Odhalený doping ruských atletů (2014) (TV film)

Jedou v tom možná všichni, ale zatím jen v Rusku v tom jedou i vládní činitelé. /// Dokument, který je spíš delší reportáží, problém jen naťukává, ukazuje polodůkazy, kterých bylo v době natáčení už poměrně dost a bylo jasné, že se něco děje. Události příštích měsíců daly autorům za pravdu a nazývat tento dokument propagandou nebo masáží a obhajobou vyloučení některých ruských atletů z LOH, se kterým ale tento dokument vůbec nesouvisí, je zavírání očí před realitou. Čím dřív vyjde celá pravda najevo, tím líp pro sport a čisté sportovce.

Vinnetou - Vinnetou: Poslední bitva (2016) (epizoda)

Kvalitativně na úrovni dílu prvního. Odehrává se v zimě, což je fajn, připomíná trochu Mayovy Vánoce a chvílemi jsem měl pocit, že sleduju zfilmovaný román či povídku J. Londona, i díky syrovosti, která je v posledním dílu seriálu přítomna a je na hony vzdálena mayovkám z 60. let, kde záporáci byli záporáky a pěknými sviněmi, ale úděl a blížící se konec indiánů se tvůrcům na plátno přenést nepodařilo. Zde tomu tak naštěstí není (nebo naneštěstí, podle toho co očekáváte). I Vinnetou je ve všech třech dílech více divochem, přírodním člověkem, nikoliv civilizovaným elegánem à la P. Brice a připomíná spíš postavy z Tekumseha nebo Posledního mohykána než od Maye. Třetí díl bohužel táhne dolů značně neoriginální zápletka a nejen podle názvu (Poslední boj) předvídatelný děj. Předvídatelné naštěstí není, zda to náčelník Apačů odskáče a i když jsem se bohužel fandou nového zpracování nestal, zajímalo mě, jak to s Vinnetouem dopadne.

Vinnetou - Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (2016) (epizoda)

Nejslabší díl a díl velmi špatný, doporučuji nesledovat, ať nezůstane pachuť z tohoto hloupého vtipu při sledování dílu dalšího. Kdybych viděl díl první a poté rovnou díl třetí, měl bych z celého seriálu mnohem lepší pocit, než když jsem viděl i tento díl.

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

1. díl mě překvapil, pozitivně, i když by se chyby a nedodělky najít daly, ale proč bych to dělal a kazil si požitek. Vinnetou: Nový svět se románové předlohy drží minimálně, ponechal si seznámení K. Maye - Old Shatterhanda s Vinnetouem při stavbě železnice, dále pár postav, jinak nic. Old Shatterhand je vykreslen spíš jako zelenáč, i když ne úplný nekňuba, který toho jako městský člověk a inženýr moc neumí a divočina a rudoši jsou pro něj naprosté novum. Což není vůbec na závadu, oproti skoro dokonalému Old Shatterhandovi L. Barkera a naprosto dokonalému Old Shatterhandovi z knižní předlohy působí nový Olda reálněji a uvěřitelněji, takto by mohl příběh K. Maye-Shatterhanda na divokém západě skutečně vypadat. Toto hodnotím jako plus a jako plus hodnotím i další změny v příběhu, které sice nejsou bůh ví jak skvělé, ale díky nim předlohu znající divák neví, co čekat a nesleduje jen remake filmu z 60. let nebo film blízký románové předloze. Celkově působí 1. díl lehce utahaně a zdlouhavě (má dvě hodiny) a televiznost je sem tam vidět, díky zmíněným pozitivům má potenciál diváky namlsat na další díly.

Vinnetou (2016) (seriál)

