Mladý papež (2016) (seriál)

Těsných, hodně těsných pět hvězd. Děkuji České televizi, že začala Mladého papeže vysílat, jinak bych se k němu dostala kdo ví kdy, přestože má (zatím) pouze 10 epizod. Zpočátku jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem něco jiného. Vlastně jsem čekala drsnou satiru, která se věřícím moc líbit nebude. Ale ono ne, tady nevidím nic, co by mělo věřícím vyloženě vadit, možná proto jsem kolem seriálu nezaznamenala žádnou kauzu ani nic kontroverzního. Už od počátku tu však byl famózní Jude Law, se svým naprosto vynikajícím výkonem, jeho Pius XIII si krade většinu scén pro sebe. Jude Law je také hlavním důvodem, proč jsem nakonec přihodila tu pátou hvězdu. Nemohu ale zapomenout ani na další skvělé herce. Líbili se mi i Diane Keaton, James Cromwell a Silvio Orlando, jeho Voiello mě opravdu bavil. K páté hvězdě nakonec určitě pomohly i zmínka o Daft Punku a skvělý soundtrack (především úvodní znělka a výběr songů - např. I'm Sexy And I Know It). Hodně zajímavý seriál, nemůžu než doporučit. Bude někdy ta druhá série? 9/10

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Napotřetí jsem podlehla a měním z původních čtyř na pět hvězd. Teď už definitivně můj neoblíbenější Příběh hraček. Hororová školka mě bavila mnohem víc než třeba hašteření Woodyho a Buzze. Tu atmosféru bych snesla i další půl hodinku navíc. P.S.: Konečně ta správná Barbie! 9/10

Labyrint lží (2008)

Usnula jsem u toho. A to jsem nebyla nijak unavená. Kvůli tak dobrému obsazení jsem byla ochotna vydržet klidně i do dvou do rána, ale to pomalé tempo filmu mě nakonec udolalo. Naštěstí jsem prospala jen pár minut, takže konec jsem viděla. Upřímně by mi ani nevadilo, kdybych ho prospala taky, není moc o co stát. Díky hercům nakonec za tři hvězdy. 5/10

Země zítřka (2015)

V jednom videu na YouTube jsem se dozvěděla, že Země zítřka (především její finanční neúspěch) je jedním z důvodů, proč se Disney vy*ral na pokračování Tron: Legacy a víceméně vzdal natáčení jakýchkoliv dalších filmů mimo pohádkový charakter, tedy mimo animáky, jejich pokračování a remaky starých klasik. Po zhlédnutí se tomu vůbec nevidím. Ten film je hrozně nudný a nezáživný. Podobně jako u druhého Trona zde chtěli tvůrci představit nový atraktivní svět, jenže šlápli hodně vedle. Proč? Trikově sice krásný, ale každého, kdo viděl pár sci-fi filmů napadne, že už tohle někde viděl. Napadají mě třeba Abramsovy Star Treky a Star Wars. A oproti Tronovi nemá Země zítřka něco jako např. sítnici řezající neony, takže z paměti rychle vyšumí. A další, podle mě celkem zásadní problém spočívá v době pobytu v té zemi. V Tronovi strávíme v "jiném světě" 5/6 filmu, kdežto v Zemi zítřka lehce přes 1/6 a není šance ji nijak blíž prozkoumat. Navíc čekání na vstup do ní je úmorné. Postavy pak taky nejsou, že byste se zajímali o jejich osud. Za mě podobný fail jako John Carter nebo Jupiter vychází a hodnocení nezvednu ani kvůli Giacchinově hudbě nebo mému oblíbenému kameramanovi. 4/10

Lví král (1994)

Sice jsem neviděla Lvího krále v kině, ale určitě jsme kdysi měli doma VHS, a bylo to první DVD, který jsme koupili a který si pustili na novým přehrávači. Než jsme nakoupili další DVD, viděla jsem Lvího krále tak desetkrát. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků ever, moc se mi líbí i po letech, což se potvrdilo, když ho tak před půl rokem zase dávala (asi?) Nova. Simbův příběh jsem prostě vždycky žrala a Scar je důvod, proč mi připadají záporáci s jizvama cool. A taky je to jeden z hodně malýho počtu animáků, kde mi nevaděj písničky, dokonce se mi fakt líběj a dokonce i v český verzi. Jak jsem mohla minout obnovenou premiéru v roce 2011? U hraného remaku každopádně nebudu v kině chybět. P.S.: Tak hraný remake teda pěkný zklamání... 10/10

Saltová (2010)

