My Fair Lady (1964)

Zpočátku jsem trochu usínala, ale pak mě film chytnul - a už nepustil. Oproti dnešním muzikálům (ale zase jak kterým) jsou písničky trochu více mluvené a méně zpívané (možná ovšem srovnávám pořád s mým oblíbeným Moulin Rouge...); každopádně jsou pěkné, i když mi žádná nepřipadala zvlášť výjimečná. Co stojí za opravdovou pochvalu, jsou kostýmy - na nich si tvůrci dali opravdu záležet. A herci? Občas přehrávají, ale to není v muzikálech žádná vzácnost a nevadí to. Jako Higginse si nedokážu představit nikoho jiného než Rexe Harrisona. Zkrátka a dobře: My Fair Lady je krásně půvabný film, který ve vás po zhlédnutí zanechá příjemnou a trochu nostalgickou náladu, nejste-li ovšem příznivci rychlého tempa děje a náhlých zvratů. Mně se líbil... a ke konci se vyskytlo i hned několik momentů, kde jsem se upřímně nahlas zasmála, což potěšilo.

Elektrické sny (1984)

Příběh se na můj vkus rozjíždí docela pomalu, ale jde to. Tvůrci vymysleli originální námět, jen mám pocit, že se z něj dalo dostat mnohem víc... Hudba je každopádně pěkná, herci ujdou, technika příjemně k pousmání. Znám mnoho lepších sci-fi z téhle doby - namátkou třeba úžasné Číslo pět žije. Tohle je průměr.

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Docela příjemné překvapení, rozhodně lepší než první díl! I tak ale lze mnoho věcí vytknout a podotknout... třeba to, že vstup do hory vypadá do puntíku okopírovaný z Pána prstenů, Flynnův klobouk na letišti zase evokuje Indiana Jonese a SPOILERY: Copak se ve všech filmech o dolech krále Šalamouna ty doly nakonec zřítí nebo explodují?! A hlavní padouch je opět velice předvídatelný (ostatně jako celý děj), dokonce víc než v prvním díle. KONEC SPOILERŮ. Nic z toho mi ovšem moc nevadilo, tentokrát jsem se (narozdíl od minula) příjemně pobavila. Ale táta stejně usnul u obou dílů...

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Co je na tom vtipného...? Připadá mi, že se z námětu dala udělat buď inteligentní komedie (první dvě třetiny nejsou ani náhodou inteligentní a ani moc komediální, poslední třetina není komedie a snaží se být inteligentní), nebo už rovnou drama, ale nemastná neslaná a nudná směska v Kliku mi vůbec nesedla (zanechalo to ve mně skutečně špatný dojem a já tomu prostě musím dát jednu hvězdičku - časem možná změním na dvě) a upřímně lituji promarněné hodiny a půl...

Překonat sám tisíce mil (2005)

Trochu zdlouhavé, ale moc pěkné. Záběry na čínské pískovcové skály jsou nádherné a opět se ukazuje, jak nepostradatelnou věcí je fotoaparát.

Záhada zamčeného pokoje (1986) (TV film)

Příšerné zpackání zajímavé a zábavné knižní předlohy. Chápu, že tvůrci neměli peníze, ale v tom případě se radši vůbec neměli pokoušet to natočit.

Harlequin 5 - O půlnoci (1995) (TV film)

Když se na to díváte s trochou nadhledu, není to tak špatné. Je to popravdě natolik kýčovitý kýč, že je to i docela zábava.

Poslední samuraj (2003)

Moc krásně udělaný film s pěknou hudbou a dobrými herci, který ovšem musí tak trochu zaskočit každého pacifistu. Důvody k bitvě se mi zdály poněkud malicherné... a pak to pole poseté mrtvolami... to je ovšem spíše záležitost historie než filmařů (ačkoliv tady si toho tvůrci filmu přimysleli hodně). Exteriéry byly nádherné - jen by mě zajímalo, proč se při příjezdu samurajů vždycky objeví mlha? :-)