Ztracenci (1983)

Možná ještě silnější emocionální zážitek než Rumble Fish, ale u obou filmů platí jedno - Matt Dillon má úžasně živočišné charisma. "Stay gold. Stay gold." Coppolův film si v žádném případě nezaslouží být ve stínu notoricky známého Kmotra a Draculy.

Černý vlk (1971)

Normalizace si žádá nové hrdiny - pohraničníky, kteří bedlivě střežili naši hranici před narušiteli zvenčí. Černý vlk není bůhvíjaké dílo, ale dá se přežít docela v pohodě, za což můžou hlavně docela roztomilí pejskové (ve skutečnosti roztomilí vůbec nebyli, byli vycvičení klidně i roztrhat každého, kdo by se pokusil o útěk přes hranice). Ovšem dialog Radovana Lukavského s tlustým podřízeným o tom, že štěňata jsou tlustá, protože tlustý podřízený je nechal, aby se přežírala, to je skutečně nechtěný tah na bránici.

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

Marná sláva, Vladimíra Menšíka, Jána Roháče a Karla Vlacha prostě nenahradíš. Zápory se ovšem najdou. Úlet zvaný Balet Československé televize a občasné soudruhování se dají odpustit, ale nedá se odpustit příliš mnoho záběrů na Jiřinu Švorcovou, Menšíkův závěrečný projev o tom, jak jsme minulý rok (myšlen rok 1977) udělali hodně práce a v tom dalším uděláme práce ještě víc, byl děsivý a závěrečná píseň (především v okamžiku, kdy se představily hrdinky ze Ženy za pultem) byla jednoduše otřesná. Nic to však nemění na tom, že to byl balzám pro duši.

Popelka (1950)

Disneyovská Popelka z roku 1950 mi přinesla skvělé potěšení a nefalšovanou zábavu. Parádní animace, skvělé písničky, roztomilé myšky, co chtít více. Slovenský dabing byl slušný, akorát myšky byly na můj vkus písklavé příliš. Ovšem nelituji.

2012 (2009)

Nejzábavnější Emmerich od... sakra, natočil ten chlap někdy něco zábavného? :D Nebudu si hrát na pozéra a řeknu pěkně nahlas, že jsem se bavil. Woody Harrelson byl boží, John Cusack výborný sympaťák, triky naprosto parádní, některé hlášky ("Engine... start!") ultimátní, vzyčený prostředníček a k tomu nejhloupější filmový konec všech dob ("Už nenosím plínky."). Jo a celou dobu jsem byl přesvědčen, že amerického prezidenta hrál Samuel L. Jackson, a on to byl Danny Glover! :O :D Rolande, jsi velký machr! Tady máš poctivou osmičku. :)

Nepřítel státu (1998)

Pro mě obrovské překvapení, Tony Scott vládne. Dokonale přehledná devadesátková akce a tematické navázání na Coppolův Rozhovor (1974).

Intim Night (2012) (pořad)

Barrandovský Intim Night s milfkou Heidi je takový usedlejší Top Star Magazín kombinovaný s Žena a život. Erotika nulová, reportáže nudné (jedna "reportérka" ošklivější než druhá) a vrcholem má být divácká soutěž o nejlepší sexy fotku partnerky (ano, mužům vstup zakázán), přičemž některé exempláře by posloužily lépe než nějaká antikoncepce. To i Peříčko mělo větší drive...

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Stuart: Život pozpátku je sice "jen" televizní projekt, ale má v sobě něco více. Především dokonalého Toma Hardyho, který zahraje skutečně všechno. I bezdomovce, který neměl zrovna nejšťastnější život. Hardy svého Stuarta polidštil, aniž by zabředl do sentimentu, který se zde nabízel. Benedict Cumberbatch mu pak výtečně sekunduje. Dokonalá dramedy. P.S.: Doporučuji si opatřit titulky, Hardyho přízvuk je i pro angličtináře poněkud obtížnější záležitostí. :)