Je celkem milé, že se u distributora nenašel žádný vůl, který by název filmu přeložil do češtiny. Dokonce i na Prima Max ho nechali jednoslovný a nevymysleli žádný vtipný podtitul. I když film o ženské, která se jmenuje Sůl, by možná byl zábavnější než tohle. Fakt by mě zajímalo, co je na tomhle mysteriózního? Možná to, co od tohohle tvůrci vlastně čekali. Dalšího Bonda nebo třeba Ethana Hunta? Už jsem si zvykla, že v každém druhém americkém kriminálním filmu či seriálu je aspoň jeden padouch Rus (nebo jiné slovanské národnosti), ale tohle je i proti těm kriminálkám docela trapas. Ani ta akce mě nebavila, nenapadá mě žádný zapamatování hodný okamžik. Jeden z těch filmů, co mi při každé zmínce o něm z nevysvětlitelných důvodů leze krkem. 3/10

Něžné vlny (2013)

Hynek Čermák s vlasama. To je jednoznačně nejvýraznější prvek filmu, nepamatuji si, kdy naposledy jsem viděla Hynka Čermáka s vlasama. Škoda, že film samotný už tak výrazný není a je z něj cítit snaha napodobit Pelíšky nebo třeba Pupendo. Není tu jediná věc, kvůli které film sledovat znovu. Ani kvůli docela dobrému obsazení. Na druhou stranu jak jsem českou tvorbou posledních let většinou spíše zhnusena, zde jsem byla mile překvapena, že jsem neměla potřebu vypínat zvuk či přepínat na jiný kanál. Za to hvězdička navíc. P.S.: Všimli jste si, že Vojtovi rodiče vlastně nezestárli během těch časových skoků ani o den? 6/10

Gattaca (1997)

Depresivní a inspirující zároveň. Je to vůbec možný? A je možný, že ten samej člověk, kterej režíroval a napsal tohle, pak napsal a natočil Hostitele? Taky se mi tomu nechce věřit. Nabízí se otázka kvalit knižní předlohy u Hostitele, ale nevím, nečetla jsem a ani se k tomu nechystám. Radši se podívám na další Niccolovy filmy. 8/10

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Takový pěkný obsazení a k čemu? K prdu. Ben Kingsley, Aaron Paul, Ben Mendelsohn nebo Sigourney Weaver jsou tam úplně k ničemu. Ne že by neuměli hrát (naopak), spíš s jejich postavami si nikdo nedal moc práci, až na výjimky se nemají jak projevit. Podezírám tvůrce z toho, že chtěli jenom jména kvůli propagaci. Nemám nic proti biblickým příběhům a Starověký Egypt taky můžu, ale tohle je extrémně přetažený. Dvě a půl hodiny?! Všechno v tom filmu trvá hrozně dlouho, a to nepočítám žádný reklamy ani nic podobnýho. Kdysi jsem v kině před posledním Hobitem viděla nabušený trailer slibující epickou podívanou. Kam se jen poděla? Zvláštní, že neexistuje režisérská verze, většinou u filmů Ridleyho Scotta bývá, pokud se nepletu. 6/10

První člověk (2018)

Je to pěkný, fakt moc pěkný, lidé vysazení na technickou stránku budou slintat blahem (věřím, že v IMAXu to musí být bomba), i když se možná budou tak jako já nudit při rodinných scénách, které mají ten film zřejmě více přiblížit i lidem, jimž je podobné téma cizí. Rodinné scény mě nenudily proto, že by v nich nebyly emoce, spíš ty emoce nebyly podány správně. Claire Foy mi prostě přijde divná, nemůžu si pomoct, ale při každé její scéně jsem měla pocit, jako by vraždila pohledem. Gosling byl zase chladný až běda. Ten chlap je sympaťák, ale je hrozně chladný. Zážitek mi trochu kazil i Jason Clarke, tohohle chlapíka od pátého Terminátora prostě nemusím. Další věcí, která u mě Prvnímu člověku sráží hodnocení není délka (nuda to nebyla), ale konec. Možný SPOILER: Po nejlepší scéně filmu s nejhezčí skladbou soundtracku ("The Landing") přijde střih, pár slov na závěr a končíme, k tomu to s tou vlajkou... - konec SPOILERu. Naopak nejlepší věcí na filmu je určitě soundtrack, dost možná ten nejhezčí, jaký jsem nejen letos ale, vůbec za posledních několik let slyšela, tomu jsem ocenění přála nejvíc - bohužel, Akademie opět nenominací prokázala, že vůbec nemá sluch. 7/10