Příchozí (2016)

100% - Krásně natočené sci-fi o setkání s vyspělou mimozemskou civilizací. Realisticky podaná snaha o popsání prvních kontaktů a pokus o komunikaci s bytostmi fungujícími na úplně jiných základech a to nejenom chemických, ale i společenských. Samozřejmě se ukáže, že lidstvo na takové setkání není připraveno a žabomyší války jsou nadřazeny mnohem vyšším cílům. A to nemluvím o silně emociálním dilematu, které se filmem táhne jako černá nit a poté, co mi došlo, o co se jedná, jsem musel uznale pokývat hlavou. Nemám, co bych filmu vytknul.

Miliardové výkupné (2016)

40% - Vcelku zajímavý hlavní námět, kde jsou zhýčkané děti největších bohatců světa poslány na převýchovu na pustý ostrov. Bohužel se to zvrtne, když toho padouši chtějí využít k získání vpravdě velikého výkupného. Bohužel provedení není nijak úžasné, postavy se často chovají nelogicky a scénář skřípe na spoustě front.

Thunderball (1965)

60% - Sean Connery určitě patří k nejlepším Jamesům Bondům. Má charisma, jeho světák je opravdový světák a s padouchy umí jaksepatří zatočit.

Zúčtování (2016)

80% - Ben Affleck jako univerzální voják - autista. Umí všechno od bojových umění přes střílení až po hloubkovou finanční analýzu. Jen s těmi ženskými mu to nějak nejde. Herecký výkon je hodně nadstandardní a nutí mě nesouhlasit s názorem, že Ben Affleck neumí hrát. Celkově je film docela zajímavý, místy scénář trochu přestřelený, ale koukatelný a zábavný.

Mezi vlky (2011)

90% - Syrový thriller, kde Liam Neeson bojuje o holý život se smečkou vlků. Krásně natočeno, napětí je na vysokém bodu po celou dobu filmu a s nikým se nezachází v rukavičkách. Moc pěkné.

Nevědomí (2013)

80% - Nevědomí je přesně ten typ sci-fi filmu, který mám rád. Je postavený na zajímavé myšlence, ve filmu je docela slušně rozpracovaný alternativní svět a obsahuje i filosofický/přemýšlivý podtext. Celkový dojem, který je docela slušný, je bohužel pokažen tím, že se postavy chovají čas od času nelogicky a hloupě, i když je možné, že v některých případech to byl záměr autorů a nebo se za tím skrývá nějaká logika, která mi unikla. Tom Cruise skoro nesleze z plátna a hraje obstojně. Dokonce si i zajezdil na motorce ;-)

28 dní poté (2002)

40% - Katastrofické filmy nemám moc rád. 28 dní poté je katastrofický film. A ne bůhvíjak úžasný. Atmosféra je mrazivá, útoky nakažených děsivé. Ale už si nedokážu vybavit děj filmu. A to ani potom, co jsem si přečetl upoutávku distributora. Poselstvím filmu asi je, že když se lidi dostanou do krizové situace, můžou a budou se chovat dost hnusně. Ok. Ale abych nekončil v negativním duchu, úplná nuda to nebyla.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

40% - K plusům filmu patří bezpochyby geniální herecký výkon Willa Smithe. Hlavní myšlenka je také zajímavá. Bohužel zpracování pokulhává na obě nohy. Příběh je nelogický, hlavní postavy se chovají jako sobecké zrůdy a přesto nakonec dostanou rozhřešení s tím, že to myslely dobře. Bylo mi za ně opravdu trapně.

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

40% - Film složený ze tří povídek, jejichž společným jmenovatelem je jednak apartmá v hotelu Plaza a jednak představitel hlavní role v každé z povídek - Walter Matthau. V každé povídce Matthau nejen vypadá díky maskérům a parukám jinak, ale hraje i typově naprosto odlišného muže. Tyto role jsou herecky zvládnuty bravurně, nicméně přesto mi přišel film, který je natočený podle úspěšné divadelní hry, poněkud prázdnější a nudnější. Občas se bohužel u adaptací divadelních her stává, že to, co funguje na prknech, kde jsou herci s diváky v blízkém kontaktu, ztratí někde cestou svoje kouzlo.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

50% - Tento film o pilotu, který svým pohotovým chováním v krizové situaci zachránil kolem stovky lidí a následně je kvůli tomu vyšetřován, mě za srdce nechytil. Tom Hanks je jako vždycky dobrý, ale chyběl mi opravdový příběh a zápletka. Na psychologickou studii bylo ve filmu zase příliš málo psychologie. A to, že se v nouzi pokusí firmy hodit vinu na obyčejného člověka, mi jako dostatečně nosné téma nepřijde.