• Thriller

Paprika (1991)

Po letech a další zhlédnutí ubírám hvězdičku. Opravdu lze Papriku přirovnat kvalitou i dějem k pozdějším Olmerovým počinům Playgirls a Playgirls II. Tinto Brass však používá více nahoty, lehkou pornografii, herečky krev a mlíko, a trošku nápaditější "voyerskou" kameru. To je však bohužel celé umění v tomto snímku. Jako film je to propadák, jako lehké porno slaboučké. Tenhle film mě eroticky nenaladí, spíše unudí a uspí.

Titanic (1997)

Ačkoliv se nám nosný příběh jakkoliv nemusí líbit, tak zpracování snímku je maximální a mám takový pocit, že o jiné a "lepší" se už asi nikdo nepokusí. Cameron využil maximum ze současných technologických možností a tuto cestu za smrtí v chladném oceánu natočil dokonale. Určitě se pak u každého diváka dostaví pocit marnosti lidského počínání v boji s nepřízní osudu při vyplutí nádherného nablýskaného "nepotopitelného" parníku , a následně pak autentických záběrů jeho torza na dně oceánu.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Němci již standartně neumí dobře točit a většina jejich produkce vyznívá poněkud "televizně". Né jinak je tomu i v případě tohodle snímku. Každopádně jej musím ohodnotit nadprůměrně, protože ikdyž se oprostím od televizního vyznění, tak jsem se nenudil, naopak jsem byl vtažen do děje výbornými hereckými výkony, rozhovory o svobodě a taky samozřejmě tím že se film odehrává na základě skutečných událostí. Poselství tohoto snímku je nepopiratelné, možná by si však zasloužíl lepší zpracování.

Sedm (1995)

Tenhle thriller z dílny Davida Finchera nasadil laťku tak vysoko, že už téměř nemám chuť se na nějaké další nové dívat. Je dokonalý, nelze mu nic vytknout, napětí od začátku do konce, šokující závěr, vše podtrženo skvělou réžii, výbornými herci... jo jo,, prostě papám to Fincherovi od začátku do konce!

Hra (1997)

Jak probudit "bezcitného nesmlouvavého chladného a vypočítavého businesmana" a vrátit jej zpět do života s nohama pevně na zemi vážícího si základních lidských a morálních vlastností? Pořiďte mu hru. Je sice trošku nákladnější, ale úspěch je stoprocentní. Alespoň tak nám to podal výborně David Fincher a hru rozehrál ve velkém stylu. Do poslední chvíle naprosto nepředvídané události, napětí a zvraty. Prostě geniální thriller.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborné komorní DUSNO. Jak "málo" stačí k natočení kultovního filmu. Myslím zejména málo peněz. Skvěle byl vybrán vzorek "nás" lidí - 12 porotců, kde zloba a povrchnost převážuje, ale inteligence, rozvaha a lidství dokáže i s těmito vlastnosmi zamést a odkrýt až na kost slabost oněch jedinců, kteří se navrch projevují svou hrubou silou. Bravo!

Chobotnice (1984) (seriál)

Nostalgická vzpomínka na dětství. V tu dobu vrchol toho co se dalo vidět v televizi. Ovšem i po letech seriál neztratil nic na své specifické atmosféře a parádní Morriconeho doprovod v následujících sériích považuji za jedno ze stěžejních děl mistra, kterým výborně dokreslil Cattaniho strastiplnou a tragickou pouť. Hodnocení 90%

Hra na pláč (1992)

Miluju překvapení a tohle bylo jedno z největších. Ani jsem pořádně netušil na co jdu, a já zůstal v sedadle kina přikován bez hnutí od začátku do konce. Druhý den jsem si to musel zopakovat. Fergus mi byl od začátku (ikdyž v roli zloducha) tak nějak sympatický a nedovedl jsem si připustit, že by překvapivé "přátelství" s Jodym mohlo dopadnout špatně. Každopádně už jen tato půlka, vlastě třetina snímku by vydala námětem na vcelku solidní komorní drama, já byl zaskočen zvratem a jakýmsi novým začátkem filmu...jenž byl o tíživé minulosti, která každého dostihne a člověk se s ním musí poprat a vyřešit ji,, nikoliv před ní utíkat. Neil Jordan si mě tímto snímkem získal a trojice Stephen Rea,Forest Whitaker, Jaye Davidson odehrála role takovým způsobem, že když je kdykoliv znovu vidím na plátně vidím Fegusna, Jodyho a "Dil". Bravo!

Rambo: První krev (1982)

Nesmrtelná klasika. Tímto snímkem si mě Stallone získal a od té doby mu nadržuji :) Jako jediný z akčních hrdinů si mne dokázal získat tak, že si Ramba jedničku pustím kdykoliv znovu a s chutí. Je to bezesporu Stalloneho nejlepší role, která mu sedla výtečně.

Sophiina volba (1982)

Knižší předlohu jsem nečetl... možná naštěstí. Každopádně film je to nezapomenutelný a těm dávám pět hvězd!! Výkon Meryl Streep je asi nejlepší ženský herecký výkon, který jsem měl možnost vidět. Je naprosto úchvátný a zcela jistě na něm je tento snímek postaven....... ale právě o Sophii film je, takže proč ne?!