Grimsby (2016)

20% Přišel jsem, viděl jsem, nedokoukal jsem. Pár vtípkům jsem se zasmál, ale většina z nich bohužel přeletěla říši vtipnosti a skončila daleko za hranicemi diktatury trapnosti.

Anděl Páně 2 (2016)

60% - Oproti jiným hodnotícím si myslím, že dvojka je slabší než jednička. Je zde znovu spousta dobrých vtípků pro znalé i méně znalé a s chutí jsem se jim zasmál. Ale příběh je vyloženě slabší, z prstu vycucanější. Spousta gagů je zde jenom proto, aby tu byly a nemají žádný hlubší význam. Anděl i čert se přednostně chovají tak, aby nezkazili scénáristovi další vtípek. No a ten závěr byl paradoxně jednak dlouho dopředu čitelný a zároveň uvařený bez přípravy z čisté vody. Přesto jsme se s dcerou v kině dobře bavili. Inu, kasovní trhák je kasovní trhák ;-)

Nesmrtelný (2015)

70% - Film s filozofickým přesahem poměrně věrohodně líčí příběh z blízké budoucnosti, kdy se jednomu vynálezci podaří sestrojit stroj na "stěhování duší". Za těžké prachy nabízí ultra-bohatým lidem věčný život. Jak se ale ukáže, má to háček. Na filmu se mi líbil ústřední nápad. Stejně tak se mi líbilo vylíčení toho, že když jde o dostatečně velké peníze, tak je všechno dovoleno. Kromě toho se mi líbila i většina akčních scén, což je spíše zřídkavý jev. Jediné, co mi vadilo, bylo "herectví" Natalie Martinez a vůbec celá její role byla napsaná tak, že byla po pár vteřinách na zabití. Solidní akční sci-fi podívaná.

Most špiónů (2015)

70% - Sehraná dvojice (policistů) Hanks - Spielberg spolu natočila další film. Námětem je výměna zajatých špiónů v nejledovějším období studené války. Hanks hraje právníka, který byl zaúkolován americkou vládou tuto výměnu dojednat. Svého úkolu se zhostil jako již tradičně výtečně. Film pěkně a věrohodně vystihuje absolutní vzájemnou nedůvěru znepřátelených mocností a různé mocenské pod-hry skupinek (např. Východní Německo a SSSR), kde každá z nich má vlastní agendu a na životě těch nejobyčejnějších lidí moc nesejde. Hezky natočeno.

Čapí dobrodružství (2016)

60% - Je to film, který neurazí. Líbil se jak mě, tak mé šestileté dceři. Mezi animáky se jedná o lepší průměr. Příběh je docela zajímavý (i pro dospělého) a na mnoha místech jsem se zvesela smál. Nenajdete zde nic vyloženě překvapivého, ale na druhé straně ani nic debilního. Přeju příjemný odpočinek ;-).

Hon (2012)

90% - Bohužel jsem film neviděl úplně od první minuty, takže mi uniklo případné představení zápletky. Nicméně jsem viděl většinu filmu, a sice ve stavu přikování k obrazovce. Na severských filmech je fascinující zdánlivě líná atmosféra, kdy se na plátně prakticky skoro nic neděje a vy přesto nedokážete od televize odtrhnout oči, protože každé vytažení obočí, každé slovo má svůj význam. Vzato kolem a kolem, jedná se o jeden z nelepších filmů, které jsem za poslední dobu viděl. Doporučuji soustředit se i na úplný závěr, který také není tak jednoznačný, jak by se zdálo.

Krásná a zvrácená (2015) (TV film)

40% - Film jsem náhodou zahlédl v televizi a zaujal mě. Je to zajímavá studie o tom, čeho může cílevědomá žena, která se nenechává zbytečně svazovat morálkou, dosáhnout. I když uznávám, že to bylo hodně přitažené za vlasy. O to víc mě u závěrečných titulků překvapilo, že je film natočený podle skutečných událostí. Znovu už bych film určitě vidět nechtěl, ale měl spád a byl zajímavý, takže jsem rád, že jsem mu věnoval svůj čas.

Terapie láskou (2012)

70% - Bradley Cooper disponuje kromě titulu "nejkrásnější muž" i nesporným hereckým talentem. Film Terapie láskou je dalším z těch, které tuto hypotézu potvrzují. Jedná se o romantickou komedii/drama, kde Cooper hraje psychotického muže pronásledujícího a naprosto fixovaného na svou (teď již skoro bývalou) ženu. A hraje ho výborně. Zdatně mu sekunduje taktéž psychicky vyšinutá Jennifer Lawrence. I další postavy jsou zajímavě napsané, takže výsledné dílo stojí za požadované dvě hodiny pozornosti.

Neřízená střela (2010)

40% - Film jsem dokoukal, ale nebylo to úplně jednoduché. Z chování Emily Blunt, resp. její filmové postavy se mi chtělo hlasitě křičet. Bill Nighy mě již tradičně potěšil a svého zkostnatělého zabijáka si veskrze užíval. Zápletky dost hrozivé, scénář na pokraji snesitelnosti. Toť ode mě vše.

Perfektní den (2015)

80% - Skvěle natočené drama odehrávající se ve válečné zóně na Balkáně v devadesátých letech dvacátého století. V hlavní roli excelují Benicio del Toro a Tim Robbins. Oba jsou společně s dalšími hrdiny členy humanitární mise působící v této oblasti. Ve filmu je skvěle ukázána jejich bezmoc opravdu pomáhat. Nenávist vybičovaná válkou jim stojí všude v cestě. K tomu se přidává diplomatické úsilí, které se míjí účinkem (reprezentované Olgou Kurylenko). Nakonec se jim přes všechno úsilí nepodaří vyřešit "jednoduchý"" problém mrtvoly hozené do studny. Ale konec přece jen přináší drobnou špetku optimismu a film ještě o trochu vylepšuje. Hezký zážitek. Nemohu než doporučit.