Jakožto expert na dílo K. Maye (členství v Klubu mayofilů) a Vinnetoua (vlastním sedm různých vydání v pěti překladech a má atraktivní manželka vlastní dalších pět vydání ve čtyřech různých překladech, z toho dva v němčině) jsem byl na toto televizní zpracování nejslavnějšího a troufám si tvrdit, že ne nejlepšího, románu K. Maye velmi zvědav. 1. díl mě překvapil, a to pozitivně, i když by se chyby a nedodělky najít daly, ale proč bych to dělal a kazil si požitek. Vinnetou: Nový svět se románové předlohy drží minimálně, ponechal si seznámení K. Maye - Old Shatterhanda s Vinnetouem při stavbě železnice, dále pár postav, jinak nic. Old Shatterhand je vykreslen spíš jako zelenáč, který toho jako městský člověk a inženýr moc neumí a divočina a rudoši jsou pro něj naprosté novum. Což není vůbec na závadu, oproti skoro dokonalému Old Shatterhandovi L. Barkera a naprosto dokonalému Old Shatterhandovi z knižní předlohy působí nový Olda reálněji a uvěřitelněji, takto by mohl příběh K. Maye-Shatterhanda na divokém západě skutečně vypadat. Toto hodnotím jako plus a jako plus hodnotím i další změny v příběhu, které sice nejsou bůh ví jak skvělé, ale díky nim předlohu znající divák neví, co čekat a nesleduje jen remake filmu z 60. let nebo film blízký románové předloze. Celkově působí 1. díl lehce utahaně a zdlouhavě (má dvě hodiny) a televiznost je sem tam vidět, díky zmíněným pozitivům má potenciál diváka namlsat na další díly. Ten druhý ovšem stojí za h...o, není nutné chodit kolem horké kaše, je opravdu špatný. 2. díl je fraška točíčí se kolem pokladu na/ve Stříbrném jezeře, ale kdyby byl poklad v popelnici nebo chyběl úplně, bylo by to fuk, protože se mnohem víc točí kolem schizofreního záporáka a jeho choré hlavy, která je přesvědčena, že Nšo-či je jeho bejvalka, nebo je převtělením bejvalky, která je ale pár let tuhá. Bejvalku-Nšo-či si chce vzít za ženu (nebo si ji vzít nechce a chce s ní jenom žít, díl mě natolik "zaujal", že toto se mi vykouřilo během pár dnů z hlavy). Naštěstí tento díl nemá téměř vůbec souvislost s dalším dílem, proto je možné ho úplně přeskočit a ignorovat a skočit rovnou na díl třetí. (To doporučuju každému, kdo seriál ještě neviděl, nekoukejte na druhý díl.) Který ovšem taky není žádný skvost. Kvalitativně je na úrovni dílu prvního. Odehrává se v zimě, což je fajn, připomíná trochu Mayovy Vánoce a chvílemi jsem měl pocit, že sleduju zfilmovaný román či povídku J. Londona, i díky syrovosti, která je v posledním dílu seriálu přítomna a je na hony vzdálena mayovkám z 60. let, kde záporáci byli záporáky a pěknými sviněmi, ale úděl a blížící se konec indiánů se tvůrcům na plátno přenést nepodařilo. Zde tomu tak naštěstí není (nebo naneštěstí, podle toho co očekáváte). I Vinnetou je všech třech dílech více divochem, přírodním člověkem, nikoliv civilizovaným elegánem à la P. Brice a připomíná víc postavy z Tekumseha nebo Posledního mohykána než od Maye. Třetí díl bohužel táhne dolů značně neoriginální zápletka a nejen podle názvu (Poslední boj) předvídatelný děj. Předvídatelné naštěstí není, zda to náčelník Apačů odskáče a i když jsem se bohužel fandou nového zpracování nestal, zajímalo mě, jak to s Vinnetouem dopadne. Uctívači filmů z 60. let, kteří čekají návrat kultu, ať seriál raději vynechají, nebude se jim líbit. Fanouškům braku K. Maye první a třetí díl doporučuji, ti ostatní ať si hodí batoletem. .......... Po druhém zhlédnutí lehké nadšení beru zpět, seriál je spíš horší než lepší, díky výše uvedeným plusům se na něj (ale bez druhého dílu) však čas od času koukat dá. Tři hvězdy jsou moc, dvě málo.

Tři bratři (2014) odpad!

Možná bych tu pohádku i přijal, přestože výhrad mám opravdu hodně, jak ke scénáři, tak k hereckým výkonům, ale co z této pohádky dělá tragédii, to jsou písničky. Jsou jak na pěst na oko, texty i odzpíváním. Když má pohádka, klasický český žánr, od výborného, možná spíš kdysi výborného režiséra a podle scénáře jednoho z nejpopulárnějších tvůrců u nás hodnocení 54 %, je asi něco špatně. Film Tři bratři je špatně.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2016) (pořad)

Neviděl jsem (dodatečně se podívám), proto nehodnotím, dle komentářů je ovšem jasné, že Zeman opět tnul do mrtvého, tedy do po dechu lapající kavárně, která mele z posledního. /// Obsahově dobré, jenom kvůli nesouhlasu s prezidentem tu a tam na něj nebudu házet špínu. Chybí mi to poselství, takto jde jen o shrnutí roku a vyjádření názorů a bylo by lepší, kdyby prezident vše přednesl v rámci novoročínoho projevu. Forma byla klasicky zemanovská, nic moc, ale bylo mu rozumět a bylo vidět, že mu paměť i hlava slouží, i když odpůrci tvrdí opak. Celkově za tři, takovýto pořad se dá těžko pokazit k odpadu nebo vybrousti k pěti hvězdám.

