jsem se o prázdninách rozhodla se odpoledne na House dívat čistě z náhlého dostatku času, jsem tohohle netradičního doktora začala mít čím dál raději - a hodnocení o to zvyšuji :-).

Inspektor Taggart - Soudný den (2008) (epizoda)

Tentokrát to bylo vážně slabší. Samotná zápletka se dala využít, ale slušelo by jí trochu jiné zpracování.

Blade Runner (1982)

Takovou stylizaci už dnes člověk moc často nevidí. A je to škoda. Protože i přes řadu nelogičností mě tenhle film fascinoval. A třebaže s některými postavami divák nestrávil mnoho času, působily neuvěřitelně jedinečným dojmem - třeba J. F. Sebastian se svými loutkami a šachy, nebo Deckardův kolega se zálibou v origami. Zkrátka, bylo to skvělé. P.S.: Měl tu ještě někdo tu verzi titulků (amatérských, jak jinak), které při dojíždění závěrečných titulků končí slovy: "A to je vše, přátelé. Utřete slzu a hupky do hajan!"? :-)

Miss Potter (2006)

Milé, poetické, příjemné a velmi anglické pohlazení na duši. A okolí Lake District bych si taky zamilovala...

Big Lebowski (1998)

V očekávání něčeho výjimečného jsem usedla k televizoru a ničeho zvlášť výjimečného se nedočkala. Je to celkem dobrý film, ale nenadchl mě. A to mám celkem ráda bowling.

Nelítostný souboj (1995)

Nedívejte se na tenhle film, když jste toho minulou noc moc nenaspali a jste unavení po dlouhém dni. Já jsem to udělala a místy jsem skoro usínala. Nelítostný souboj má nepochybné kvality v pěkné a celkem nevšední kameře, která se později ještě trochu rozvinula v Collateralu, hereckých výkonech, jimž nemohu nic vytknout, a promyšleném příběhu podávaném poměrně syrově a vcelku realisticky. Co mi realistické nepřišlo, byla přestřelka po bankovní loupeži, ale možná je to tím, že jsem nikdy nebyla v LA :-). Bohužel u téhle akční scény jsem spíš zívala a tlumila zvuk. Co se mi na filmu nejvíc líbilo? Postupné poznávání, setkání a střet obou hlavních protagonistů, linie Neila a jeho nové přítelkyně a život Vincenta Hanny. Co se mi nelíbilo? Bylo to straaašně dlouhé! Nic mi sice nepřipadalo nadbytečné, ale to nic nemění na faktu, že jsem si přála, aby byl film tak o půl hodiny kratší. Škoda, že on by zkrátit asi opravdu nešel, leda na úkor kvality. Když si budu chtít pustit film podobného ražení, asi si dám spíš Collateral nebo Výkupné. Nebo, pokud budu mít chuť zhlédnout Pacina v roli policisty, Insomnii - která se mi líbí mnohem víc než Nelítostný souboj. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4*. Nakonec dávám čtyři - s tím, že úplně čisté rozhodně nejsou. Možná ještě trochu změním názor, až film uvidím znovu. Ale nejbližších pár let se na to rozhodně nechystám.

V Bruggách (2008)

Perfektní, prostě úžasné! Mix kriminálního dramatu a černé komedie s excelentními herci, nádhernou podmanivou hudbou a pohádkovými Bruggami... Kdo by si to nezamiloval? A tak, i přes pár drobných nelogičností, dávám 5*. A objednávám letenku do Brugg :-)! P.S.: Do soundtracku jsem se opravdu přímo zamilovala. Dal by se poslouchat celou věčnost! Tenhle film je zkrátka celý výjimečný.

Eloise v hotelu Plaza (2003) (TV film)

Nechápu zdejší tak špatné hodnocení. Titulní postava je sice neskutečně otravná a nechtěla bych ji potkat, ale rozhodně jde o lepší film než třeba Ten kluk je postrach. Kdyby mi bylo osm, dala bych i vyšší hodnocení. Eloise v hotelu Plaza je film pro děti a nic víc a jako takový není nějak zvlášť špatný.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Je to pořád ten starý dobrý Indy. Jen s jiným příběhem, který je skvělý a stále vysoko nad průměrem, ale ne tak vysoko jako u předešlých dílů... I tak ale v podstatě nemám co vážnějšího vytknout. Možná mravence a závěrečného mimozemšťánka, který se mi ve filmu o Indym moc nelíbil (ač by do "klasické" sci-fi pasoval), ale jinak vážně nic. Na Indyho návrat jsem se těšila - a nezklamal.

Forrest Gump (1994)

Výborný vtipný příběh se sympatickým hlavním hrdinou a spoustou skvělých narážek na americké dějiny 50. - 80. let. Je vynikající... ale nezdá se mi nejlepší.