Monty Pythonův smysl života (1983)

Naprosto úžasný předfilm a satira na katolickou církev, zesměšnění výchovy ve školách a další povedené gagy. Některé pasáže byly trochu slabší, ale jiné úplně skvělé; dohromady výborný film!

Lexx (1997) (seriál)

První série: Po třech dílech zatím 3*. První díl diváka se zálibou v trochu potrhlých sci-fi opravdu navnadí, ale epizody následující už jsou slabší a mají poněkud přehnanou stopáž. Moc nerozumím neustálému přirovnávání Lexx k Červenému trpaslíku, protože přinejmenším v první sérii se moc nezasmějete. Kdybych měla Lexx přirovnat k jinému seriálu, byl by to Farscape, který je pro mě ovšem alespoň o třídu výš. Čtvrtý díl byl oproti druhému a třetímu lepší, ale na 4* seriál přeci nedosáhl. Druhá série úroveň zvedla, ale bohužel už v její druhé epizodě zmizela stěžejní postava; sice byla zakrátko nahrazena "stejnou", ovšem tato výměna nebyla úplně z nejpovedenějších... Sice se zároveň začíná lépe vyprofilovávat Stan Tweedle, ale na mou oblíbenou postavu podobného ražení, Arnolda J. Rimmera, nemá zdaleka (i přesto je ale výbornou postavou - typy "zbabělého hrdiny"/"hrdinného zbabělce" jsou nejlepší :)). Naprosto úžasná je ale osmnáctá epizoda, Brigadoom - jasných 5*! Třetí sezóna začala naprosto úžasně a postupně sklouzla opět k průměru, ale líbila se mi i přes příklon k fantasy, který se mi například v mnohých dílech Farscape nelíbil. Díky čtvrté sérii zvedám hodnocení definitivně na 4*. Černý humor provází hrdiny naprosto neodolatelným způsobem...

Stačí si přát (1997)

Jako dítěti se mi to líbilo. Nebudu si kazit dojem opětovným sledováním ;-).

Sabrina (1995)

Krásná Julia Ormond jako novodobá Popelka a charismatický Harrison Ford v roli "jediného žijícího dárce srdce". Příběh, který není nijak překvapivý ani originální, ale především díky obsazeným hercům docela kouzelný. Sice jsem nikdy nechápala předpoklad romantických filmů, že se člověk může během dvou dnů hluboce zamilovat (trochu vulgárněji řečeno, znají se chvilku, ještě spolu ani nespali a už by se brali) nebo strávit roky tajným obdivováním své pravé a jediné lásky, se kterou v životě skoro nepromluvili, ale budiž to fiktivním postavám povoleno. Slabší 4*. Mimochodem, Harrison Ford je i hezčí než Greg Kinnear :).

Avatar (2009)

2D příběh ve 3D hávu. Kdyby byl film natočen klasickou cestou, nejspíše by se i tak stal kasovním trhákem, ale ovace by byly dozajista menší. Na příběhu totiž není nic nového ani nepředvídatelného - jde o typickou dobrodružnou sci-fi s trochu přílišným množstvím patosu a "šťastných náhod", zabalenou v působivém 3D (ačkoli moje očekávání ani v tomto ohledu film zcela nenaplnil; člověk zřejmě nemá tolik naslouchat nadšeným ohlasům). Jde o nadprůměrný a z technického hlediska přelomový film, ale u mě má slabé 4*. Příště dám raději přednost opaku - 3D příběhu na 2D plátně.

Garfield 2 (2006)

Davisův Garfield si přeci jen zaslouží něco lepšího než tuhle taškařici.

Kouř (1990)

Jako kritika života za socialismu 5*, jako film slabé 2*.

Divoká stvoření (1997)

Excelentní a neodolatelný John Cleese a spousta bláznivého i suchého humoru. Skvělá komedie!

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (1981) (seriál)

Oproti zcela fantastickým románům a skvělé rozhlasové hře poněkud zklamání. Seriál se drží předlohy velmi věrně, a možná právě proto ho její znalci tolik neocení; děj se zde posouvá kupředu příliš pomalu a je prokládán mnoha citacemi z Průvodce, které úžasně pobaví v knize, ale do televize se moc nehodí. Když připočteme všudypřítomnou vizáž 80. let (nejen na Zemi, ale bohužel i ve vesmíru), některé herecké výkony a výpravu, z ukázkové pětihvězdičkové předlohy se dostaneme až na tříhvězdičkový seriál.

Zázrak v New Yorku (1994)

Filmů o Santovi už začínám mít opravdu dost, ale tenhle patří mezi ty lepší. Richard Attenborough je skvělý, a tak přetrpíme i klasická, tisíckrát viděná klišé. Tři hvězdičky pomáhá podržet i fakt, že Santa je *LITTLE SPOILER ALERT* nakonec zachráněn díky dolaru. Jak pravdivé poselství!