Griffinovi (1999) (seriál)

Z youtube ukradli cizí video, to použili v epizodě 19 14. série a následně na youtube zažádali o stáhnutí videa, které ukradli. Takhle si společnosti jako FOX představují boj s pirátstvím:-D Jinak slabší obdoba Simpsnů a po pár dílech pořád stejné.

Český slavík Mattoni 2016 (2016) (pořad)

Večer nebyl vůbec katastrofální, jak jsem čekal (ale znovu bych na něj koukat nechtěl), asi díky moderátorovi, který nebyl trapný, jak je zvykem. Co z celého Slavíka dělá naprostou frašku je vítěz mužské kategorie - Karel Gott. Nějaký ten singl teda vydal, to zase já vím, dokonce nemocný i koncertoval, ale je to málo na vítězství. To Bílá vydala alespoň album. No, ale je to soutěž popularity, tak proč vlastně ne, že jo. Takže to asi naprostá fraška nebyla. Asi ani fraška. To je fuk, prostě to zase vyhrál Gott a zase Bílá. Já bych to zakázal.

Zajíc v pytli (1984) (pořad)

S výčtem a popisem dílů v komentáři otíka by se dalo až na výjimky souhlasit, uvedu též svou rekapitulaci a tučně opravu a doplňky. Nejdříve ještě k písni - jmenuje se Každý na světě a zpívá se v ní "každý na světě, každý je tu rád." V prvních třech dílech jsou určitě scénky s uvítáním diváků, kdy Sobota a Šimek losují, kdo diváky uvítá, dále scénka důchodců v parku na lavičce a čtení z ruky. Možná se objevily i některé scénky z nahrávek Neuvěřitelné situace, Ze Soboty na Šimka nebo Kurzy první pomoci, ale jistý si tím nejsem. 4. díl (rok výroby 1987, 56 minut) je se Šimkem, Sobotou a s Nárožným v muzeu. 5. díl (rok výroby 1987, 59 minut) je již s Krampolem, Jak jsem dělal čerta, černošská ukolébavka, rozhovor s Kawasakim. 6. díl, 1987, 49 minut, Jak jsem hledal manželku, rozhovor s Josefem Dlažkou. Díl sedmý byl dílem vánočním (1987, 72 minut), rozhovor s Dlažkovým bratrem Vyrážkou, povídka Jak jsem prodával kapry, hosty jsou Gott, Švandrlík a Holzmann jako Lemlíček. Díl osmý je z roku 1988, trvá 55 minut, obsahuje rozhovor s Václavem Stehnem. Díl devátý (1988, 57 minut) je vzpomínání na Jiřího Grossmanna, díl desátý (1989, 59 minut) je památný rozhovorem se Surio Mariem. Posledním dílem nebyl střihový díl, ale Zajíc v pytli č. 12, který byl pojat jako návštěva v zákadní škole, Šimek dělal ředitele Douchu, Krampol školníka Kolíska, dle webu ČT trval 70 minut a byl vyroben v r. 1990. http://www.ceskatelevize.cz/porady/899444-zajic-v-pytli/290320741250012/ Tento díl jsem viděl a dodnes ho mám bez vystřižených písniček převeden na CD jako zvukový záznam, byl jako 12. díl očíslován, buď přímo v titulcích pořadu, nebo v programu. Nejde o vzpomínku, ale ověřený fakt. Dle mého názoru to je nejslabší díl ze všech dílů s Krampolem, doslova jsem ho protrpěl. Asi mělo jít o návrat k besídkám, které dělal s Grossmannem, ale hodně to nevyšlo. Díl jedenáctý, dle webu ČT (http://www.ceskatelevize.cz/porady/899444-zajic-v-pytli/29032064122-zajic-v-pytli-11/) trvající 79 minut, jsem zřejmě nikdy neviděl a mohlo jít o stříhový pořad a výběr toho nejlepšího, jak píše otík.